Délka filmu - dotaz

Diskuze o současném dabingu, zajímavosti...

Délka filmu - dotaz

Příspěvekod palg » 08 črc 2016 12:02

je zajímavé, stáhnul jsem si ze stránek (vícero zahraničních) např. film Blbý a blbější (94) a blu-ray rip měl při frekvenci snímků 23fs délku 1:52:50. - ověřeno po vícero zahraničních stáhnutích BR-ripu tohoto filmu.
To by nebolo nic divnýho, jenom že česká verze, co je na uložištích má minimálně 1:38:40 a max. 1:42:09 při frekvenci 25fs (ověřeno - obě možnosti). Při konverzi z 25 na 23 (při té delší variantě) to dělá 1:46:30 / 23fs.

Jak je možné, a přitom z filmu v české verzi nebylo nic vystřiženo, že ten zahraniční blu-ray riip má až po dekompresi české zvukové stopy o 6:20 minut déle.

Nemůže to mít něco společného s NTSC vydáním tohoto filmu? Jelikož u ostatních zahraničních filmů stáhnutých (blu-ray ripy) z rovnakých stránek po dekompresi vše sedí.

Jestli je tam rozdíl NTSC vs. PAL - to jediné mi dává logiku. Jak potom změnit blu-ray rip a kterým programem tak, aby vše bylo, jak má být?

Děkuji za radu.

EDIT:
na dekompresi zvukové stopy používám MeGUI 2624
na vystřižení zvukové stopy z ripu WinX HD Video Converter Deluxe
a na třetí program mkvmerge GUI
palg
Správce ukázek

Re: Délka filmu - dotaz

Příspěvekod Newmy » 08 črc 2016 18:13

Jednak BR-Rip má určitě FPS 23,976 a ne jen 23 a pak délka 1:52:50 odpovídá podle IMDB unrated verzi, jsi si jistý že dabing je taky na unrated verzi?
http://www.masbirka.cz/kolekce/15-mcdon ... %9B%20doma - Happy Meal Konečně doma
http://www.animsvet.cz/ - Databáze animovaného filmu
Newmy

Re: Délka filmu - dotaz

Příspěvekod palg » 09 črc 2016 10:57

za 1) myslel jsem 23976
za 2) už jsem na to přišel, že je to unrated verze, tedy verze, co šla do kin a u nás na VHS a na kterou byl vyroben dabing byla sestříhána.
palg
Správce ukázek

Zpět na Obecně