Seznam česky dabovaných her

Diskuze o současném dabingu, zajímavosti...
Odpovědět
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Re: Seznam česky dabovaných her

Příspěvek od TmavyCyklista »

Uvádět tvůrce dabingu, toť věčný problém u her. Každopádně Ď.
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Re: Seznam česky dabovaných her

Příspěvek od TmavyCyklista »

Wolverine píše:KOMZA: Myslíš toto? Trošku my to připomíná hlas z Hidden & Dangerous 2, konkrétně v této letecké části. Pokud to teda je on, tak by se jednalo o některého z ostravských dabérů, ale kdoví :)
Když se tak nad tím zamýšlím, tak ve War Thunder mi to zní jako Petr Novák. Třeba tady. Nicméně ten hlas v H&D je podle mě někdo jiný. Budu si tu hru muset zahrát, je to dlouho a z paměti si vybavuji jen Filipa Čapku plus pár hlasů, který si nedokážu zařadit. Ale zdá se mi, že cca v tomto čase, jak řekne Kdo další, je to stejný hlas jako ve War Thunder :D
Uživatelský avatar
Wolverine
Příspěvky: 340
Registrován: 06 lis 2010 23:23

Re: Seznam česky dabovaných her

Příspěvek od Wolverine »

Kdysi na web stránkách Studia Wind existoval seznam všech dabérů (a jejich ukázek hlasu), kteří v tomto studiu pravidelně dabovali. Škoda, že jsem toho dříve nevyužil k doplnění her na DF :(
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Re: Seznam česky dabovaných her

Příspěvek od TmavyCyklista »

Těď na to v archivu koukám, nechápu, proč v současné době stránky studia jsou takové, že se nic nedozvíme :(
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2629
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznam česky dabovaných her

Příspěvek od KOMZA »

Co chybí v seznamu:
Wonderbook: Book of Spells (2012)
Fish Fillets (1997/2011) - k mobilním hrám, v roce 2011 se poprvé objevila upravená verze pro Android

Jinak... Myslíte si, že budeme někdy do tohoto seznamu napsat i Kingdom Come: Deliverance? :-?
Nelíbí se mi, jak s tím dabingem mlží... Zato se mi líbil nápad několika fanoušků v lednu 2014, když šli Warhorse se hrou na Kickstarter, aby udělali samostatnou kampaň na český dabing, že by se to vybralo. Mám docela obavy, zrovna tady by mě to vážně mrzelo, spíš dokonce sralo. Nejenže to je další česká velká hra, ale ještě z českých zemí, to po tom dabingu přímo volá.
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Re: Seznam česky dabovaných her

Příspěvek od TmavyCyklista »

1: Mám to tam jako Book of Spells už pár pátků.
2: Sorry, ale nepřidám, původně to bylo pro PC. To bych mohl třeba FIFU nebo NHL napsat i do konzolových her, protože to vyšlo i na ně.

3: Jako bylo by to hodně super (ačkoliv mě hra vůbec nezajímá, zatím...), ale já se obávám, že na český dabing můžeme zapomenout. V dnešní době je česká hra s českým dabingem rarita.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2629
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznam česky dabovaných her

Příspěvek od KOMZA »

1) Aha, promiň, už to vidím.
2) No, nevím. V tom případě by měly být poslední Brány Skeldalu spíš mezi mobilními, PC verzi dělali až pak, ale asi to spíš nebudeme hrotit.

3) Pokud se nepletu, tak poslední velkou hrou je asi Mafia II (2010) nebo pak Posel smrti III (2011)... To je trochu děsivé :|
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Re: Seznam česky dabovaných her

Příspěvek od TmavyCyklista »

A poslední profesionálně nadabovaná hra (vynechám-li Mankind Divided) byl Polda 6 v roce 2014. :(
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2629
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznam česky dabovaných her

Příspěvek od KOMZA »

Bohužel... :(

Jenom k té Armě II – je to bráno tak, že má intro (úvodní sekvenci) v češtině, nebo je tím myšlena i AČR? Pokud ne, tak ArmA II: Army of the Czech Republic / Armáda České republiky je rok 2012. Sice je to přídavek, ale asi by se to dalo označit za hru.
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1589
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Re: Seznam česky dabovaných her

Příspěvek od TmavyCyklista »

Já vůbec nevim. Jsem myslel, že Arma II má kompletní českej dabing. V manuálu je vypsáno docela dost dabérů (paradoxně to jsou No Name lidi). Jelikož mě Arma nezajímá a nikdy nezajímala, nezkoumal jsem žádný přídavky, takže netuším. Jednička by měla mít normálně pražskej dabing, dokonce jsem tu přebíral „profil“ a na internetu se dají najít ukázky, ale verze hry, kterou jsem si stáhnul, měla jenom titulky :D A dabing jsem nikde nenašel :-?
Odpovědět

Zpět na „Obecně“