Jednotlivé dabované role v českých a koprodukčních seriálech
Napsal: 18 dub 2010 10:10
Úvodní komentář: V příslušných sekcích jsou založeny především dabované seriály zahraniční. V menším množství jsou pak založeny i seriály koprodukční s českou (československou) účastí a mezinárodním obsazením, jejichž česká verze má charakter dabingu (účast většího počtu dabérů, výroba ve studiích filmového nebo televizního dabingu). Existuje však i poměrně velké množství seriálů koprodukčních nebo ryze českých (československých), kde byly dabovány pouze jednotlivé role. Tyto seriály nemá význam zakládat obvyklým způsobem, neboť jednak obvykle jde jen o malý počet dabovaných rolí a jednak byla česká verze pravděpodobně vyrobena v rámci postsynchronu, nikoliv v dabingovém studiu, takže nejsou k dispozici ani jiné obvyklé údaje (úpravce dialogů, režisér české verze). Důvodem nadabování některých postav je buď obsazení zahraničním hercem nebo úmrtí, nemoc, zaneprázdnění či prostě jen nevhodný hlas českého herce či v mnoha případech neherce. Po dohodě s moderátory zakládám tyto seriály do společného tématu Jednotlivé dabované role v českých a koprodukčních seriálech v sekci Oběcně. Údaje se omezují na název seriálu (pouze český), rok výroby seriálu (což je obvykle i rok výroby postsynchronu) a obvyklý výčet dabér - herec - postava. Oproti standardně založeným seriálům se připouštějí i údaje s otazníky s cílem upozornit na nesrovnalosti, přezkoumat je a upřesnit.
Do tohoto tématu patří:
- jednotlivé česky dabované role v českých a koprodukčních seriálech,
- jednotlivé jinak než česky (např. německy, anglicky) dabované role v českých a koprodukčních seriálech (nejde o český dabing v pravém smyslu, avšak cizojazyčný dabing byl v těchto případech vyráběn při postsynchronech a v jistém smyslu je tedy součástí historie českého dabingu),
- pěvecké party postav, které jsou interpretovány jinými osobami než hercem či dabérem mluveného slova (rovněž nejde o dabing v pravém smyslu, neboť pěvecké party jsou obvykle vyrobeny dříve, případně jsou převzaty z již hotových hudebních děl, zpěvák tedy obvykle nedabuje herce, ale herec imituje zpěv na již vyrobený a při natáčení přehrávaný pěvecký part; jde spíše o rozpoznání hlasových rozdílů v českých a koprodukčních seriálech a vymezení dabovaných částí),
- "převtělení" jedné postavy v druhou v pohádkových a fantastických seriálech.
Do tohoto tématu nepatří:
- cizojazyčný dabing českých a koprodukčních seriálů,
- namluvení animovaných postav a zvířat,
- hlasy mimo obraz.
V tomto tématu jsou uvedeny pouze seriály, filmy viz Jednotlivé dabované role v českých a koprodukčních filmech v sekci Oběcně.
A
Anna Franková (2001)
- viz samostatný profil
Arabela (1979)
Libuše Šafránková – Jana Nagyová (princezna Arabela) [Historik]
Jana Dítětová - Jana Andresíková (čarodějnice) [Josef Nožička]
Jana Dítětová - Jana Brejchová (čarodějnice převtělená v královnu) [Olda808]
Jana Dítětová - Bronislav Poloczek (čarodějnice převtělená v generála) [Olda808]
Jiří Bruder – Václav Lohniský (zloděj Fousek) [Historik]
Vlastimil Zavřel - Vítězslav Jandák (taxikář) [Laik]
Petr Pospíchal - Josef Šebek (číšník) [salgado]
Mirko Musil - Jaroslav Mareš (vedoucí kuchyně) [Laik]
Mirko Musil - ? (nabouraný taxikář) [Laik]
Mirko Musil - ? (policista s Fouskem) [DavidHodan]
Rudolf Jelínek - Gustav Opočenský (režisér) [Laik]
Rudolf Jelínek - ? (kat u Rumburaka) [Laik]
Ladislav Županič - ? (dozorce vězeňské nemocnice) [Laik]
Aťka Janoušková - ? (Šmudla) [Historik]
Jiří Lábus - Vladimír Menšík (Rumburak převtělený v pana Majera) [Olda808]
Veronika Týblová - Hana Talpová (Mařenka převtělená v dospělou) [Olda808]
Libuše Šafránková - Milan Riehs (Arabela převtělená v generála) [Olda808]
Vladimír Menšík - Milan Neděla (pan Majer převtělený v generála) [Olda808]
Oldřich Vízner - Svatopluk Skládal (princ Vilibald převtělený v generála) [Olda808]
Vlastimil Brodský - Radim Vašinka (král Hiacint převtělený v generála) [Olda808]
Jiří Kodet - ? (asistent režie - pouze v jednom záběru) [Laik]
? - ? (kuchařka) [Josef Nožička]
(více ...)
