Informace o současném dění v dabingu

Zamčeno
Uživatelský avatar
ocypuc
Příspěvky: 651
Registrován: 30 pro 2012 15:32

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od ocypuc »

Jenže je problém, že dabér neovlivní to co dabuje. Za to může režisér, který si nehodlá nechat kecat do svojí práce, i když se daný dabér ozve, že je na to nevhodný, nebo že by to měl dabovat někdo jiný protože je to spjatý herec někoho jiného. Jedna dabérka mi říkala, že jí volali, že má jít dabovat určitý film, tak se podívala na net, o co se jedná a když zjistila, že se jedná o její spjatou herečku tak se na ten dabing tešila a když přišla do studia, tak zjistila, že tam má dabovat kamarádku té herečky, která tam má pár slov a když se ohradila, že je spjatá s tou herečkou, tak jí bylo řečeno ber nebo běž ( a to se jednalo o dabérku, která nikdy v agentuře nebyla). Proto kolikrát vznikají takové spojení, nad kterýma zůstává rozum stát a lidi nadávají, že někdo dabuje někoho, koho má dabovat někdo jiný.
Oblíbené dabérky: Viktorie Taberyová, Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Jolana Smyčková, Nikola Votočková
Oblíbení dabéři: Dalimil Klapka, Pavel Tesař, Martin Stránský, Libor Hruška, Jakub Saic
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od Ištván87 »

A pak je tu ještě jedna věc. Ne vždy jsou novější dabingy horší. Viz Dobré ráno, Vietname, Mlčení jehňátek, Princezna nevěsta. Ale je fakt, že když se předabuje nějaký starý kinodabing (nebo dabing ČST), tak to většinou dopadá dost jednoznačně.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
PavelBartos
Příspěvky: 142
Registrován: 20 dub 2012 01:08

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od PavelBartos »

Tak to viz je pouze Váš osobní názor, podle mne je to u oněch filmů naopak, ale jinak musím souhlasit, někdy je opravdu potřeba nějaký film či seriál předabovat, jen takovýchto případů je málo, a bohužel právě u nich se jim jaksi do předabování moc nechce.
Zaplman
Příspěvky: 64
Registrován: 01 kvě 2011 19:42

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od Zaplman »

"Dabing se nedá ‚ošulit‘. Televize Déčko to s pohádkami nezvládá"

https://www.lidovky.cz/dabing-se-neda-o ... ultura_jto
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od Ištván87 »

Ten článek je trošku povrchní. Kdyby autorka alespoň uvedla příklady. Navíc je tu fakt, že na Déčku mimo vlastních dabingů vysílají i již existující, takže nějaký příklad by neškodil.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Petersen
Příspěvky: 228
Registrován: 17 úno 2010 21:38

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od Petersen »

Povrchní ano, vždyť je z českých novin, ale je třeba ocenit, že jako řešení nekvalitních dabingů nevidí titulky, tj. že se dabingu zastává a navidí v něm nebezpečí pro jazykovou vybavenost českého národa.
Milan Stejskal
Příspěvky: 1
Registrován: 28 čer 2014 10:42

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od Milan Stejskal »

Zajímavý pohled na současnou situaci v dabingu z hlediska překladatele:

http://blog.aktualne.cz/blogy/petr-stad ... emid=33624
Uživatelský avatar
ocypuc
Příspěvky: 651
Registrován: 30 pro 2012 15:32

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od ocypuc »

Michal Jagelka mluví o tom, jak to má od té doby, co vstoupil do agentury https://www.extra.cz/hlas-leonarda-dica ... gQDFZzB86g .
Oblíbené dabérky: Viktorie Taberyová, Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Jolana Smyčková, Nikola Votočková
Oblíbení dabéři: Dalimil Klapka, Pavel Tesař, Martin Stránský, Libor Hruška, Jakub Saic
fabec122
Příspěvky: 1551
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od fabec122 »

Tak jestli se celý rozhovor nesl v takovémhle duchu, a neni to vytržené z kontextu, tak se ale nemůže divit, že mu nevolaj...

Hlavně, že jeho pořady na Barrandově byli vždy zárukou Áčkové kvality :roll: :roll: :roll:
throwaway-account
Příspěvky: 781
Registrován: 29 dub 2019 22:38

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od throwaway-account »

Ištván87 píše:Ta mladší generace z toho snad jednou vyroste.
Vím že bych asi neměl odpovídat na čtyři roky starý komentář, ale chci jenom říct že já patřím do "té mladší generace" a jsem pro-dabing. Vůbec se mi nelíbí že spoustu lidí mého věku odsuzuje dabing bez toho aby mu dali jakoukoli šanci. Připomíná mi to např. fanatickou obhajobu evoluční teorie ("musí to tak být a hotovo"). I když jsem dřív neznal dabingforum.cz ani jména většiny dabérů - kromě třeba Vladimíra Čecha nebo Jiřího Krampola - tak se mi titulky nikdy nezamlouvaly.

Přijde mi třeba docela smutné, že když jsem na jednom discord serveru doporučil založit takové hlasování o tom jestli se místním uživatelům líbí víc dabing nebo titulky, pouze šest lidí hlasovalo pro dabing (a jedním z těch lidí jsem byl já) a dvacet devět lidí hlasovalo pro titulky. Je pravda že to není český server ale stejně, je to naprosto ukázkový příklad toho když někdo něco odsuzuje aniž by tomu dal šanci.

Nejsem ani tak proti titulkům. Spíš bych řekl že jsem proti diskriminaci dabingu.
Zamčeno

Zpět na „Současná situace v dabingu“