Seznam dabérů kteří nejsou slyšet v dabingu

Diskuze o současném dabingu, zajímavosti...

Re: Seznam dabérů kteří nejsou slyšet v dabingu

Příspěvekod Krikri » 21 úno 2016 21:08

Navíc u některých, třebaže žijících a v aktivních letech, by byl docela problém je obsadit. Třeba by mě zajímalo, jak by zakladatel tématu chtěl přimět režiséry, aby ze zahraničí povolali Terezu Duchkovou na účast v dabingu.
A stále jsem se od zakladatele tématu nedozvěděl, kde je ta hranice, od kolika neaktivních let je možné dabéra zařadit do seznamu. Celé je to nějak nedomyšlené. Netvrdím, že takovýto seznam nemá smysl, ale chtělo by to na něm zapracovat a upravit nějaké nedostatky.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
MUŽ V DOMÁCNOSTI
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)

Výměna za cokoliv z mého archivu!
Ukázky: https://www.youtube.com/user/Madicken2

PROGRAMOVÍ ŘEDITELÉ CZ/SK TV STANIC: JÁ JSEM VAŠE SVĚDOMÍ!
Krikri

Příspěvekod Pan X » 21 úno 2016 23:07

Težko říci jaká by ta hranice měla být, jestli (5 let nebo 7 let nebo i více), já bych asi uváděl 7 let ale opravdu ještě pořádně nevím, podle mě téma je více než zajímavé a chce to na něm ještě zapracovat.
Pan X

Příspěvekod konupka » 22 úno 2016 08:45

Na co je tam pan Bedrna? Mějte trochu soudnost, ten není obsazován ze zdravotních důvodů. Nebo snad chcete, aby 87-letého člověka po mrtvici tahali po dabingových studiích? Mimochodem byl původně obsazen v roce 2007 do dabingu Simpsonových ve filmu, dokonce po domluvě s produkcí začal i točit, ale prostě už to nešlo.
O. dabéři: Jan Schánilec, Antonín Molčík, Jiří Zavřel, Rudolf Hrušínský, Soběslav Sejk, Petr Haničinec, Jan Kanyza, Jiří Plachý, Viktor Preiss

O. dabérky: Alena Vránová, Jana Preissová, Ivanka Devátá, Eliška Balzerová, Veronika Gajerová, Jana Hlaváčová
konupka

Příspěvekod cenda » 22 úno 2016 17:52

Podle mě je tam řada jmen naprosto zbytečně. Vlastimil Bedrna nedabuje z vážných zdravotních důvodů. Luděk Munzar, Aťka Janoušková a Jiří Novotný nedabují proto, protože se jim nelíbí současná výroba dabingu a jeho klesající úroveň. Stanislav Bruder a Jaroslav Vágner odešli do penze a to včetně dabingu. Zuzana Stivínová žila delší dobu v zahraničí a Tereza Dufková tam stále ještě žije. Pavel Chalupa opustil hereckou dráhu a mohl bych u všech pokračovat dál. Čili tihle všichni asi dabovat nebudou i kdyby se tady inspirovali všichni režiséři. Navíc třeba u Jana Kuželky nebo Rostislava Kuby je ten problém, že nikdy nebyli moc frekventovaní a využívaní, takže teď mohou mít určitou "přestávku" a za čas se třeba zase rozdabují. A takových případů je daleko víc (Jana Preissová a Daniela Kolářová měly třeba neaktivní roky 2012 - 2015, František Němec zase 2010 - 2014, Jaroslav Satoranský 2003 - 2010 atd.).
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
cenda

Příspěvekod ocypuc » 25 úno 2016 10:59

konupka píše:Na co je tam pan Bedrna? Mějte trochu soudnost, ten není obsazován ze zdravotních důvodů. Nebo snad chcete, aby 87-letého člověka po mrtvici tahali po dabingových studiích? Mimochodem byl původně obsazen v roce 2007 do dabingu Simpsonových ve filmu, dokonce po domluvě s produkcí začal i točit, ale prostě už to nešlo.

Docela zajímavá informace. Nějaké další info by nebylo?
Oblíbené dabérky: Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Viktorie Taberyová, Jolana Smyčková, Nikola Votočková
Oblíbení dabéři: Pavel Tesař, Martin Stránský, Dalimil Klapka, Zdeněk Hruška, Libor Hruška
ocypuc

Příspěvekod DAN K. » 25 úno 2016 11:53

to určitě nebude pravda, viděl jsem pana Bedrnu někdy v té době na udílení dabingových cen a měl problém zformulovat kloudnou větu, neměl jsem pocit, že by moc věděl, kde je a co se děje. ale tyhle věci bych tu nerozebíral, člověk by si měl pamatovat toho herce z doby, kdy byl v plné síle a neřešit, co bylo pak... Už to tu píšu po milionté, ale když někdo hodně dabuje a pak přestane, tak to má vždycky nějaký důvod a tohle téma je tím pádem úplně zbytečné.
DAN K.

Příspěvekod cenda » 25 úno 2016 18:58

Pravda to bude. Já to někde taky četl, byl to asi nějakej přepis rozhlasovýho rozhovoru se Zdeňkem Štěpánem nebo článek týkající se Simpsonových nebo pana Bedrny. V každým případě to byla informace přímo od Z. Štěpána, pokud to najdu tak sem hodím odkaz. Pan Štěpán tehdy po domluvě s lékaři obsadil pana Bedrnu, nechal ho převézt do studia s tím, že by bylo hezký, kdyby si film vzhledem ke spjatosti s Homerem nadaboval on. Jenže po pár větách se ukázalo, že postřeh a všechny ostatní, pro dabing důležitý věci, už bohužel nejsou na takové úrovni, aby se to dalo natočit. Podle mě je to veliká škoda a určitě to pro pana Bedrnu nebylo jednoduchý, protože Homera dělal opravdu rád. Jinak to předávání cen bylo tuším v roce 2005 a Simpsonovi se točili o dva roky později, čili jeho stav mohl být v té době o mnoho lepší.
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
cenda

Příspěvekod HonzaXXII » 25 úno 2016 19:58

Těžko říct, jak to bylo. Samozřejmě nikdo nečeká, že by něco daboval v 87 letech (to už opravdu dokážou jen ty největší výjimky a ty spočítáte na prstech jedné ruky) a ještě v tomhle stavu. Ale je to fakt škoda, že ho to nepotkalo aspoň o pár let později a nedokázal toho víc. Samozřejmě, vím: Kdyby byly v *** ryby... :(
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
HonzaXXII

Předchozí

Zpět na Obecně