Informace o současném dění v dabingu

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1694
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od Jack_6428 »

Kdyby to nebyla komedie o dabingu tak to neřeším. V tomhle jednom skutku jistě jeho zánik vidět nelze. Ale podle mě to akorát přilévá do ohně a dlouhodobý úpadek a zánik dabingu nepřímo podporuje. Natočit tohle komerční stanice, nepřekvapí mě to. Ale že do toho šla ČT, která snad jako poslední na kvalitu dabingu opravdu dbá, mne udivuje a nelíbí se mi to. Je to nevkusné a nesprávné. Bohužel, jak ukazují čísla, lidé tvorbu ČT posledních let žerou - tudíž to asi projde a bude to další populární (s)hit.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
fabec122
Příspěvky: 1551
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od fabec122 »

Je to od Dejvického divadla, jehož herci a tvůrci na ČT natáči seriály už několik let, co to brát takhle?
fofo16
Příspěvky: 259
Registrován: 20 črc 2009 21:27

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od fofo16 »

Jack_6428 píše:
Jsem domýšlivý anebo si ČT tímto počinem nepřímo z českého dabingu utahuje? Ba dokonce, odvážím se to vyslovit, podporuje nenápadně jeho konec?
Áno, si, a veľmi :roll: :roll: :roll:
therak
Příspěvky: 131
Registrován: 08 lis 2010 20:49

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od therak »

Já to vidím tak, že to asi nakonec dopadne jako Kosmo. Tématicky mě to zaujalo, protože to mělo být takové české sci-fi po dlouhé době. Nakonec ale veliké zklamání. Viděl jsem první díl a raději bych skončil, ale mělo to pár dílů, tak jsem to dokoukal. Bylo tam pár dobrých vtipů, ale znovu už nikdy. Nejlepší byl ten naserštvaný Slovák na konci a to je málo. Tak nějak dopadne pro mě i Dabing Street.

Podle hereckého obsazení už také očekávám, že se to dabingem jako takovým moc zabývat nebude. Podle CSFD, přítomnost Trojana a Vondráčka, to jo, ale Myšička, Krobotová, Krobot, Melíšková, Beretová, Preiss, to jsou opravdu "dabingové hvězdy". Tato jména nasvědčují, že ČT se možná bude zabývat dabingem u ní, protože počet nadabovaných filmů těchto herců by se dalo spočítat na prstech jedné ruky, pokud vůbec. To i Rapl měl blíž k dabingu, protože tam hrál Bruce Willis :D. Prostě očekávám další satiru alá Kosmo - hromada narážek na politiku ale podstata utekla. Spíš než takový seriál by bodl pořad ve stylu Film 2017 nebo Autosalon, který by se zabýval aktuálními dabingovými novinkami a zval by k diskuzi dabéry. Sice by to byl uzkoprofilový pořad, ale tím by se rozšířilo povědomí mezi lidmi.

Jak píše Jack_6428, protože to má být komedie, tak je velká pravděpodobnost, že se tam objeví mnoho dvojsmyslných narážek, takže laické veřejnosti se opět nedostane objektivní pohled do zákulisí a ti nenároční diváci (fixovaní na nekonečné seriály) to budou brát jako fakt. Toto je to možné riziko, protože kolik lidí v republice se aktivně zajímá o dabing? Kolik lidí má informace jako my zde a dokáže je zpracovat? Já ze zkušenosti říkám, že nejvíc kritiků dabingu je mezi těmi, co se o dabing vůbec nezajímají a nemají o něm žádné povědomí. Ono kritizovat je jednoduché, protože na kritiku jsou největší odezvy. Sami si to vezměte, jak často někoho slyšíte dabing pochválit? Prostě kritika prodává.
Uživatelský avatar
Ištván87
Příspěvky: 2461
Registrován: 24 lis 2008 22:17

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od Ištván87 »

Viktor Preiss sice už na dabing prdí, ale jeho hlas zná asi každý a skoro každý si vzpomene alespoň na jednu z jeho mnoha dabingových rolí. A Pavla Beretová je taktéž výborná dabérka.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
cenda
Příspěvky: 735
Registrován: 04 čer 2011 13:30
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od cenda »

