James Bond 007

Diskuze o současném dabingu, zajímavosti...
Odpovědět
donkocicak
Příspěvky: 41
Registrován: 17 led 2010 00:07

Re: James Bond 007

Příspěvek od donkocicak »

taky se mi Syslová jako May Day libila :) a Vasinka je vybornej i v Povoleni zabijet. Co nechapu, je to, proc Nova prelozila jinak nazvy filmu... Prisne tajne, Vyhlidka na smrt... Co uz vubec nechapu, je to, proc na obalech VHS i DVD je napsano Agent, ktery mne miloval, kdyz i na VHS v titulcich u filmu se rika Spion, ktery me miloval.
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: James Bond 007

Příspěvek od DAN K. »

Já bych řek, že dabingy čp2000 jsou technicky lepší, mají lepší překlad, a jsou herecky strovnatelne az na par kiksu (stepanek u TB mi prijde mimo). Dabing CnTS od TSWLM dal jsou herecky horsi (snad krome kvasnicky jako orlova, ten si to fakt vychutnal) a maji nektere uplne strasny preklad likvuidujici hlasky (TSWLM MR) a nektere docela i napadity (TLD). Jen furt nevim, co si myslet o obsazeni Benese jako padouch v chobotnicce je asi lepsi nez zavrel, ktery je trosku mimo, ale benes je proste bond, namlouval i spoustu reklam. Jeho obsaznei na daltona uz se mi moc nelibi, tam stepnicka sedi mnohem vic. Uplne nejlepsi dabing je asi reseni DR No a tajna sluzba, kde je stejny reziser, podobn eobsazeni akorat s vetsim poctem hercu. Nejhorsi dabing je druhy u YOLT, v prekladu chybi polovina informaci a tech hlasu je zoufale malo, to se ani vtec h na VHS nebylo aby M i Q mluvil stejny clovek. Navic pouvodni dabing ma hlasu skoro dvakrat vic. To byl mela nova predabovat
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: James Bond 007

Příspěvek od DAN K. »

donkocicak píše:. Prisne tajne,.
pri dalsim uvedeni uz to slo jako Jen pro tve oci. Pouzili titulek z puvodniho dabingu:)
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: James Bond 007

Příspěvek od DAN K. »

HonzaXXII píše:T- nevím kdo na Nově mluví tu babiznu May Day, .
myslim ze l. zednickova
donkocicak
Příspěvky: 41
Registrován: 17 led 2010 00:07

Re: James Bond 007

Příspěvek od donkocicak »

nekdy si tak rikam, ze je dobre, ze jsem se nezbavil starych bondovskych VHS, ktere jsem si v 90.letech koupil :) ale zase je nemam na cem prehrat. Doufam, ze brzy bude nova bondovky reprizovat, abych mohl porovnat dalsi dabingy, ktere mi uz vypadly zpameti :) Stepanek mi jako Largo v thunderballu nevadil, na VHS ho mluvi tusim Ilja Prachar, ale to uz si vybavuji velmi matne. Kdyz jsem si ale posledne poustel DVD Thunderball s dabingem novy, zjistil jsem, ze asi ve 3-4 vetach Pavlu Sromovi vubec neni rozumet, nebo mozna za to muze moje ucho, nevim...
Opsha
Příspěvky: 432
Registrován: 17 črc 2008 11:51
Bydliště: Praha, Hradec Králové

Re: James Bond 007

Příspěvek od Opsha »

Jelikož v předchozích příspěvcích aby se prase vyznalo, ve kterých VHS dabinzích je slyšet původní stopa? Dr. No, V tajné službě jejího Veličenstva, Agent, který mě miloval a Žiješ jen dvakrát?
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů dlouhodobě nepřítomen.
Kdyby se něco dělo - PM.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: James Bond 007

Příspěvek od HonzaXXII »

Opsha píše:Jelikož v předchozích příspěvcích aby se prase vyznalo, ve kterých VHS dabinzích je slyšet původní stopa? Dr. No, V tajné službě jejího Veličenstva, Agent, který mě miloval a Žiješ jen dvakrát?
Ano, přesně v těcho čtyřech.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
donkocicak
Příspěvky: 41
Registrován: 17 led 2010 00:07

Re: James Bond 007

Příspěvek od donkocicak »

u te Tajne sluzby to bylo snad nejkatastrofalnejsi a dokonce na VHS zustaly i nektere anglicke vety, ktere cesky vubec nezaznely, napr. good girl apod. U Zijes jen dvakrat si zase pamatuji spozdeni ceskeho zvuku v momente, kdy Blofeld rika-chytte Bonda, hned! tato veta zaznela cesky zhruba v dobe, kdy uz byla za pulkou veta anglicka :)
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4371
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: James Bond 007

Příspěvek od palg »

nemělo by tohle směřovat spíše do sekce Obecně?
Uživatelský avatar
oberon
Senior admin
Příspěvky: 3264
Registrován: 15 srp 2008 15:13
Bydliště: Klenčí pod Čerchovem

Re: James Bond 007

Příspěvek od oberon »

Tak podle pár zdrojů to vypadá, že by si v další Bondovce mohl zahrát Ralph Fiennes, tak mě napadlo, koho byste na něj obsadili, když je dvorní Jiří Dvořák už zadaný? Mně osobně se na něj druhý nejlepší dabér Otakar Brousek ml. taky celkem líbí, v Předčítači i Červeném drakovi to zvládl více než dobře a pokud by ve filmu hrál záporáka, tak pan Brousek umí skvěle nejen klaďase, ale také ďábelské záporáky. Dále by se mi na něj ještě pozdávali i Lukáš Hlavica, David Matásek, možná ani ten Aleš Procházka by nemusel být špatný, co myslíte? Miroslav Táborský je lepší Voldemort, než Ralph Fiennes osobně v originále, ale to je taková volba, která nevím, jestli by do hercovi běžné podoby seděla...
Odpovědět

Zpět na „Obecně“