Napoleon / Napoléon (2002)

Moderátor: Sen

Odpovědět
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6807
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Napoleon / Napoléon (2002)

Příspěvek od bloom »

Obrázek

Info: IMDB | ČSFD | FDB

V českém znění: Vladislav Beneš - Christian Clavier (Napoleon), Lucie Juřičková - Isabella Rossellini (Joséphine de Beauharnais), Pavel Soukup - Gérard Depardieu (Joseph Fouché), Jaromír Meduna - John Malkovich (Charles Talleyrand), Luděk Čtvrtlík - Claudio Amendola (Murat), Růžena Merunková - Anouk Aimée (Letizia Bonaparte), Jiří Hromada - Ennio Fantastichini (Joseph Bonaparte), Tomáš Juřička - Philippe Volter (Barras), Jiří Valšuba - Yves Jacques (Lucien), Kateřina Velebová - Marie Bäumer (Caroline Bonaparte), Adéla Pristášová - Mavie Hörbiger (Marie Louise Rakouská), Pavel Vondra - Heino Ferch (Caulaincourt), Karel Richter - John Wood (papež Pius VII.), Libor Hruška - Sebastian Koch (Lannes), Jana Páleníčková - Jessica Paré (Eleanore), René Slováčková - Alexandra Maria Lara (hraběnka Marie Walewská), Jan Szymik - Julian Sands (Metternich), Roman Hájek - Toby Stephens (car Alexandr I.), Alžběta Mufová, Bohuslav Kalva, Jiří Čapka, Jindřich Hinke, Vladimír Fišer (titulky) a další

Vedoucí dramatrug: Alena Poledňáková
Dramaturg: Zuzana Kopečková
Překlad a dialogy: Anna Kareninová
Zvuk: Jozef Kušnír
Střihová spolupráce: Ivana Kratochvílová
Hudební spolupráce: Eva Javůrková
Asistentka režie: Eva Maxová
Vedoucí produkce: Miloslav Rež
Režie: Jan Schánilec
Vyrobila: Česká televize 2004
cunicekb
Příspěvky: 14
Registrován: 11 dub 2013 00:57

Re: Napoleon / Napoléon (2002)

Příspěvek od cunicekb »

Je zajímavé, že v komediích s Christianem Clavierem jednoznačně vítězí Pavel Trávníček a většinou špatně snáším, když dabuje někdo jiný, ale Benešův Napoleon byl excelentní a vůbec mi nevadilo, ba právě naopak, že má Christian jiný hlas 8-)
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6807
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Napoleon / Napoléon (2002)

Příspěvek od bloom »

cunicekb píše:v komediích s Christianem Clavierem jednoznačně vítězí Pavel Trávníček a většinou špatně snáším, když dabuje někdo jiný
Podle mě Pavel Trávníček v komediích s Clavierem prohrává na celé čáře a vždy jsem velmi rád, když ho dabuje někdo jiný, kdo méně tlačí na pilu.
Odpovědět

Zpět na „Minisérie“