Arabela se vrací aneb Rumburak králem říše pohádek (1993)
Miroslav Moravec – Pavel Nový (Fantomas) [Historik]
Alois Švehlík - Roman Hemela (Poseidon) [Historik]
Dalimil Klapka - Miroslav Krejča (Hrabě Kadriostro) [Historik]
Ivan Jiřík - Tomáš Staněk (Evžen) [Olda808]
Ivo Novák - Václav Chalupa (Tarzan) [Olda808]
Jiří Zahajský - Jozef Dóczy (Richard) [Historik]
Miroslav Saic - Jiří Kodeš (Doktor porodník) [Olda808]
Oldřich Kaiser - Václav Štekl (Pompo) [Olda808]
Václav Knop - Jiří Kvasnička (Batman) [Olda808]
Zdeněk Podhůrský - Petr Rajchert (Vilém Tell) [Olda808]
Vyrobila: LS Productions 1993
C
Cirkus Humberto (1988)
- viz samostatný profil
Č
Černá země (1985) [FranzK]
Libuše Švormová - Jana Krausová (Míla)
Četnické humoresky (2000) [Laik]
4.díl Beáta
Ladislav Cigánek - ? (druhý okradený host na vystoupení kouzelníka Lagrise)
D
Dobrodružství kriminalistiky (1989-1993)
1.díl Stopa
Ladislav Potměšil - Heinz Schornage (Vallière) [oik]
2.díl Jed
Jana Preissová - Anke Sevenich (Marie Lafargeová) [FranzK, Olda808]
4.díl Otisk
Václav Postránecký - Martin Semmelroge (barman McGregor) [Josef Nožička]
Ilja Prachař - Dušan Blažkovič (bankéř Lofter) [FranzK]
6.díl Krev
Petr Svoboda - Oliver Stritzel (Paul Ulenhuth) [oik]
7.díl Rekonstrukce
Pavel Trávníček - Jürgen Heinrich (Lloyd) [oik]
Gustav Bubník - Vladimír Javorský (muž) [Angus MacGyver]
8.díl Tým
Petr Kostka - Werner Possardt (prokurátor Lederer) [oik]
9.díl Písmo
Vladimír Dlouhý - Helmut Zierl (Ludvík de la Pivardière) [Michel]
Jiří Klem - Štefan Kvietik (soudce Bonnet) [Michel]
Radoslav Brzobohatý - Bronislav Križan (soudce Martinet) [Michel]
Bohumil Švarc - Miloš Horanský (královský prokurátor) [Michel]
12.díl Antropologie
Zlata Adamovská - Katja Riemann (Doris Emckeová) [FranzK]
Jan Novotný? - Juraj Šajmovič ml. (poručík Hoffmann) [FranzK]
13.díl Krevní skupina
Miroslav Moravec - Ulrich Matschoss (Ivan) [oik]
15.díl Identifikační kresba
Josef Somr - Gustav Opočenský (Paolo Narvi) [oik]
Miloš Vávra - Peter Bongartz (hrabě Bononcini) [Lukiz]
Otakar Brousek ml. - Daniel Rous (muž) [FranzK]
Jan Vágner - Marek Ťapák (doktor Basi) [FranzK, Teoretik]
Jana Dolanská - ? (sestra Boselliová) + ? (dáma na vernisáži) [Teoretik]
17.díl Pinkertonova detektivní agentura
Alexej Pyško - Helmut Lange (Allan Pinkerton) [FranzK]
18.díl Poslední odvolání
Ladislav Frej - Peer Augustinski (Sparks) [Michel]
19.díl Pes
Valérie Zawadská - Susanne Bentzien (Rosa) [FranzK]
Jiří Klem - Leopold Haverl (Kühnel) [FranzK]
21.díl Padělek
Petr Haničinec - Siegfried Lowitz (Benhamou) [FranzK]
Josef Somr - Jiří Patočka (muž) [FranzK]
Jiří Samek? - Pavel Vondruška (muž) [FranzK, Teoretik]
Bohumil Švarc - ? (muž stojící zády) [FranzK]
22.díl Hon na rozhlasových vlnách
