Informace o současném dění v dabingu

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvekod konupka » 17 kvě 2016 21:11

Podle toho, že pravděpodobně nevíte, že opravdu existuje pomyslná černá listina. Navíc co byste dělal vy kdyby vám ve vaší profesi neustále ubírali plat?
O. dabéři: Jan Schánilec, Antonín Molčík, Jiří Zavřel, Rudolf Hrušínský, Soběslav Sejk, Petr Haničinec, Jan Kanyza, Jiří Plachý, Viktor Preiss

O. dabérky: Alena Vránová, Jana Preissová, Ivanka Devátá, Eliška Balzerová, Veronika Gajerová, Jana Hlaváčová
konupka

Příspěvekod Nobody » 17 kvě 2016 21:25

Opravdu nevím, že by studia nebo zadavatelé vytvořili nějakou černou listinu.
A kdyby se mi stalo to, nač se ptáš, tak bych si stanovil svou hranici a když by už nebyla akceptovatelná, tak bych měl prostě smůlu. Vlastně dvě možnosti. Když není, kde brát, není co dávat. V tomto případě bych se podíval hlouběji do problému, že ani studia, ani zadavatelé (televize, DVD nebo kino distributoři atd.) už nevydělávají to, co dříve. Z toho tedy logicky plyne, že nemohou vyplácet stejné honoráře jako před lety. A není to jejich chyba, že by neuměli hospodařit. Zábavní průmysl je mnohem širší než byl.
Nobody

Příspěvekod Stanley Roe » 15 čer 2016 15:03

dabingforum.cz alias městečko Pines

Styděl bych se, kdybych tu byl moderátor .. upozorňoval druhé, že by si měli něco do svých témat doplňovat a přitom na svoje vlastní témata úplně kašlat. To je ubohost.. nemyslíte?
Stanley Roe

Příspěvekod kasper » 06 črc 2016 09:07

Jsem nováček v oblastí dabingu
Současná situace V dabingu se vůbec nelibí nejsem ani na straně herců ani studii

Jsem technik v IT kdo by by chtěl pomoc s problém s pc notebookem ať mi napíše soukromou zprávu
kasper

Příspěvekod ocypuc » 07 črc 2016 12:18

Oblíbené dabérky: Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Viktorie Taberyová
Oblíbení dabéři: Pavel Tesař, Martin Stránský, Dalimil Klapka
ocypuc

Příspěvekod Ištván87 » 08 črc 2016 15:05

Jestli si některý z těch dvou článků přečte někdo "kompetentní", tak se obávám, že Rozitě Erbanové možná docela ubude práce.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Ištván87

Příspěvekod DAN K. » 08 črc 2016 15:58

toho bych se nebál, kdyby se mělo mstít za každou větu negativní větu o dabingu na internetu, tak už by nemohl dabovat pomalu vůbec nikdo:)…Já bych si jen dovolil Rozitu upozornit, že čtecí zařízení (na kterém mi jinak nepřijde nic špatného, má to výhody i nevýhody, stejně jako papír) je asi ze 30 nahrávacích místností pouze v jedné, takže se to úplně neuchytilo a rozhodně to není běžné, jak tvrdí. A pro většinu studií platí, že mají ftp, kde se dá stáhnout každý vyráběný pořad, takže hercům nic nebrání se na něj předem podívat (režisér nebo produkce budou jen rádi, pokud přijde dabér připravený, a určitě bez problému zašlou mailem text) a někteří herci to i nakoukávají, akorát se tím nepotřebují nikde veřejně chlubit. Když Rozita (při letmém nahlédnutí do profilu) chodí dabovat i do těch nejhorších studií (a tím je podporuje), tak se holt nemůže divit, že přístup k práci není vždy plně profesionální, ale určitě se kvůli tomu nemusí navážet do dabingu jako celku. Ale je to krásný oximorón, když herečka, která do agentury sama nevstoupila vyčítá ostatním hercům, že to neučinili a kvůli tomu jim to nevyšlo :? ... jinak Valérii stačí opustit mpg a mohla by v klidu dabovat i tam, kde je to problém, tato akce už byla skoro před rokem oficiálně ukončena, nevím, proč v mpg stále setrvává a vylévá si srdce novinářům místo toho, aby zavolala do agentury, že končí. Bylo by to rychlejší a efektivnější :?.. Já ji moc rád zase uslyším. Při našem prvním setkání mi darovala mandarinku, tím má u mě doživotní plus:)
DAN K.

Příspěvekod bernyz » 23 srp 2016 19:16

Filip Švarc v novém čísle Marketing & Media - také online: http://mam.ihned.cz/c1-65408210-filip-s ... -originale
bernyz

Příspěvekod ocypuc » 23 srp 2016 20:18

Pokud člověk nemá zaplacené předplatné, kus článku mu bude chybět. Spíš by bylo lepší, hodit sem celý článek a né jen odkaz na pár otázek.
Oblíbené dabérky: Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Viktorie Taberyová
Oblíbení dabéři: Pavel Tesař, Martin Stránský, Dalimil Klapka
ocypuc

Příspěvekod Dosty43 » 18 zář 2016 10:27

Nejlepšími dabéry roku byli vyhlášeni Jančík a Štvrtecká.

http://kultura.zpravy.idnes.cz/dabing-c ... mvideo_bur
Dosty43

PředchozíDalší

Zpět na Současná situace v dabingu