Casanova / Vzpomínky Casanovy / Casanova

Moderátor: Sen

Odpovědět
Uživatelský avatar
Roko
Admin
Příspěvky: 3232
Registrován: 09 srp 2009 11:39

Casanova / Vzpomínky Casanovy / Casanova

Příspěvek od Roko »

Obrázek
Info: IMDB | ČSFD | FDB

1.DABING: ( ČT )
V českém znění: Vladimír Brabec - Peter O'Toole (Starší Casanova), Jan Dolanský - David Tennant (Casanova), Eliška Nezvalová - Rose Byrne (Edith), Dana Černá - Laura Fraser (Henriette), Stanislava Jachnická - Nina Sosanya (Bellino), Martin Zahálka - Rupert Penry-Jones (Grimani), Václav Rašilov - Shaun Parkes (Rocco), Milena Dvorská - Clare Higgins (Kuchařka), Radek Kuchař - Matt Lucas (Villars), Jiří Zavřel - Freddie Jones (Bragadin), Jan Szymik - Ron Cook (Vězeň), Josef Vrána - Mark Heap (Dr. Gozzi), Kateřina Velebová - Glenna Morrison (Nanette), Jana Postlerová, Jan Rimbala, Otmar Brancuzský, Hana Czivišová, Jindřich Hinke, Dana Hradiláková, Radka Krninská, Ivo Kubečka, Marcel Rošetzký, Monika Schullerová, Hana Šedová, Vladimír Fišer (titulky)

Dialogy: Věra Pokojová
Dramaturgie: Jarmila Hampacherová
Zvuk: Zdeněk Dušek
Střihová spolupráce: Jiří Šesták
Asistentka režie: Hana Somolová
Vedoucí výroby: Miloslav Rež
Režie: Aleš Sobotka
Vyrobila: Česká televize 2006


2.DABING: ( DVD )
V českém znění: Pavel Rímský - Peter O'Toole (Starší Casanova), Vojtěch Hájek - David Tennant (Casanova), Ivana Korolová - Rose Byrne (Edith), Miriam Chytilová - Laura Fraser (Henriette), Stanislava Jachnická - Nina Sosanya (Bellino) , Radovan Vaculík - Rupert Penry-Jones (Grimani), Marek Libert, Ivana Měřičková, Pavel Vondra, Rozita Erbanová, Eva Miláčková, Dalimil Klapka, Marcela Kyselová, Petr Meissel, Jakub Saic, Milan Flegr a další

Překlad Cyril Navrátil
Zvuk: Martin Porubský
Produkce: Milan Soták
Výroba: Petra Nekvindová
Dialogy a režie: Hana Krtičková
Vyrobila: Saga TV pro HCE v roce 2009


3.DABING: ( Nova - jako Casanova: Milovník a zhýralec )
V českém znění: Petr Pelzer - Peter O'Toole (Starší Casanova), :Vilém Udatný - :David Tennant (Casanova), Andrea Elsnerová - Rose Byrne (Edith), :Marek Libert - :Rupert Penry-Jones (Grimani), :Jolana Smyčková - :Laura Fraser (Henriette), :Petr Gelnar, :Anna Remková, :Zbyšek Pantůček, :Miriam Kantorková, Petra Jindrová, :Pavel Pípal, :Ludvík Král, :Monika Schullerová, :Jana Hermachová, :Radovan Vaculík, :Julie Alexandridisová, :Milan Slepička, :Jaroslav Horák, :David Štěpán, :Radek Hoppe.

Překlad: Zuzana Veselá
Zvuk: Jan Neskusil
Produkce: Lea Suchánková, Martin Kot
Dialogy a režie: Anna Procházková
Vyrobilo: Barrandov Studio dabing pro Cet 21 s.r.o. 2009
Naposledy upravil(a) fandadab dne 16 zář 2009 23:06, celkem upraveno 1 x.
fandadab
Příspěvky: 141
Registrován: 04 čer 2009 20:40

Re: Vzpomínky Casanovy

Příspěvek od fandadab »

Podle mě až na pár vyjímek, například dabér Grimaniho, velmi dobrý, herecky zajímavý dabing :-: , jen mi přijde zvuk nějaký zvláštně nevyvážený a skákající, jakoby byl špatně smíchaný, nebo to přijde jenom mně? :)
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7639
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Vzpomínky Casanovy

Příspěvek od Sen »

V roce 2009 vznikl na Barrandově v režii Anny Procházkové také, když vidím obsazení výše uvedeného dabingu, troufnu si říct, že lepší, dabing pro Novu (film běžel pod názvem Casanova: Milovník a zhýralec). V hlavní roli Petr Pelzer, Rose Byrne zapůjčila český hlas Andrea Elsnerová.

