Informace o současném dění v dabingu

Zamčeno
Uživatelský avatar
don007
Příspěvky: 53
Registrován: 03 dub 2010 10:50

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od don007 »

tak tedy OK asi mám neaktuální informace. Nemám už k tomu co dotat jen : Podle mě jste udělali chybu ale jak říkam je to jen můj názor. A nebo se Vás chci zeptat má to význam ? teď jsou už 3 tábory : první - co podepsali smlouvu, druhý - ty co nepodepsali a třetí - studia. Není lepší si najmout vlastního agenta tak jak to mají v zahraničí. A nebo domluvíte se s tou agenturou na nějaký ceně, podle mě to víc než o stovku dvě nebude a tak či tak ji odevzdáte té agentuře a budete na tom úplně stejně jako pře tím. Má to smysl ?? To že tam jsou ještě jiné problémy jako to že nejsou vždy přítomní režiséři atď. to je jiná věc ale spíš se bojím toho že ti co to podepsali si už moc neškrknou v dabingu jelikoš Vám práci nedává herecká asociace ale vždy vám zavolá režisér, produkční atď. například - hele mám tady prácičku pro tebe za tolik a za tolik chceš nechceš. Teď Vám pro jistotu nezavolá nikdo a šlus. Jste herci takže by jste neměli mít problém někde v divadle, filmu, seriálu. Měli by jste tahat všichni za jeden provaz. Jenže to se nedá a proto je to nesmysl. Podle mě jste se všichni měli spojit jen ze studiama a pak jít do boje ale né jenom někdo ale VŠICHNI. Ale věřte mi podle mě jste udělali chybu. Přeji Vám hodně hodně dabingu filmů, seriálu atď. ale neví nevím takhle jste měli aspoň něco ale teď no šak čas ukáže. Pokud se pletu v co pevně doufám tak Vám přeji hodně štěstí. S pozdravem hezkého a slunného dne. Pojďte pane budeme si hrát. :)
Uživatelský avatar
don007
Příspěvky: 53
Registrován: 03 dub 2010 10:50

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od don007 »

HonzaXXII píše:Ano, to je pravda, toho zadavatele to zajímat nebude. Toho zajímá jen vlastní kapsa. Pak teda ale buď ať dělá jak psal Lukiz titulky, příznivci originálu budou mít radost (no aspoň do tý doby než si přečtou první výtvor) a snad tady nebude tolik (re)dabingů, budou kvalitnější a možná že dabéři, tvůrci i studia si taky přijdou na víc. Nebo ať táhne někam jinam a s ním i všichni další takoví. Vzhledem ke státnímu dluhu a stavu naší země vůbec je tady těch co si tu chtěj jen nahrabat na úkor ostatních až příliš moc, a to i bez těch zvenku.
Naprosto souhlasím a takhle by to nemělo být. Dabing u nás upadá a to strašně rychle a to kvůli tomu že studií je tady strašně moc každý druhý ( teoreticky ) má doma nebo v garáži studio a pořád se předháněj kdo to udělá levněji. Bohužel proto nemůžou uspět stou jejich agenturou. Víc muziky chtějí za málo peněz. Bohužel to je ale všude v každém odvětví ne jenom v dabingu. Podle mě nemá už význam se o tom dál bavit. Je to prostě trapárna.
Zubr
Příspěvky: 2
Registrován: 09 čer 2014 19:57

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od Zubr »

Nechápu, proč velká část přispěvatelů na dabingforu tolik preferuje titulky? Vždyť většina lidí v této zemi, která sleduje televizi cizí jazyky nezná, čtení titulků je buď nebaví nebo unavuje, staří lidé na ně nevidí. Kdo chce, ten si v dnešní době může přehrát jakýkoliv film v původním znění!!! Jsme Češi, tak proč nesledovat filmy ve svém rodném jazyce? A jestli určitou roli dabuje Petr nebo Pavel, je většině lidí srdečně jedno, nejdůležitější je, aby bylo dobře rozumět a zvuk nebyl utopený, zašumlovaný, ale to už není záležitost herců, ale zvukařů. Hej zvukaři? Nechcete si taky náhodou založit agenturu, která bude pro vás požadovat více peněz? Aby se to kolem dabingu rozmázlo ještě o trochu víc? :D
Uživatelský avatar
Doufek
Příspěvky: 144
Registrován: 06 zář 2008 21:33

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od Doufek »

Takže už i změna u Grimma Pavel Tesař fuč, Jitka Moučková fuč, Nikola Votočková fuč :o
Uživatelský avatar
mirbul
Příspěvky: 66
Registrován: 01 pro 2009 15:41

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od mirbul »

Mě je srdečně jedno jestli dabing zanikne nebo ne. Na ty hovadiny, co se poslední dobou točí se stejně nedá dívat.
To jen ty lehkoživkové od dabingu si s těch stupidních seriálů udělali zlatý důl.
Zaplman
Příspěvky: 65
Registrován: 01 kvě 2011 19:42

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od Zaplman »

Začínám se trochu více děsit dabingu nové řady Teorie velkého třesku. :cry:
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od bloom »

mirbul píše:Mě je srdečně jedno jestli dabing zanikne nebo ne. Na ty hovadiny, co se poslední dobou točí se stejně nedá dívat.
To jen ty lehkoživkové od dabingu si s těch stupidních seriálů udělali zlatý důl.
Přesně tak, takové názory na dabingforum opravdu patří... :roll:
byvojik
Příspěvky: 229
Registrován: 12 pro 2012 17:53

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od byvojik »

Zaplman píše:Začínám se trochu více děsit dabingu nové řady Teorie velkého třesku. :cry:
Aleš Háma i Jakub Wehrenberg jsou zachováni, tak musíme doufat že i ostatní ...
Spíše mám obavy z poslední řady Jak jsem poznal vaši matku :(
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2950
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od Pomajz »

mirbul píše:Mě je srdečně jedno jestli dabing zanikne nebo ne. Na ty hovadiny, co se poslední dobou točí se stejně nedá dívat.
Souhlasím , je hnus čím nás televize bombardujou.
Zubr píše:Nechápu, proč velká část přispěvatelů na dabingforu tolik preferuje titulky?
Tak to nejsi sám, že by tu byli jen z leknutí? :-?
RETROFILM
Zaplman
Příspěvky: 65
Registrován: 01 kvě 2011 19:42

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvek od Zaplman »

Aleš Háma i Jakub Wehrenberg jsou zachováni, tak musíme doufat že i ostatní ...
Spíše mám obavy z poslední řady Jak jsem poznal vaši matku :(
Bojím se o J. Moučkovou a N. Votočkovou :cry:
Naposledy upravil(a) Zaplman dne 09 čer 2014 23:55, celkem upraveno 2 x.
Zamčeno

Zpět na „Současná situace v dabingu“