Pevnost Boyard / Fort Boyard

Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5675
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pevnost Boyard / Fort Boyard

Příspěvek od ReDabér »

Podle mého skromného češtinářského názoru by se to mělo skloňovat s Fourasem [furasem], stejně jako Rolland [rolán] - s Rollandem [rolándem].
Uživatelský avatar
Pan X
Příspěvky: 2616
Registrován: 16 čer 2011 08:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Pevnost Boyard / Fort Boyard

Příspěvek od Pan X »

Nepamatujete si někdo kdo daboval tyto moderátory jako - Patrice Laffont, Cendrine Dominguez, Sophie Davant, Valérie Pascale, Jean-Pierre Castaldi a kdo daboval všechny herce co hrály otce Fourase, vím že otce daboval Vladimír Fišer ale nevím jestli ho daboval už od roku 1990 nevíte někdo ???? ;)
Uživatelský avatar
markt12
Příspěvky: 1371
Registrován: 08 dub 2010 02:40
Poznámka: Uživatel byl zabanován z důvodu: Smazání všech profilů filmů, seriálů a herců, zdiskreditování databázní hodnoty Dabingfora a sabotování práce ostatních lidí, kteří profily doplňují.

Re: Pevnost Boyard / Fort Boyard

Příspěvek od markt12 »

Vladimír Ráž - Otec Fouras dabing ČSt
Uživatelský avatar
markt12
Příspěvky: 1371
Registrován: 08 dub 2010 02:40
Poznámka: Uživatel byl zabanován z důvodu: Smazání všech profilů filmů, seriálů a herců, zdiskreditování databázní hodnoty Dabingfora a sabotování práce ostatních lidí, kteří profily doplňují.

Re: Pevnost Boyard / Fort Boyard

Příspěvek od markt12 »

Musela to být jedna z prvních řad. A dabing si pamatuju protože vždycky mi připomínal hlas Fandora z Fantomase.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Pevnost Boyard / Fort Boyard

Příspěvek od Lukiz »

No já našel na kazetě kus, kde mluví Fišer (moderátora i otce) a Bartáková jak je tu psáno, a dále Libor Terš. Je to díl z roku 1990 a běžel na Nově okolo roku 1996. Řekl bych tedy, že Nova dávala ty i nejstarší díly s jiným dabingem než ČT.
Gusta
Příspěvky: 148
Registrován: 13 lis 2008 09:38

Re: Pevnost Boyard / Fort Boyard

Příspěvek od Gusta »

Z dětství si pamatuju z těch patrně nejstarších dílů větu z titulků: "Komentář četl: Jiří Zavřel".
Šlo o díly s Patricem Laffontem a Sophie Davantovou. Zdali v nich mluvil i někdo další (nejspíš jo) si ale přesně nepamatuju. Snad vám to i tak pomůže :-)
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Pevnost Boyard / Fort Boyard

Příspěvek od Lukiz »

Tak je to na Primě "Paklíč" nebo "Klíčník"? Před tím jsem tam slyšel "Klíčník" a dneska jsem náhodou zaslech v údajně novém dílu z roku 2013 říkat "Paklíč".
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Pevnost Boyard / Fort Boyard

Příspěvek od Lukiz »

No, ale dneska odpoledne to IMHO byla francouzská verze a právě s Paklíčem.

EDIT:
K vidění na http://play.iprima.cz/pevnost-boyard/pevnost-boyard-8-2
Naposledy upravil(a) Lukiz dne 07 bře 2015 18:57, celkem upraveno 1 x.
baywatchnights
Příspěvky: 6
Registrován: 04 čer 2011 18:49

Re: Pevnost Boyard / Fort Boyard

Příspěvek od baywatchnights »

Celkem mám v paměti díly Pevnosti Boyard ze 2. poloviny 90. let na Nově (Nova to pak přestala vysílat v roce 1999 poté, co uvnitř Novy došlo ke změnám v létě 1999, kdy zmizelo i mnoho dalších pořadů) a ze všech znělek mi utkvělo v paměti, že Patrice (a tedy i otce "Furata"?) daboval Vladimír Fišer, moderátorku Cendrine (čteno "Sandrin") Daniela Bartáková; dále všechny soutěžící-ženy mluvila Jana Mařasová (zde ve výčtu není zmíněna) a všechny soutěžící-muže Libor Terš. Více jmen v závěrečné znělce ve výčtu "v českém znění", vyjmenováno nebylo, pokud si dobře pamatuji.

Co se týče odlišení Paklíče a Klíčníka - mám za to, že Paklíč je postava "Passe-Partout" - André Bouchet, viz https://fr.wikipedia.org/wiki/Andr%C3%A9_Bouchet, zatímco Klíčník je novější postava - "Passe-Muraille" - Anthony Laborde.
Uživatelský avatar
Pan X
Příspěvky: 2616
Registrován: 16 čer 2011 08:24
Kontaktovat uživatele:

Re: Pevnost Boyard / Fort Boyard

Příspěvek od Pan X »

Topic upraven, podle toho co jsem si přečetl tady a podle toho co zde http://www.radiotv.cz/p_tv/legenda-%E2% ... -22-rokem/ jsem topic upravil do této podoby, odhaduji že česká televize si nechala udělat dabing od 3. série do 5. série, a Nova si nechala udělat dabing od 1. série do 10. série, jak to bylo s dabérama odhaduji to takto, Fišer daboval jak v ČT tak na Nově, Bartáková dabovala na Nově a možná i na české televizi ale nevím to jistě, kdysi jsem četl že dokonce v pevnosti daboval Martin Dejdar na OK3 ale to nevím, jinak Britskou verzi založím zvlášť.
Odpovědět

Zpět na „Reality Show“