Jiří Klem - Horst Frank (inspektor Attwood) [FranzK]
23.díl Volavka
Svatopluk Skopal - Ralf Richter (Jim McEachen) [FranzK]
24.díl Portrét duše
Petr Haničinec? - Hans Korte (profesor) [FranzK]
25.díl Vlas
Alexej Pyško - Klaus J. Behrendt (Oursel) [FranzK]
26.díl Neznámý
Zlata Adamovská - Despina Pajanou (Canellová) [FranzK]
(více ...)
Dynastie Nováků (1982) [Laik]
Mirko Musil - Jiří Němeček (ředitel polepšovny)
Ď
Ďáblova lest (2008) [Laik]
Zuzana Stivínová - Silvia Šuvadová (Dr. Evita Bérová)
Stanislav Lehký - ? (?)
Pavel Rímský - ? (?)
F
F.L.Věk (1971) [kenyoung]
Jaromír Hanzlík - Pavel Kolínský(?) (František Věk patnáctiletý)
(více ...)
H
Hop nebo trop (2004) [FranzK]
4.díl Na koních
Jiří Schwarz? - Tomáš Karger (Jiří Stach)
Horákovi (2006) [Olda808]
Vlastimil Horváth - Jakub Chromeček (Tomáš - pouze zpěv)
Hříšní lidé města pražského (1968)
2.díl Malý a velký vrah
Bohumil Švarc - ? (Dr. Knábek) [Historik]
5.díl Černé rukavice
Mirko Musil - Ladislav Gzela (domovník) [Laik]
6.díl Případ lichého střevíce
Josef Kemr - Adolf Minský (kastelán) [Historik]
12.díl Špion přijede v sedm
Alena Kreuzmannová - Jana Sedlmajerová (žena) [FranzK]
K
Kamarádi (1969) [Budy]
Epizoda První taneční
Otakar Brousek st. - ? (taneční mistr)
Krev zmizelého (2006) [FranzK]
Traute Furthner - Emma Černá (Utta von Liewen - pouze německy ve starém věku)
Křeček v noční košili (1987) [Sagres]
[imghttps://img.fdb.cz/obrazky/aa994551067264e6ccc47ef9115f9.jpg][/img]
Daniela Bartáková - Monika Effenbergerová (Alice Křečková)
Michal Pavlata - ? (televizní reportér)
L
Létající Čestmír (1984)
Jiří Sovák - Viktor Král (omlazený profesor Langmaier) [Peta22able]
Žaneta Fuchsová - Simona Stašová (Barborka jako dospělá) [FranzK]
Jan Kreidl - Jiří Lábus (David jako dospělý) [FranzK]
Letící delfín (1989) [FranzK]
Ivan Vyskočil - Edward Tomas (Jan Velínský)
N
Náhrdelník (1992)
Eduard Cupák - Friedrich von Thun (Ferdinand von Bruckner) [veronickaf]
Lukáš Vaculík - Gedeon Burkhard (Julius) [veronickaf]
Taťjana Medvecká - Janette Rauch (Charlotte) [FranzK]
Eva Hudečková - Andrea Legenstein (Ella) [FranzK]
Jiří Štěpnička - Hannes Jaenicke (Paustowski) [FranzK]
Alexej Pyško - Jiří Wohanka (Krüger) [FranzK]
Návštěvníci (1983) [Pomajz]
Jiří Zavřel - Zdeněk Srstka (závozník)
Petr Skarke - Ondřej Vetchý (zdravotní bratr)
Josef Bláha - Josef Bláha (akademik Filip/Richard - pouze přemluvení jména Filip na Richard a souvisejících slov při reprizování)
Bořivoj Navrátil - Bořivoj Navrátil (předseda Rady Země - pouze přemluvení jména Filip na Richard a souvisejících slov při reprizování)
Vladimír Brabec - Vladimír Brabec (vypravěč - pouze přemluvení jména Filip na Richard a souvisejících slov při reprizování)
(více ...)
