Pevnost Boyard / Fort Boyard

Re: Pevnost Boyard / Fort Boyard

Příspěvekod baywatchnights » 23 srp 2015 20:44

Celkem mám v paměti díly Pevnosti Boyard ze 2. poloviny 90. let na Nově (Nova to pak přestala vysílat v roce 1999 poté, co uvnitř Novy došlo ke změnám v létě 1999, kdy zmizelo i mnoho dalších pořadů) a ze všech znělek mi utkvělo v paměti, že Patrice (a tedy i otce "Furata"?) daboval Vladimír Fišer, moderátorku Cendrine (čteno "Sandrin") Daniela Bartáková; dále všechny soutěžící-ženy mluvila Jana Mařasová (zde ve výčtu není zmíněna) a všechny soutěžící-muže Libor Terš. Více jmen v závěrečné znělce ve výčtu "v českém znění", vyjmenováno nebylo, pokud si dobře pamatuji.

Co se týče odlišení Paklíče a Klíčníka - mám za to, že Paklíč je postava "Passe-Partout" - André Bouchet, viz https://fr.wikipedia.org/wiki/Andr%C3%A9_Bouchet, zatímco Klíčník je novější postava - "Passe-Muraille" - Anthony Laborde.
baywatchnights

Příspěvekod TmavyCyklista » 23 srp 2015 21:22

A nebyl Anthony Laborde náhodou jenom v té britské verzi? Asi tak od třetí řady... Protože z té „nové“ francouzské si ho nevybavuju, ale ten ksicht jsem viděl.

Oni ale říkali Paklíč i Klíčník právě v té francouzské verzi, a to starýmu Andrému Bouchetovi.
TmavyCyklista

Příspěvekod Pan X » 31 srp 2015 16:48

Topic upraven, podle toho co jsem si přečetl tady a podle toho co zde http://www.radiotv.cz/p_tv/legenda-%E2%80%9Eklice-od-pevnosti-boyard-stale-zije-ve-francii-uz-22-rokem/ jsem topic upravil do této podoby, odhaduji že česká televize si nechala udělat dabing od 3. série do 5. série, a Nova si nechala udělat dabing od 1. série do 10. série, jak to bylo s dabérama odhaduji to takto, Fišer daboval jak v ČT tak na Nově, Bartáková dabovala na Nově a možná i na české televizi ale nevím to jistě, kdysi jsem četl že dokonce v pevnosti daboval Martin Dejdar na OK3 ale to nevím, jinak Britskou verzi založím zvlášť.
Pan X

Příspěvekod Lukiz » 04 zář 2016 19:34

Ten"komentář četl Jiří Zavřel" ale nebude u nováckého dabing 1. řady. Tam komentář namlouvá Libor Terš (pak mluví ty mužské soutěžící).
Lukiz

Příspěvekod bukajkalab » 10 zář 2016 16:54

Mám dotaz byla to překrejvačka nebo normální dabing ?
bukajkalab

Příspěvekod Lukiz » 10 zář 2016 17:08

Je to běžný dabing reality show - tj. s proznívajícím originálem.
Lukiz

Příspěvekod bart04 » 28 říj 2016 13:33

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda jdou někde sehnat všechny původní francouzské díly pevnosti boyard? V prvé řadě, zda seženu dnes někde díly, které běželi pod názvem Klíče od pevnosti boyard na Čt a Nově, ještě s Patricem Lafontem a pak díly,které běželi na Prima Cool již s Olivirem, případně, zda nejsou ještě nějaké nadabované díly. Čím více česky dabovaných dílů, tím lépe. Pokud ne, byl bych vděčný i za díly v původním francouzském znění. Na youtube i na oficiálních stránkách můžu vidět jen některá videa, respketive některé díly, ale rád bych měl celou sbírku všech epizod, protože původní francouzské díly mají stejně tu nejlepší šťávu. V porovnání s českou nebo anglickou verzí mi chybí třeba osvobozování vězňů, duely s pány temnoty apod. Je mi jedno, zda by to šlo sehnat jenom v placené verzi, ať ke stažení nebo na dvd a nebo v neplacené verzi. Hlavně, jestli to půjde sehnat.
Předem díky za radu
bart04

Předchozí

Zpět na Reality Show