Sedmilhářky / Big Little Lies

Pokračování příště

Moderátor: Michaela2

Uživatelský avatar
filip
Globální moderátor
Příspěvky: 9148
Registrován: 29 lis 2011 06:48

Sedmilhářky / Big Little Lies

Příspěvek od filip »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1.SÉRIE
V českém znění: Andrea Elsnerová - Reese Witherspoon (Madeline Mackenzieová), Lucie Benešová - Nicole Kidman (Celeste Wrightová), Terezie Taberyová - Shailene Woodley (Jane Chapmanová), Milada Vaňkátová - Zoë Kravitz (Bonnie Carlsonová), Dana Černá - Laura Dern (Renata Kleinová), Daniel Rchichev - Cameron Crovetti a Nicholas Crovetti (Josh a Max Wrightovi), Radek Valenta - Adam Scott (Ed Mackenzie), Ondřej Kavan - James Tupper (Nathan Carlson), Marek Libert - Alexander Skarsgård (Perry Wright), Pavel Vondra - Jeffrey Nordling (Gordon Klein), Ondřej Balcar - Iain Armitage (Ziggy Chapman), Alžběta Volhejnová - Darby Camp (Chloe Mackenzieová), Lucie Kušnírová - Kathryn Newton (Abigail Carlsonová)

Dále v českém znění: Pavel Vondrák - P.J. Byrne (Nippal), Anna Brousková - Virginia Kull (Barnesová), Kristina Jelínková - Sarah Burns (Gabrielle), Petr Burian - Larry Bates (Stu) + Santiago Cabrera (Joseph Bachman), Adéla Kubačáková - Sarah Baker (Thea), René Slováčková - Kelen Coleman (Harper), Antonie Talacková - Merrin Dungey (detektivka Quinlanová), Radana Herrmannová - Robin Weigert (Dr. Amanda Reisman), Otto Rošetzký, Alžběta Volhejnová, Alexandra Horáková, Martin Velda a další

Překlad: Zuzana Coufalová
Dialogy: Dagmar Novotná, Eliška Skarkeová, Anetta Hortvíková
Zvuk: Michal Beringer
Produkce: Petr Skarke
Režie: Martin Velda
Pro HBO vyrobila Společnost SDI Media v roce 2017

2.SÉRIE
V českém znění: Zlata Adamovská - Meryl Streep (Mary-Louise Wrightová), Andrea Elsnerová - Reese Witherspoon (Madeline Mackenzieová), Lucie Benešová - Nicole Kidman (Celeste Wrightová), Terezie Taberyová - Shailene Woodley (Jane Chapmanová), Milada Vaňkátová - Zoë Kravitz (Bonnie Carlsonová), Dana Černá - Laura Dern (Renata Kleinová), Daniel Rchichev - Cameron Crovetti a Nicholas Crovetti (Josh a Max Wrightovi), Radek Valenta - Adam Scott (Ed Mackenzie), Ondřej Kavan - James Tupper (Nathan Carlson), Marek Libert - Alexander Skarsgård (Perry Wright), Pavel Vondra - Jeffrey Nordling (Gordon Klein), Ondřej Balcar - Iain Armitage (Ziggy Chapman), Alžběta Volhejnová - Darby Camp (Chloe Mackenzieová), Lucie Kušnírová - Kathryn Newton (Abigail Carlsonová), Jan Battěk - Douglas Smith (Corey Brockfield)

Dále v českém znění: René Slováčková - Crystal Fox (Elizabeth Howardová), Radovan Vaculík - Larry Sullivan (Oren Berg), Adéla Kubačáková - Robin Weigert (Dr. Amanda Reisman), Šárka Vondrová - Merrin Dungey (detektivka Quinlanová), Otto Rošetzký - Martin Donovan (Martin Howard), Marcel Vašinka - Denis O'Hare (Ira Farber), Petr Burian - Christopher Backus (Joe), Ludvík Král - John Marshall Jones (John Davidson), Petra Tišnovská - Eve Gordon (Dr. Danielle Cortlandová), Stanislava Jachnická - Bellina Logan (Mindy), Alexandra Horáková, Petr Gelnar, Kristina Jelínková, Ladislav Cigánek, Dana Sedláková, Viktor Dvořák, Martin Velda (titulky) a další

Překlad: Zuzana Coufalová
Dialogy: Dagmar Novotná, Eliška Skarkeová
Zvuk: Michal Beringer
Produkce: Petr Skarke
Režie: Martin Velda
Pro HBO vyrobila Společnost SDI Media v roce 2019
Naposledy upravil(a) filip dne 05 kvě 2020 07:42, celkem upraveno 8 x.
TOP HERCI: Filip Švarc, Ladislav Cigánek, René Slováčková, Anna Suchánková
TOP STUDIA: LS Productions, Studio Virtual, ČT, Petrásek, Barrandov
Uživatelský avatar
Eleanor
Příspěvky: 323
Registrován: 18 říj 2011 14:28

