Strýček Skrblík - Komu byste svěřili nadabování ?

Diskuze o současném dabingu, zajímavosti...
Odpovědět
Angus MacGyver
Příspěvky: 369
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Strýček Skrblík - Komu by jste svěřili nadabování ?

Příspěvek od Angus MacGyver »

Ondra81 píše:
Angus MacGyver píše:Když se vrátím k původnímu tématu, komu svěřit "do krku" Strýčka Skrblíka, asi bych si napřed proklepl hlasové možnosti pánů V. Faltuse, P. Jablonského, P. Martináka, popřípadě Z. Izera. Pokud by všichni z nich nebyli uspokojiví, zkusil bych někoho ze zahraničí, konkrétně, jak by se popral se Strýčkem Skrblíkem pan Marián Labuda... Umí česky, takže...
Vy jste někdy slyšely, v dabingu namlouvat imitátory? :) :-:
Pokud není adekvátní náhrada, tak asi nic jiného, než imitátor nezbývá... Otázka je, jestli je čas u Strýčka Skrblíka (případně) sahat po imitátorech... Pan Labuda mi přijde na dabing upjatého Skrblíka vhodný...
Fousek307
Příspěvky: 230
Registrován: 25 bře 2014 20:22

Re: Strýček Skrblík - Komu by jste svěřili nadabování ?

Příspěvek od Fousek307 »

HonzaXXII píše:Jiří Knot se možná víc podobá nejznámějšímu originálnímu hlasu - Alanu Youngovi, ale na tu postavu podle mě nesedí ani omylem, Mirko Musil, ten byl na Skrblíka něco jako Filipovský na Louis de Funése, hlas, který to dovedl k dokonalosti. A Tůma, Mahdal, nebo Terš, jako vtip je to dobrý, ale vážně bych o tom neuvažoval ani minutu. Podle mě by dost dobře seděl Dalimil Klapka, jen by nesměl v té grotesce být taky Hamoun (takže Kačeři nepřichází v úvahu, ale tam už beztak stačí jedno předabování). A nebo zkusit jestli by neuměl Musila zaimitovat třeba Faltus, stejně jako u imitace Filipovského by to nebylo ono, ale možná by to bylo lepší než cokoliv ostatní. Akorát mám pocit že všechno se Skrblíkem už je nadabovaný - Kačeři - tam kéž by zůstalo jen u jednoho dabingu a byl zreprízován komplet, Kačeři film - Musil, Vánoční koleda - Musil, a ta groteska jak ukazuje klukům jak funguje kapitalismus - Knot. A jinak podle Wikipedie v žádným filmu/seriálu nebyl.
Václav Faltus by se na Skrblíka hodil, je totiž schopen napodobit hlas pana Musila. Když jsem totiž ve filmu Strašpytlík slyšel pana Rouno nebo ředitele Aporta, zněli mi trochu jako strýček Skrblík a lá Mirko Musil. Takže Václav Faltus je ideální náhrada za pan Musila v roli strýčka Skrblíka. Jen aby měl pan Faltus příležitost dabovat strýčka Skrblíka alespoň na zkoušku... :)
lladda
Příspěvky: 28
Registrován: 05 úno 2011 22:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Strýček Skrblík - Komu by jste svěřili nadabování ?

Příspěvek od lladda »

VÝZVA: Přípravy dabingu jsou v plném proudu a dabingová společnost SDI to bere velmi zodpovědně. Chce vybrat pro Strýčka Skrblíka v nových Kačeřích příbězích (DuckTales) ten nejlepší možný hlas a proto ji zajímají všechny návrhy fanoušků a veřejnosti.

JAKÝ HLAS/HERCE BYSTE SI PŘÁLI PRO STRÝČKA SKRBLÍKA? :?:

Máte jedinečnou možnost to ovlivnit a pomoci k výběru toho nejlepšího! Proto neváhejte a pište, času je málo!

Co byste řekli třeba na zvažovaného Bohuslava Kalvu nebo Oldřicha Vlacha? Máte jiný tip? Napište jej a předáme jej studiu SDI. Děkujeme!

Sledujte také na facebooku - https://tinyurl.com/mfleccv
-kNiGHT-
Příspěvky: 447
Registrován: 18 led 2009 13:25

Re: Strýček Skrblík - Komu by jste svěřili nadabování ?

Příspěvek od -kNiGHT- »

Pan Václav Knop by možná nebyl špatný. Nově dabované "Ducktales" s panem Knotem jsem neviděl ani neslyšel, ale divím se když ho kdysi Disney castoval/odsouhlasil, že se s ním teď automaticky nepočítá. :-?
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
Janek3b
Příspěvky: 139
Registrován: 31 kvě 2009 18:37

Re: Strýček Skrblík - Komu by jste svěřili nadabování ?