Nejasná zpráva o konci světa (1997)
Alexej Pyško - Milan Bahúl (Goran) [Vladajsoucna]
Vlastimil Zavřel - Jiří Krytinář (Juzek) [Vladajsoucna]
Dalimil Klapka - Pavel Landovský (rychtář) [Vladajsoucna]
Zdeněk Maryška - Joachim Kemmer (Marina) [Vladajsoucna]
Valérie Zawadská - František Novotný (obryně Jiřinka) [Vladajsoucna]
Zuzana Michnová - Deana Horváthová (Verona - pouze zpěv) [Olda808]
O
O ztracené lásce (2001) [Teoretik]
Jitka Ježková - Danica Jurčová (Honza)
Veronika Gajerová - Agnieszka Wagner (Láska)
Saša Rašilov - Michal Sieczkowski (Pecivál)
O zvířatech a lidech (1993) [Historik]
Boris Rösner - Klaus Guth (Karel Souček)
Růžena Merunková - Anita Kupsch (Jana Darková)
Alena Vránová - Ingrid van Bergen (Rezniceková)
Vladimír Ráž - Ludwig Haas (Sádek)
Úprava německých dialogů: Zdena Psůtková
P
Panoptikum města pražského (1986) [Laik]
1.díl Funus
Hana Talpová - Naďa Konvalinková (Agnes - pouze zpěv)
R
Ranč U Zelené sedmy I (1998) [Budy]
Petr Rychlý - Miroslav Noga (otec Kudrna)
Ranč U Zelené sedmy II (2000) [Lukiz]
Petr Rychlý - Miroslav Noga (otec Kudrna)
Klára Šumanová - Ivana Škarková (Elis)
Tomáš Pavlíček - Marián Beník (Štěpán)
Ranč U Zelené sedmy III (2004) [Lukiz]
Petr Rychlý - Miroslav Noga (otec Kudrna)
Tomáš Pavlíček - Marián Beník (Štěpán)
Redakce (2004) [Olda808]
Daniel Rous - Richard Němec (Richard)
Rodáci (1988) [Josef Nožička]
Bohuslav Kalva - Jaroslav Cmíral (vrátný v Rovnosti)
(více ...)
