Cena - nový dabing vs starý dabing

Diskuze o současném dabingu, zajímavosti...
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Cena - nový dabing vs starý dabing

Příspěvek od Lukiz »

Plus je třeba u starého dabingu počítat s vypořádáním kolektivních správců práv. Tam může údajně cena dosáhnout až 250 000 :!: . viz.
Scarabeus
Příspěvky: 39
Registrován: 02 srp 2009 14:39

Re: Cena - nový dabing vs starý dabing

Příspěvek od Scarabeus »

Takže Vážený, nemyslíte si, že dabing stojí pár tisíc Kč. Keďže u nás sú Eura, české dabingy sa robia nielen v ČR ale i u nás na Slovensku. Konkrétne v štúdiu Dimas. Cena dabingu nového Vs. starého. No tak v tom je obrovský veľký tozdiel. Ceny sú rozdelené do dvoch kategórií. To čo Vám tu teraz napíšem sú ceny stanovené. Informácie nebudem hovoriť odkiaľ mám. Proste z nemenovaného zdroja.
Cena nového či starého dabingu sa totižto neurčuje odhadom. Cena sa ráta totiž na minúty.
I. kategória: dabing nový :
500 Kč až 1500 Kč/minúta
II. kategória : dabing starý :
2500 Kč až 5000Kč/minúta + náklady určené na vyrovnanie autorských resp správcovských práv + remaster zvuku, popr. remaster obrazu to sú ďalšie finančné položky. Uvediem príklad Harry Potter a kameň mudrcov cca 150 min.= 75000Kč v základnej taxe 500Kč/min. To je príklad na nový dabing. Na starý dabing príklad nebudem uvádzať, ale napíšem Vám skutočné fakta. Túto informáciu mám z nemenovaného zdroja. Seriál Opičí král už dlhý čas nebol v TV a ani tak ľahko asi nebude. Prečo ? Kládol som si túto otázku i ja. I zistil som informáciu. Ak by to odvysielala ČT tak by musela zaplatiť tú veru najvyššú taxu aká môže byť. Pretože by musela zaplatiť za dabing až 5000Kč/za minútu krát každý diel kolľko má minút plus všetky dokopy diely už vyrátané. T.j. je to nehorázna suma cca 300 000Kč krát 26 dielov. Informácie sú totižto bohužiaľ pravdivé. Nepíšem tu žiadne bludy.
Uživatelský avatar
-Q-
Příspěvky: 493
Registrován: 30 čer 2008 19:31

Re: Cena - nový dabing vs starý dabing

Příspěvek od -Q- »

díky, velmi zajímavé
nové dabingy vznikají, abychom pochopili krásu dabingů původních a vážili si jí
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena - nový dabing vs starý dabing

Příspěvek od DAN K. »

45000 za 90 minutovej film plati jenom u ackovy produkce, vetsinou placeny zahranicnima distirbutorama, jinak je to min, ve studiu dumas to budou delat tak za 20, jinak nevidim duvod, proc by si nechavali cesky distiributori delat dabing na slovensku s druhoradymi brnenskymi herci a plny chyb, casto tam chybi vety, jsou tam neskutecny kraviny v prekladech... Ceny bejvaj vetsinou ruzne nasmlouvany, urcite se u kazdyho fimu neprepocitava stopaz. HP se delal do kina, ten se delal za mnohem vic
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena - nový dabing vs starý dabing

Příspěvek od DAN K. »

no hlavne 60000 za dovuhodinovej bijak je uz dneska skoro z kategorie sci-fi...
Odpovědět

Zpět na „Obecně“