Seznam česky dabovaných her

Diskuze o současném dabingu, zajímavosti...
Odpovědět
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1556
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Re: Seznam česky dabovaných her

Příspěvek od TmavyCyklista »

Neoficiální se slovem prý? Tak to nic... :P
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1694
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Seznam česky dabovaných her

Příspěvek od Jack_6428 »

I když ale nakonec bude, šance tu je, nebude to úplně ono neboť se ho budou snažit synchronizovat s anglickým originálem - resp. na něho nasnímané pohyby/otevírání pusy. Nebude to údajně od základů nové.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2602
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznam česky dabovaných her

Příspěvek od KOMZA »

Nejspíš se šeredně pletu a je za tím vším ještě něco víc, ale zrovna tohle mi nepřijde jako takový problém. První Mafia byla v pohodě synchronizována a češtinu i angličtinu (možná i další jazyky, to nevím), v nějakém starším rozhovoru kolem roku 2004 se ve Windu mluví tuším že o Raymanovi, kdy jim bylo po dlouhém zjišťování sděleno, že program, který následně dostali, zařídí, aby postava otevírala pusu na dabing, ale nějak jim to pak selhalo, či co, to už si popravdě nepamatuji. Teď už mám sama zkušenost, kdy nový animační program od Adobe dokáže sám za pomoci zvuku (nebo pro lepší výsledek i webkamery) naanimovat otevírání pusy během několika sekund... Mělo by to jít i nějak přijatelně jednoduše/složitě :-?

Ovšem pro začátek mi bude stačit, když KC:D vyjde a obličejové animace budou vypadat uvěřitelně :D

EDIT: Tak to byl opravdu Rayman.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2602
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznam česky dabovaných her

Příspěvek od KOMZA »

Další 2 hry pro platformu Playlink v češtině!

Možná jste zaregistrovali, že právě vyšla hra Hidden Agenda. To by nebylo zase tak zvláštní, v předvánočním období vychází spoustu her. Čím ovšem tato hra vybočuje z běžné lokalizační praxe je český dabing! V jejích šlépějích se vydá i hra s názvem Frantics, která bude také obsahovat český dabing a české texty. Hra Frantics vychází v únoru 2018.

Navíc Sony ohlásila zpětnou lokalizaci titulu That's You. A pak že zpětně hry lokalizovat nejde... (FB: Hry v češtině)
Sony mi dělá radost! Že by se blýskalo na nové a lepší časy českého herního dabingu?
Každopádně je to dost něco jiného od HA, ale to Frantics vypadá opravdu zajímavě! :)
Naposledy upravil(a) KOMZA dne 24 lis 2017 08:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
TmavyCyklista
Globální moderátor
Příspěvky: 1556
Registrován: 12 úno 2014 18:40

Re: Seznam česky dabovaných her

Příspěvek od TmavyCyklista »

Kéž by tak vycházelo s dabingem něco na počítač :( Ale i tak je to super.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2602
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznam česky dabovaných her

Příspěvek od KOMZA »

PlayStation CZ píše:Zdravíme Michaeli, aktuálně připravujeme českou lokalizaci (audio i text) pro tyto PlayLink hry: That's You, Hidden Agenda, Knowledge is the Power. V tuto chvíli bohužel ještě nemáme ze studia informaci, kdy bude čeština dostupná. Každopádně pro stávající majitele PlayLink her pak bude čeština dostupná skrz bezplatnou aktualizaci. S pozdravem PS CZ
Takže další hra - Knowledge is the Power! :-: Ještě by mohla přibýt nějaká větší a pro mě lákavější hra, třeba podobná právě Hidden Agendě, a bylo by to perfektní! :)

Sakra, teď to vypadá tak, že PlayStation bude mít v několika měsících víc her s dabingem, než udělali Češi od roku 2010... Tak snad se nenecháme zahanbit!
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2602
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznam česky dabovaných her

Příspěvek od KOMZA »

Supermassive Games uvedli, že za češtinou v Hidden Agenda stojí samotné Sony! Nesmíme to zakřiknout, ale do budoucna to vypadá nadějně, mohli bychom se dočkat dalších her, zvláště v souvislosti s PlayLink...
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1694
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Seznam česky dabovaných her

Příspěvek od Jack_6428 »

Zřejmě EU s peticí udělali svoje a počeštění PS4 byl opravdu jen začátek.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2602
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznam česky dabovaných her

Příspěvek od KOMZA »

Tak Knowledge is Power je už dostupné v češtině!
Doufám, že se k nám dostanou nějaké informace, ideálně formou nějakého toho gameplaye :)

https://youtu.be/voaEyXG7Ako
Uživatelský avatar
KOMZA
Příspěvky: 2602
Registrován: 12 led 2015 19:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Seznam česky dabovaných her

Příspěvek od KOMZA »

2017 Anča a Pepík v Čarovném lese
2017 Anča a Pepík: To nebude hračka!

Těch her, kde se nachází nějaký ten dabing, bude i přes tu hromadu skládaček a jiných her typu puzzle, pexeso a tak určitě víc. Ovšem teď se mi po tom pátrat nechce, to raději až budu doma sama... :D

Čarovnému lesu jsem založila profil, To nebude hračka! už není mezi hrami na webu ČT:D dostupné, ale hádám, že obsazení bude stejné.
Odpovědět

Zpět na „Obecně“