Informace o současném dění v dabingu

Re: Informace o současném dění v dabingu

Příspěvekod PavelBartos » 21 led 2017 23:19

Požárník je logická odvozenina od stávajícího slova požár, stejně jako závodník od slova závod a podobně. No o po roce 1989 se dělalo hloupostí, lidé se předháněli v tom, kdo vymyslí něco nového či staronového, staré se rušilo, pak se to znovu zřizovalo, no a teď máme zkrátka hasiče, hejtmany a tak dále.
PavelBartos

Příspěvekod ocypuc » 21 led 2017 23:29

Už by to chtělo promazat, toto už patří do diskuze mimo mísu.
Oblíbené dabérky: Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Viktorie Taberyová, Jolana Smyčková, Nikola Votočková
Oblíbení dabéři: Pavel Tesař, Martin Stránský, Dalimil Klapka, Zdeněk Hruška, Libor Hruška
ocypuc

Příspěvekod Ištván87 » 22 led 2017 12:54

Aneb jak říkal pan Miroslav Horníček v pořadu Hovory H někdy kolem roku 1969 o jednom zkaženém divadelním představení: "... vzadu jsem se zapovídal s hasičem... Tedy s požárníkem. Ovšem vlastně tenkrát... Tenkrát s hasičem. Ano, tenkrát tam byl kvůli hašení." :D

Jinak je to tady hodně OT. Ale co do počešťování/nepočešťování - je smutné, že se nedá souhlasit ani s jednou skupinou. Rozhodně ne úplně.
Oblíbení dabéři: Zdeněk Hruška, Vladimír Dlouhý, Libor Hruška, Jiří Schwarz, Filip Jančík, Karel Heřmánek, Václav Postránecký, Jiří Bartoška, Jan Kanyza

Oblíbené dabérky: Vilma Cibulková, Ilona Svobodová, Helena Friedrichová, Zlata Adamovská
Ištván87

Příspěvekod Dosty43 » 29 led 2017 11:12

Vánoce v ohrožení v dabingové režii SDI aneb jak omezit prostředníky.
http://www.digizone.cz/clanky/vanoce-v- ... stredniky/
Dosty43

Příspěvekod Stanley Roe » 31 led 2017 16:52

Dnes je poslední možnost přihlásit své dílo do národní dabingové soutěže

http://www.digizone.cz/clanky/dnes-je-p ... e-souteze/
dabingforum.cz alias městečko Pines

Styděl bych se, kdybych tu byl moderátor .. upozorňoval druhé, že by si měli něco do svých témat doplňovat a přitom na svoje vlastní témata úplně kašlat. To je ubohost.. nemyslíte?
Stanley Roe

Příspěvekod therak » 06 úno 2017 17:24

Stránka chransvouprofesi.cz již nějakou dobu neexistuje. Má někdo nějaké informace o vývoji situace. Je zde nějaká jiná možnost jak sledovat, kdo je stále členem a kdo agenturu opustil?
therak

Příspěvekod Krikri » 06 úno 2017 19:21

Mě spíš udivuje, že několik desítek dabérů šlo do agentury kvůli škrtům v jejich honorářích, ale když někdo chce jejich profesi vyloženě zlikvidovat tím, že by chtěl všechno otitulkovávat, nad tím se nikdo z nich ani v nejmenším nepozastavuje. Přitom to by jim mělo vadit daleko víc. Před dvěma nebo třemi lety sem pár dabérů zavítalo, tak jestli to tu stále navštěvují, zajímalo by mě jejich vyjádření k návrhu toho zmetka Zlatušky.

A moderátoři by konečně mohli promazat ty nesmyslné debaty o hasičích/požárnících z posledních dvou stránek.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
MUŽ V DOMÁCNOSTI
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)

Výměna za cokoliv z mého archivu!
Ukázky: https://www.youtube.com/user/Madicken2

PROGRAMOVÍ ŘEDITELÉ CZ/SK TV STANIC: JÁ JSEM VAŠE SVĚDOMÍ!
Krikri

Příspěvekod Jack_6428 » 06 úno 2017 21:19

Zřejmě proto, že mnohým z nich šlo spíš o ty peníze než dabing jako takový. Alespoň to byl můj pocit, protože upřímně řečeno jsem ji to povídání o dabingu moc nevěřil a několikrát se o těch penězích sami prořekli. Kdyby jim šlo čistě jen o ten dabing a jeho kvalitu, nebyly by peníze stěžejním obsahem debaty. Měli se zkoordinovat a místo studií, které nezmůžou nic, zaútočit na jejich pány - zadavatele. Udělat jeden podepsaný dokument a hromadně rozeslat všem zadavatelům - stanicím a distributorům. A že by to opravdu právně nešlo a potřebovali agenturu jako prostředníka, který figuruje jako vymahač, se mi fakt nechce věřit.
Sháním VHS nahrávky z 90. let: SuperMax, Max1, HBO, Premiéra, Prima, Nova, Kabel+. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Jack_6428

Příspěvekod Lukiz » 06 úno 2017 22:17

Pokud si zadavatel sám nezávisle nehlídá kvalitu (což si opravdu většinou nehlídá), tak je s ním nějaká přímá debata o kvalitě zbytečná, stejně připomínky jen předá studiu. A že to muselo jít přes agenturu, tak na to bylo vyjádření od antimonopolního úřadu.
Lukiz

Příspěvekod tomas.prochazka » 07 úno 2017 11:49

Ono už i dost hlasů se vrátilo - Petr Oliva, Jitka Ježková, Nikola Votočková a další. Navíc televize opět začaly dabovat v S Pro Alfa a na Barrandově. Takže řekl bych, že dabingová krize je alespoň pro teď u konce. 8-)
tomas.prochazka

PředchozíDalší

Zpět na Současná situace v dabingu