Při změně herců v jedné postavě...

Diskuze o současném dabingu, zajímavosti...
danpiper
Příspěvky: 332
Registrován: 16 kvě 2009 11:14

Při změně herců v jedné postavě...

Příspěvek od danpiper »

Chci se jen zeptat na názor, když se v jedné postavě vystřídají dva herci - (jeden odstoupí od práce, ale scénáristé chtějí postavu i nadále, tak roli přeobsadí) má se změnit i dabér?
Dejme tomu - Plastická chirurgie s.r.o.
Role dr. Teddy Rowe byla od první série ztvárněna herečkou Katee Sackhoff, Katee ale do nekonečna být v seriálu nechtěla, ale scénáristi měli s její postavou záměr. Proto v nové sérii hraje dr. teddy Rowe Rose McGowan. A teď má i Rose McGowan dabovat dabérka, která od první série dabuje Teddy Rowe, nebo se změnou herečkou se má změnit i dabérka?
Obrázek
A já se ptám, když se vymění herec ve stejné postavě, má se vyměnit i dabér?
Uživatelský avatar
Brocc
Příspěvky: 1313
Registrován: 24 úno 2009 18:38
Bydliště: Českomoravská Divočina....

Re: Při změně herců v jedné postavě...

Příspěvek od Brocc »

můj názor je jasný, měl by se obsadit herec, ne postava... pokud by obě herečky, nebo oba herci měli stejnou spjatou dabérku, dabéra, bylo by vymalováno... :)
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Při změně herců v jedné postavě...

Příspěvek od Markus »

Souhlasím s Broccem, vidím to stejně. Nevěřím v obsazování na postavy, takže asi tak... :)
Obrázek
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6797
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Při změně herců v jedné postavě...

Příspěvek od bloom »

Také víceméně souhlasím, že by se měl změnit i dabér, ale v některých stylizovaných záležitostech (např. Harry Potter nebo seriál Haló, haló) došlo ke střídání herců, dabéři zůstali a bylo to ku prospěchu věci. ;) Pořád říkám, že pan Brousek st. na Brumbálovi je obsazená postava, ne herec... :) Ale co se týče výše uvedené Plastické chirurgie, tam by se dabérka změnit měla...
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Při změně herců v jedné postavě...

Příspěvek od HonzaXXII »

Já říkám, v těchhle případech (tedy nejen u "Plastikové chirurgie" :D ) to vždycky udělat podle "dabuje se postava" a nechat ten původní hlas. Vzpomínám si na nejednu změnu herce v seriálu z jakýhokoliv důvodu, ať už Fallon a Steven v Dynastii, Hobbie v Pobřežní hlídce, C.D. ve Walker Texas Rangerovi, nebo Jimmy Olsen v seriálovém Supermanovi (s Deanem Cainem a Teri Hatcher), a tam všude dabovali stejní lidi staré i nové herce. Když se ten hlas nezachová, tak to až zas tak nevadí, ale když jo, je to vždycky lepší, protože aspoň ta postava bude mít pořád jeden hlas.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5676
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Při změně herců v jedné postavě...

Příspěvek od ReDabér »

Mě přijde lepší lepší, když se nechá stejný hlas, ale na druhou stranu, když jasně vidíme, že postavu hraje jiná herečka, tak už je jedno jestli má pořád stejný hlas nebo se dabérka také vymění.
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Při změně herců v jedné postavě...

Příspěvek od Joe Black »

Asi podle herce, ale např. U Mumie 3 tomu tak nebylo. Tam se obsazovala přeobsazená postava.
Uživatelský avatar
Kubaz
Příspěvky: 405
Registrován: 07 dub 2008 18:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Při změně herců v jedné postavě...

Příspěvek od Kubaz »

Já jsem pro tohle. Když je evidentní, že tvůrci se snaží aby změna nebyla téměř poznat (Brumbál) tak určitě hlas neměnit. Pokud ale změní herce, který prostě není tomu původnímu ani trochu podobný, tak určitě přeobsadit.
Co se týče Brumbála, tak tam je to jednoznačně plus. I když vlastně celý HP je obazován na postavu a jsem za to rád, neboť herci jsou zde hodně stylizovaní a často je těžké je vůbec v roli poznat.
Dabing X Originál?...většinou jde jen o to, co vidíte dřív...
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7643
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Při změně herců v jedné postavě...

Příspěvek od Sen »

Kubaz píše:Já jsem pro tohle. Když je evidentní, že tvůrci se snaží aby změna nebyla téměř poznat (Brumbál) tak určitě hlas neměnit. Pokud ale změní herce, který prostě není tomu původnímu ani trochu podobný, tak určitě přeobsadit.
Souhlasím.
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Při změně herců v jedné postavě...

Příspěvek od Markus »

Ano, ten Brumbál je zrovna případ, kdy mi nepřeobsazení vůbec nevadí, takže asi ve výsledku také souhlasím s tím, co řekl Kubaz... ;)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Obecně“