možná změna dabingu u seriálového Hannibala :-(

Uživatelský avatar
NBC Hannibal fan
Příspěvky: 5
Registrován: 11 dub 2015 07:06

možná změna dabingu u seriálového Hannibala :-(

Příspěvek od NBC Hannibal fan »

Zdravím Vás :-)
Podotýkám jen, že mě k registraci zde přimělo opravdu velké naštvání z toho, že je docela možné, ne-li jisté... přeobsazení dabérů ( podotýkám, že po dvou parádních řadách ! ) u seriálového Hannibala.
A jako opravdu zanícená fanynka se snažím udělat pro to co se dá, aby nadále skvěle dabovali p. Hruška Hannibala, p.Holý Willa Grahama a p.Oliva Jacka a také ve třetí sérii bude hodně důležitá Bedelie ;-)
Vedeme komunikaci s p.Svatým z SDI, bohužel na evropskou centrálu v Londýně společnosti AXN jsem se mailu nedopídila ;-) Bylo mi řečeno, že od jejich rozhodnutí závisí, zda budou akceptovat vyšší náklady ve spojení s dabingem, nebo ne.
Opravdu mě děsně štve, když nesváry mezi agenturou zastupující dabéry a studii pak odnáší kvalita seriálu a nespokojení diváci. Je mi 39 let a kvalitního dabingu jsem si vždycky vážila, na rozdíl od všech mých přátel, co si ze mě spíše dělají legraci, a říkají ať to nechám plavata koukám na originál s titulky, že je to mnohem lepší. Do jisté míry ano, ta citovost projevu je tam snad opravdu o něco větší, ale já si tak říkajíc doslova spojím své oblíbence s českým dabérem a pro mě mají tyhle hlasy ( nemluvě o Madsově trochu šišlavé angličtině :-D )...
Pokud tady někdo víte spojení na AXN Europe Limited, adresu tu vím, jde mi o mail... prosím dejte mi vědět.
Pan Svatý nevypadá, že by ho tato situace těšila, ale zas na druhou stranu chápu dabéry, že jde ne o peníze, ale o princip. Jenže nemají to pak odnášet Ti na kterých opravdu záleží ! To je něco tak stupidního ! Po dvou excellentních sériích změnit dabing ! Doufám, že se ten vesmír pootočí a něco se stane a k tomuto nedojde ! Premiéra třetí řady je 4.6., zatím je vše ve fázi ranných příprav ze studia SDI ( i podle slov p.Svatého ), tak tady jde snad ještě apelovat na někoho... minimálně prosím , aby při změně dabingu p.Svatý uvažoval opravdu pečlivě nad hlasy Hannibala a Willa Grahama, protože o nich dvou to celé je a celých 6 řad bude ;-)
Děkuji, že jste si přečetli mé vyjádření.
Válková Martina
Obrázek
It's fine to be weird ;-)
-kNiGHT-
Příspěvky: 446
Registrován: 18 led 2009 13:25

Re: možná změna dabingu u seriálového Hannibala :-(

Příspěvek od -kNiGHT- »

Hannibal je už jediný premiérový hraný seriál, na který koukám dabovaný a to jen proto, že ho AXN uvádí jen s malým opožděním oproti světové premiéře v originále. Upřímně jsem si myslel po tom masakru na konci druhé série, že jim tam zbyl už jen ten představitel Hannibala, ale teď vidím na imdb v prvním díle i Willa Grahama. Že by flashback záběry? Sám netuším víc, protože místo infa z webu se raději nechám překvapit novým dílem.

Každopádně rád bych Libora Hrušku jako Hannibala slyšel znovu. Protože to bude znovu "vlajková loď" AXN tak si myslím, že se k tomu třeba nějak postaví i AXN samotné - buď to dá jinému studiu, které nemá zákaz pracovat se zakázanými dabéry a nebo jim na tom seriálu až tak nezáleží a zařadí se mezi brak se slovy "lidi si zvyknou na průměr".

