Pevnost Boyard / Fort Boyard

Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5675
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pevnost Boyard / Fort Boyard

Příspěvek od ReDabér »

Dnes jsem viděl jeden díl a soutěžící Daniellu tam daboval muž!! Jak se toto, proboha, mohlo stát?
gauner
Příspěvky: 11
Registrován: 15 úno 2013 10:41

Re: Pevnost Boyard / Fort Boyard

Příspěvek od gauner »

Tak toto se opravdu nestalo ;-) tento dabing není parodií ;-) Daniellu mluvila málo obsazovaná herečka a spisovatelka, která má opravdu dost specifický hlas, ale rozhodně to není muž...jedná se o Hanu Rychetníkovou!
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5675
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pevnost Boyard / Fort Boyard

Příspěvek od ReDabér »

Tak to je opravdu zvláštní hlas. Nejdříve jsem tomu nevěřil, ale ať jsem se snažil jak jsem se snažil, slyšel jsem tam muže schválně měnící hlas. To je tedy pro mě překvapení.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Pevnost Boyard / Fort Boyard

Příspěvek od Lukiz »

Podařilo se mi překonat asi 10 reklam na prima play abych aspoň kousek slyšel a mě to nepřijde jako hlas muže. Ale chápu, že zrovna takovýto drsnějí ženský hlas se v dabingu často neslyší.
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6980
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Pevnost Boyard / Fort Boyard

Příspěvek od Michaela2 »

vyslovuje se to Boajár a ne bojard :D to je zase vizitka pro Primu, i v těch 90.letech to vyslovovali správně

Jean-Pierre Michaël (dle Primy mišel)- správně mikael

jméno Fouras je nesklonné, tudíž je nemožné to sklonovat dle vzoru žena vytvářet nesmysly typu věž otce Foury :D soutěž jsem měla kdysi ráda, chtěla jsem si ji připomenout ,ale se nedá poslouchat, hlavně že Prima vše předabovává, ale kvalita ? hm
gauner
Příspěvky: 11
Registrován: 15 úno 2013 10:41

Re: Pevnost Boyard / Fort Boyard

Příspěvek od gauner »

No je pravda, že to není opravdu příliš typický dabingový hlas, ale není to jediná role paní Rychetníkové. Každopádně pokud výroba tohoto dabingu sahá i po takto netypických hlasech, tak klobouk dolů, jsem zvědav, koho uslyšíme do budoucna :-)
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Pevnost Boyard / Fort Boyard

Příspěvek od Lukiz »

Míšo: Podle čeho usuzuješ že je "Fouras" nesklonné? O vzoru předseda si ještě neslyšela?
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6980
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Pevnost Boyard / Fort Boyard

Příspěvek od Michaela2 »

ne do dneška ne, jenže je -s na konci, předseda se vztahuje na česká substantiva a ne na francouzská
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Pevnost Boyard / Fort Boyard

Příspěvek od Lukiz »

Cizí jména se i v češtině skloňují a to např. podle výslovnosti. Jelikož Fouras se vyslovuje jako [fura], tak se skloňuje jako předseda - http://prirucka.ujc.cas.cz/?id=321#nadpis3. Fakt zírám, co tu samozvaní odborníci na francouzštinu jsou schopni plodit, když (předpokládám) mateřský jazyk vůbec nezvládají.
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6980
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Pevnost Boyard / Fort Boyard

Příspěvek od Michaela2 »

hlavně že ty ses odborník přes google a fr.wikipedii :D
čeština tedy zřejmě tohle sklonování povoluje, mě to ale šíleně tahá za uši, uměle vytvořené sklonování jen pro účely češtiny, aniž by se zohlednovala původní ortografie...holt mi to zní nepřirozeně, pamatuji si, že i v tom starém B. to nesklonovali... nevím, jak staré je toto pravidlo, ale dříve jsem se s tak násilným skln. cizích jmen nesetkávala
Odpovědět

Zpět na „Reality Show“