Příspěvek od Janek3b »

Před časem jsem viděl ukázku z nějakého nového Disneyho seriálu, kde Skrblíka daboval Jiří Lábus, ten by podle mě byl skvělou volbou, je to něco úplně jiného než Mirko Musil, který byl naprosto geniální, ale v každém případě je nutné, aby dabér pojal roli po svém a Lábus se toho zhostil se ctí. V žádném případě bych v té roli nechtěl slyšet pana Knota, je to skvělý herec, třeba v seiálu Haló haló naprosto exceloval, ale v tomto případě mi vůbec nesedl, možná byl blíže originálu, ale myslím si, že je důležitější, aby hlas sedl na postavu a ne jen "tupě" kopíroval původní znění.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Strýček Skrblík - Komu by jste svěřili nadabování ?

Příspěvek od HonzaXXII »

Já opakuju to, co jsem napsal před pár lety na první stránce: Nejideálnější náhrada by byl Dalimil Klapka, ale otázka je, jestli tam bude i Hamoun (a pak to nejde) a jestli na to ještě vzhledem k jeho věku má. Taky je tu ještě možnost imitátora, třeba by Faltus nebo Jablonský zvládli dát i Musilův hlas.

Jinak by se mi jevil jako dobrá možnost Václav Knop a ani ten Lábus by nemusel být špatnej.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Pálkman
Moderátor
Příspěvky: 940
Registrován: 02 led 2010 23:05

Re: Strýček Skrblík - Komu by jste svěřili nadabování ?

Příspěvek od Pálkman »

Mně by se nejvíc libilo kdyby Strýčka Skrblíka daboval Karel Richter, protože má docela podobný hlas jako měl pan Musil.
TOP: O. Brous., F. F., V. Bedr., P. Han., B. Rös., J. Zavř., J. Schán., V. Brab., S. Fiš., P. Pel., V. Post., P. Ol., J. Plachý, B. Šv., V. a M. Dlouhý, L. Mrk., J. Schw., L. Hruš., J. Med., A. Pyš., J. Šť., J. Prag., H. Fried., S. Post., T. Med., K. Špr.
lladda
Příspěvky: 28
Registrován: 05 úno 2011 22:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Strýček Skrblík - Komu by jste svěřili nadabování ?

Příspěvek od lladda »

Díky za Vaše tipy! Napadá Vás ještě někdo vhodný?
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Strýček Skrblík - Komu by jste svěřili nadabování ?

Příspěvek od DAN K. »

Kromě Václava Knopa (dobrý nápad!) mi to nepřijde jako moc vhodné tipy. Já na kačerech s panem Musilem taky vyrůstal, ale přesto bych se od tý starý verze úplně odklonil, je třeba brát v úvahu, že to v originále hraje (a schválně píšu hraje, protože tomu podání to bude celý přizpůsobený) David Tennant (https://www.youtube.com/watch?v=0-LNgU4e1rE), to nemůžete chtít po těch 80letých pánech, to musí dělat někdo plnej energie, kdo tomu dá koule. Někdo jako Petr Rychlý, ale ten je dost skrblík:) a nebude moc ve studiu oblíben. Asi by to byla skvělá role pro Ivana Trojana, to je ale taky mimo realitu. Tak bych možná zkusil Pavla Tesaře, Miroslava Hanuše nebo možná i Norberta Lichého.
Uživatelský avatar
Pálkman
Moderátor
Příspěvky: 940
Registrován: 02 led 2010 23:05

Re: Strýček Skrblík - Komu by jste svěřili nadabování ?

Příspěvek od Pálkman »

Pak mě ještě napadá Ladislav Potměšil, např. v animovaném Švejkovi byl výborný (https://www.youtube.com/watch?v=vm1Z-rP ... xO4XbsMEDz) a také nemá
tolik oposlouchaný hlas.

Jinak mi Václava Knop nebo Miroslav Hanuš přijdou také jako vhodní.
TOP: O. Brous., F. F., V. Bedr., P. Han., B. Rös., J. Zavř., J. Schán., V. Brab., S. Fiš., P. Pel., V. Post., P. Ol., J. Plachý, B. Šv., V. a M. Dlouhý, L. Mrk., J. Schw., L. Hruš., J. Med., A. Pyš., J. Šť., J. Prag., H. Fried., S. Post., T. Med., K. Špr.
Odpovědět

Zpět na „Obecně“