To samé čeká HBO s Game of Thrones. Ty sice dabované nesleduju, ale v tom obrovském výčtu dabérů, které tam oproti Hannibalovi mají... ouch, to bude mít režisér pěkně těžké.
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
Uživatelský avatar
NBC Hannibal fan
Příspěvky: 5
Registrován: 11 dub 2015 07:06

Re: možná změna dabingu u seriálového Hannibala :-(

Příspěvek od NBC Hannibal fan »

Nebudu zde spoilerovat, ale jako opravdu velká fanynka sleduji vše co se okolo Hannibala děj
e. Twitter, Facebook, ofic.stránky, podpora.a etc...
Ale celých 6 plánovaných řad bude o vztahu Hannibala a Willa, takže změnit jejich dabing je šílenost :-(
It's fine to be weird ;-)
Uživatelský avatar
NBC Hannibal fan
Příspěvky: 5
Registrován: 11 dub 2015 07:06

Re: možná změna dabingu u seriálového Hannibala :-(

Příspěvek od NBC Hannibal fan »

já bych chtěla AXN Europe Limited v Londýně.
Ale mail na ně na netu není. Jen adresa. Napíšu,
ale asi to nic nezmění. Je ostuda, aby se pro svou vlajkovou loď AXN
něco nepokusila udělat.
It's fine to be weird ;-)
kubik-dulik
Příspěvky: 1977
Registrován: 11 črc 2010 17:27

Re: možná změna dabingu u seriálového Hannibala :-(

Příspěvek od kubik-dulik »

A bude tam i dále Gillian Anderson? Pokud by ji dabovala Jana Musilová, je to jen dobře...
Uživatelský avatar
NBC Hannibal fan
Příspěvky: 5
Registrován: 11 dub 2015 07:06

Re: možná změna dabingu u seriálového Hannibala :-(

Příspěvek od NBC Hannibal fan »

Ano, vztah mezi Bedelií Du Murier a Hannibalem bude ve třetí sérii minimálně do konce
sedmého dílu, kdy na začátku osmého bude časový střih.
Nemyslím si, ale, že by to Bedelie přežila. V Itálii budou s Hannim jako manželé :-D
a ano, vzhledem k její důležitosti ve třetí sérii , by její dabing měl zůstat zachován.
It's fine to be weird ;-)
-kNiGHT-
Příspěvky: 446
Registrován: 18 led 2009 13:25

Re: možná změna dabingu u seriálového Hannibala :-(

Příspěvek od -kNiGHT- »

kubik-dulik píše:A bude tam i dále Gillian Anderson? Pokud by ji dabovala Jana Musilová, je to jen dobře...
Ani v prvních dvou sériích ji na to nesháněly, takže v tomhle případě dostane maximálně novou dabérku.
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
kubik-dulik
Příspěvky: 1977
Registrován: 11 črc 2010 17:27

Re: možná změna dabingu u seriálového Hannibala :-(

Příspěvek od kubik-dulik »

Zajímavé, že v současnosti, když je krize, jezdí do Prahy dabovat a není sama, ještě další brněnští kolegové - Martin Sláma, Jan Kolařík, Tereza Grygarová... takže když se chce, jde všechno, ale v SDI se zřejmě nechce.
Lukiz
Příspěvky: 3479
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: možná změna dabingu u seriálového Hannibala :-(

Příspěvek od Lukiz »

Tak to už se ukázalo u nového dabingu Star Trek: Hluboký vesmír devět. Místo aby aspoň navázali na 1. řadu, kterou dali v brněnském dabingu, tak to vzali z gruntu po pražsku... (ovšem 1. řada stále chybí)
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3265
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: možná změna dabingu u seriálového Hannibala :-(

Příspěvek od oberon »

U Hannibala je to něco trochu jinýho, ten se točil po dílech a Jana Musilová by musel dojíždět pravidelně, třeba jenom kvůli pár replikám, to by se jí asi oproti hlavní roli ve filmu, nebo 10 dílům seriálu, trochu prodražilo...

A Star Trek není na srovnání taky zrovna ideální příklad, tam už byla většina dabérů z 1.série prostě stará...

Jinak dneska taky někteří brněnští působí i v Praze, což může být jeden z důvodů, proč jsou více využíváni...
Odpovědět

Zpět na „Otázky a odpovědi“