Jééé, to se zase nesmí brát tak tragicky. :D Úplně nejhorší je, když se nadsázka bere vážně a tady vidím, že k tomu někteří směřujou. Točí se seriály z různýho prostředí a úplně každej, kdo je v tom oboru, kterej je tam zobrazenej, profesionálem, bude vždycky stoprocentně prskat, že tak to rozhodně není a celou tu profesi to znevažuje. Modrý kód nebo "Ordinačka" je nahony vzdálená práci v nemocnici, všechny ty kriminálky práci u policie a mohl bych pokračovat dál. Pokud je ten seriál komediální tak je ta umělecká licence dvojnásobná a s ní v přímé úměře i protesty, který následují po každým dílu (viz. seriál Vinaři na Primě). Problém je, že pokud u komedie někdo očekává větší procento pravdivosti a dokumentární náhled tak je chyba u něj a daleko horší je, pokud to tam objeví, protože potom je chyba na straně tvůrců. Já jsem naopak rád, že Dabing street jde do vysílání, protože dabing je poslední dobou téma tak strašně okrajový, že jakýkoliv impulz, kterej donutí větší množství lidí, aby o něm začali aspoň přemýšlet, je vítán. Dejvice jsou obvykle zárukou kvality a i kdyby to někdo nakrásně bral jako dokument tak negativní reklama je taky reklama, když už nic jinýho tak to dabing dostane aspoň trochu do povědomí. A co se těch herců týče tak to je typický omyl laické veřejnosti, kteří pamatujou ještě dřívější doby (mladí se o dabing moc nezajímají). Já jsem si taky myslel, než jsem přišel na dabingforum, že herci typu Preiss, Bartoška, Munzar, Hlaváčová, Vránová, dabujou od rána do večera. A jaký bylo moje překvapení, že někteří už nedabujou vůbec, zbytek velmi sporadicky a dabingu kralujou už dávno jiní.
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
Uživatelský avatar
Obelix
Příspěvky: 227
Registrován: 25 srp 2012 04:57
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od Obelix »

Podepisuji Čendův názor v plném rozsahu. Já osobně se na Dabing Street těsím velice a vzhledem k tvůrcům v něj vkládám poměrně velké naděje. Humor "Dejvičáků" můžu.

P.S.: Nedávno dával na Facebook fotku z natáčení i Filip Švarc, takže tam možná zahlédnete více "známých tváří" (či hlasů ;) )
Uživatelský avatar
Džejňulka
Příspěvky: 1134
Registrován: 23 srp 2008 14:56

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od Džejňulka »

A na té fotce s Filipem byla podle mě i Monika Žáková.
Džejňulka už kecá i do muzikálů? Na blogu ocima7.blogspot.com jsem jednou ze 7 autorů "fanouškovských recenzí" divadelních představení a občas tam propašuju i něco o dabingu ;).
Uživatelský avatar
DJRoccoiNc
Příspěvky: 276
Registrován: 06 kvě 2014 23:58
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od DJRoccoiNc »

NIEČO PRE ZAUJÍMAVOSŤ:

Dabingové ceny představily letošní nominace

http://www.digizone.cz/clanky/dabingove ... -nominace/
Mirec0910
Příspěvky: 66
Registrován: 22 říj 2016 12:14

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od Mirec0910 »

Ešte o tom Dabing street :) Tu je video z natáčania, v komparze sa objavia aj nejaký dabéri. Táto hra sa hrá v Dejvickom divadle už dlho a nemyslím si že by chceli parodovať dabing. Sám Bartoška, ktorý sa tam objaví o tom hovorí len kladne.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/211397 ... ing-street
Obľúbení dabéri: Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Ladislav Cigánek, Michal Dlouhý, Aleš Procházka, Jaromír Meduna, Zdeněk Hruška, Pavel Vondra, Zdeněk Mahdal
Zamčeno

Zpět na „Současná situace v dabingu“