Ještě před Novou se film objevil na ČT, takže pravděpodobně existuje i třetí dabing (film na ČT jsem neviděl).
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6777
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Vzpomínky Casanovy / Casanova

Příspěvek od bloom »

Tak podle mě obsazení Pavla Rímského jako Petera O'Toolea je trochu střela vedle, nejčastěji ho dabuje Pavel Soukup, ale pokud se někomu zdál mladý, tak mohl být obsazen Ladislav Frej nebo Jiří Štěpnička, kteří ho také dabovali dobře.
DAN K.
Příspěvky: 1680
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzpomínky Casanovy / Casanova

Příspěvek od DAN K. »

na ct to urcite bezelo s jejich dabingem, mam pocit za casanovu daboval filip cap, ale nevim to jiste, radsi to sem nepiste. Jinak PoT vzdycky daboval pan kalva (nejspis proto ze je mu podobnej), poslednich par let ho mluvi pan pelzer (troja, panstvi...), ten mi celekm hodne sedi. Hlas pavla rimskyho si skoro ani neumim predstavit, ten mi prijde hodne mimo v porovnani s krehkym vetchym hlasem a celkovym projevem PoT...
fandadab
Příspěvky: 141
Registrován: 04 čer 2009 20:40

Re: Vzpomínky Casanovy / Casanova

Příspěvek od fandadab »

To co kritizuju vždycky vidím, jinak je ta kritika bezpředmětná, odsoudit něco dopředu aniž bych něco viděl mi přijde jako dokonalá utopie.. Bohužel to se obávám že funguje u více lidí, kteří pak hlasují například v anketách o dvorního dabéra, aniž by všechny navrhované k jednotlivé herečce, herci slyšeli, tenhle postoj mi přijde dost špatný a pokrytecký, pokud mám hlasovací právo, mám přece taky určitou odpovědnost, nebo alespon si myslím, že by to tak mělo být, ano je pravda že to trochu práci dá, ale bylo by to nejsprávnější řešení, alespon ja to tak dělam, nechci být typický český pokrytec co něco rozhoduje, kritizuje, či odsuzuje, aniž by viděl obé a měl srovnání :!:
fandadab
Příspěvky: 141
Registrován: 04 čer 2009 20:40

Re: Vzpomínky Casanovy / Casanova

Příspěvek od fandadab »

Ale je to špatně, snažím se v každémdaném případě posuzovat jednotlivou věc a kdyžse rohoduju mezi tím, kdo je lepší na toho herce, opravdu si všechny navrhované kandidáty v nějakém filmu, kde konkrétního herce dabovali pustím jinak to nemá význam, , nebo mě napadlo, co třeba vždy zařadit ke každému nominovanému zařadit nejakou krátkou ukázku, která by nebyla v rozporu s autorským právem, aby to měli hlasující snažší a opravdu si poslechli všechny navrhované k jednotlivému herci.. tohle jsem přesně řešil u herce hirshe, myslím to s tím že když to nikdo nezná, nemůže ani posoudit.. :cry:
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Casanova / Vzpomínky Casanovy / Casanova

Příspěvek od Ištván87 »

No jo, tak ten dabing ČT bych i zkouknul. Vladimír Brabec, to byla vždycky sázka na jistotu a Jan Dolanský u Davida Tennanta, to mi zní jako dost dobrý nápad. Jen nevím, jak to znělo před deseti lety. :D Do toho ještě třeba Milena Dvorská - no, to by nemuselo být špatné.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Odpovědět

Zpět na „Minisérie“