Re: Sedmilhářky / Big Little Lies

Příspěvek od Eleanor »

Jako fakt? Radka Přibyslavská, která je s Nicole Kidman spjatá a dabuje úplně ve všem, nemohla dabovat tady? Lucie Benešová, která dokonce v obsazení je, a je spjatá s Reese Witherspoon, dabuje naopak Nicole Kidman? Dál už to ani číst nemusím. :lol:
Lukiz
Příspěvky: 3479
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Sedmilhářky / Big Little Lies

Příspěvek od Lukiz »

Podle žebříčků na DF tam žádné chyba není:
- Lucie Benešová je u Nicole Kidman na 2. místě (RP je až 3.)
- Andrea Elsnerová je u Reese Witherspoon taktéž na 2. místě
Uživatelský avatar
Jirka007
Příspěvky: 1005
Registrován: 17 lis 2015 09:58

Re: Sedmilhářky / Big Little Lies

Příspěvek od Jirka007 »

tak dokoukal jsem a musím říct, že s dabingem jsem spokojený

u Reese Witherspoon bych sice raději slyšel Lucii Benešovou ale Andrea Elsnerová zvladla Reese skvěle, u Nicole Kidman tam bych raději slyšel Simonu Vrbickou ale Lucie Benešová byla dobrá volba, ikdyž tyto dvě volby nevyšli podle mých představ, tak se mi docela libili

Terezie Taberyová a Dana Černá - tam žádný důvod není nutné hledat zápory

kdo se mi ještě líbil byly Lucie Kušnírová a Radek Valenta

ostatní postavy byly taky v pohodě

tenhle dabing se SDI povedl celkem dobře
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5664
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sedmilhářky / Big Little Lies

Příspěvek od ReDabér »

Seriál jsme sledoval v originále, tak jsem byl zvědavý i na dabing, a musím napsat, že se povedl a je velmi kvalitní a pečlivě udělaný. Zvlášť se mi líbil citlivý hlas L. Benešové. T. Taberyová nasadila hlubokou polohu a přiblížila se tak originálu. D. Černá hezky omladila svou postavu, na kterou byla IMHO zvolena zbytečně starší herečka, a vůbec se dost vyřádila. Moc mě potěšily i neoposlouchané hlasy O. Kavana a R. Valenty.
dankim
Příspěvky: 1
Registrován: 20 zář 2017 12:50

Re: Sedmilhářky / Big Little Lies

Příspěvek od dankim »

V pozadí znie SADE (Šade). Madeleine sa pýta : To je hezká muzika. To je Adele? A Bonnoe vraví: Ne, to je Sejd. Fakt dabing na úrovni. Otrasné
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6884
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Sedmilhářky / Big Little Lies

Příspěvek od Michaela2 »

ReDabér píše: D. Černá hezky omladila svou postavu, na kterou byla IMHO zvolena zbytečně starší herečka, a vůbec se dost vyřádila.
Upřímně kvůli Daně Černé jsem to vypnula, vůbec mi nesplývala s postavou a celou dobu mě rušila, herečka za poslední roky tak zestárla, že se na ní D.Černá už nehodí, ne vždy je dobté držet se spjatosti...zbývající obsazení se mi ale líbilo :)
Olda808
Příspěvky: 1043
Registrován: 19 srp 2009 23:08

Re: Sedmilhářky / Big Little Lies

Příspěvek od Olda808 »

Radana Herrmannová - Robin Weigert (Dr. Amanda Reisman)
Lucie Kušnírová - Hong Chau (Jackie), Pavel Vondrák - Joseph Cross (Tom) & Stephen Graybill (Saxon Baker), Petr Burian - Santiago Cabrera (Joseph Bachman)
Uživatelský avatar
bundaboy
Příspěvky: 111
Registrován: 10 črc 2008 14:40
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sedmilhářky / Big Little Lies

Příspěvek od bundaboy »

Průvodce seriálem Ženatý se závazky - Bunda Stránky [ www.bundastranky.cz ]
Můj seriálový kanál na YouTube - Seriálové trailery / upoutávky / proma
Uživatelský avatar
PanIncognito
Příspěvky: 123
Registrován: 11 kvě 2017 11:13
Bydliště: Springfield?

Re: Sedmilhářky / Big Little Lies

Příspěvek od PanIncognito »

České znění je v podstatě vykutálené. Překvapuje totiž protikladem zúčastněných hereček. Postavu Celeste Wrightové dabuje ta, jenž je nejvíce spjatá s herečkou, která hraje Madeline Mackenzieovou. Což je samozřejmě chaotické (do uší bijící) a nepřítomnost nejvíce spjaté herečky s první zmíněnou postavou, samozřejmě mrzí. Nicméně projev dabérek je i přesto bouřlivý, delikátní, jemný a skvělý... napodobuje tak přesvědčivě originál. ;)
Odpovědět

Zpět na „Seriály“