S
Strážce duší (2005) [Olda808]
1.díl Tajemství templu
Jitka Ježková - Apolena Veldová (kastelánka)
4.díl Hrobka času
Daniela Bartáková - ? (členka štábu)
více dílů
Petr Štěpán (více rolí)
Ladislav Kolář (více rolí)
T
Teta (2002)
- viz samostatný profil
Třicet případů majora Zemana (1974-1979)
1.díl Smrt u jezera
Josef Langmiler? - Jiří Kostka (Vojta) [Historik]
Otakar Brousek st. - Vladimír Salač (fotograf Pospíšil) [Historik]
4.díl Rubínové kříže
Jindřich Narenta - Vladimír Brabec (Richard Lipiński) [Historik]
5.díl Hon na lišku
Jindřich Narenta - Václav Lohniský (Hans Jäger) [Historik]
6.díl Bestie
Jiří Zahajský - Vladimír Stach (nádražák Kosík) [Historik]
Stanislav Fišer - ? (fotografující esenbák) [Historik]
7.díl Mědirytina
Stanislav Fišer - Václav Kotva (Hustoles) [Historik]
12.díl Kleště
Jiří Němeček - Jan Pohan (Béda) [pplk.Žitný]
13.díl Romance o nenápadné paní
Josef Vinklář - Antonín Hardt (masér Olda) [Historik]
15.díl Kvadratura ženy
Svatopluk Skládal - L'udovít Greššo (hrázný Dejmek) [pplk.Žitný]
16.díl Dáma s erbem
Stanislav Fišer - Václav Kotva (Hojda) [Historik]
Otto Ševčík - Petr Haničinec (Tony Rosenbaum - pouze německy) [Historik]
Zdeněk Dítě - Otto Kinský (recepční) [Historik]
18.díl Bílé linky
Jindřich Narenta - Radúz Chmelík (major Wilde - pouze německy) [Historik]
19.díl Třetí housle
Mirko Musil - Václav Trégl (dědeček) [Sagres]
20.díl Modrá světla
Stanislav Fišer - ? (barman) [Historik]
21.díl Pán ze Salcburku
Jindřich Narenta - ? (profesor - pouze německy) [Historik]
22.díl Tatranské pastorále
Stanislav Fišer - Jan Teplý (herec Hrdlička) [Historik]
23.díl Šťastný a veselý
Svatopluk Skládal - Arnošt Faltýnek (hlídač) [Laik]
25.díl Štvanice
Vilém Besser - Josef Němeček (soudce) [Historik]
26.díl Studna
Jiří Zahajský - Josef Kubíček (Dr. Brůna) [Historik]
(více ...)
V
Vlak dětství a naděje (1985) [Teoretik]
Daniela Bartáková - Bohumila Dolejšová (maminka Věrky)
Do tohoto tématu patří:
- jednotlivé česky dabované role v českých a koprodukčních seriálech,
- jednotlivé jinak než česky (např. německy, anglicky) dabované role v českých a koprodukčních seriálech (nejde o český dabing v pravém smyslu, avšak cizojazyčný dabing byl v těchto případech vyráběn při postsynchronech a v jistém smyslu je tedy součástí historie českého dabingu),
- pěvecké party postav, které jsou interpretovány jinými osobami než hercem či dabérem mluveného slova (rovněž nejde o dabing v pravém smyslu, neboť pěvecké party jsou obvykle vyrobeny dříve, případně jsou převzaty z již hotových hudebních děl, zpěvák tedy obvykle nedabuje herce, ale herec imituje zpěv na již vyrobený a při natáčení přehrávaný pěvecký part; jde spíše o rozpoznání hlasových rozdílů v českých a koprodukčních seriálech a vymezení dabovaných částí),
- "převtělení" jedné postavy v druhou v pohádkových a fantastických seriálech.
Do tohoto tématu nepatří:
- cizojazyčný dabing českých a koprodukčních seriálů,
- namluvení animovaných postav a zvířat,
- hlasy mimo obraz.
V tomto tématu jsou uvedeny pouze seriály, filmy viz Jednotlivé dabované role v českých a koprodukčních filmech v sekci Oběcně.
A
Anna Franková (2001)
- viz samostatný profil
Arabela (1979)
Libuše Šafránková – Jana Nagyová (princezna Arabela) [Historik]
Jana Dítětová - Jana Andresíková (čarodějnice) [Josef Nožička]
Jana Dítětová - Jana Brejchová (čarodějnice převtělená v královnu) [Olda808]
Jana Dítětová - Bronislav Poloczek (čarodějnice převtělená v generála) [Olda808]
Jiří Bruder – Václav Lohniský (zloděj Fousek) [Historik]
Vlastimil Zavřel - Vítězslav Jandák (taxikář) [Laik]
Petr Pospíchal - Josef Šebek (číšník) [salgado]
Mirko Musil - Jaroslav Mareš (vedoucí kuchyně) [Laik]
Mirko Musil - ? (nabouraný taxikář) [Laik]
Mirko Musil - ? (policista s Fouskem) [DavidHodan]
Rudolf Jelínek - Gustav Opočenský (režisér) [Laik]
Rudolf Jelínek - ? (kat u Rumburaka) [Laik]
Ladislav Županič - ? (dozorce vězeňské nemocnice) [Laik]
Aťka Janoušková - ? (Šmudla) [Historik]
Jiří Lábus - Vladimír Menšík (Rumburak převtělený v pana Majera) [Olda808]
Veronika Týblová - Hana Talpová (Mařenka převtělená v dospělou) [Olda808]
Libuše Šafránková - Milan Riehs (Arabela převtělená v generála) [Olda808]
Vladimír Menšík - Milan Neděla (pan Majer převtělený v generála) [Olda808]
Oldřich Vízner - Svatopluk Skládal (princ Vilibald převtělený v generála) [Olda808]
Vlastimil Brodský - Radim Vašinka (král Hiacint převtělený v generála) [Olda808]
Jiří Kodet - ? (asistent režie - pouze v jednom záběru) [Laik]
? - ? (kuchařka) [Josef Nožička]
(více ...)
Arabela se vrací aneb Rumburak králem říše pohádek (1993)
Miroslav Moravec – Pavel Nový (Fantomas) [Historik]
Alois Švehlík - Roman Hemela (Poseidon) [Historik]
Dalimil Klapka - Miroslav Krejča (Hrabě Kadriostro) [Historik]
Ivan Jiřík - Tomáš Staněk (Evžen) [Olda808]
Ivo Novák - Václav Chalupa (Tarzan) [Olda808]
Jiří Zahajský - Jozef Dóczy (Richard) [Historik]
Miroslav Saic - Jiří Kodeš (Doktor porodník) [Olda808]
Oldřich Kaiser - Václav Štekl (Pompo) [Olda808]
Václav Knop - Jiří Kvasnička (Batman) [Olda808]
Zdeněk Podhůrský - Petr Rajchert (Vilém Tell) [Olda808]
Vyrobila: LS Productions 1993
C
Cirkus Humberto (1988)
- viz samostatný profil
Č
Černá země (1985) [FranzK]
Libuše Švormová - Jana Krausová (Míla)
Četnické humoresky (2000) [Laik]
4.díl Beáta
Ladislav Cigánek - ? (druhý okradený host na vystoupení kouzelníka Lagrise)
D
Dobrodružství kriminalistiky (1989-1993)
1.díl Stopa
Ladislav Potměšil - Heinz Schornage (Vallière) [oik]
2.díl Jed
Jana Preissová - Anke Sevenich (Marie Lafargeová) [FranzK, Olda808]
4.díl Otisk
Václav Postránecký - Martin Semmelroge (barman McGregor) [Josef Nožička]
Ilja Prachař - Dušan Blažkovič (bankéř Lofter) [FranzK]
6.díl Krev
Petr Svoboda - Oliver Stritzel (Paul Ulenhuth) [oik]
7.díl Rekonstrukce
Pavel Trávníček - Jürgen Heinrich (Lloyd) [oik]
Gustav Bubník - Vladimír Javorský (muž) [Angus MacGyver]
8.díl Tým
Petr Kostka - Werner Possardt (prokurátor Lederer) [oik]
9.díl Písmo
Vladimír Dlouhý - Helmut Zierl (Ludvík de la Pivardière) [Michel]
Jiří Klem - Štefan Kvietik (soudce Bonnet) [Michel]
Radoslav Brzobohatý - Bronislav Križan (soudce Martinet) [Michel]
Bohumil Švarc - Miloš Horanský (královský prokurátor) [Michel]
12.díl Antropologie
Zlata Adamovská - Katja Riemann (Doris Emckeová) [FranzK]
Jan Novotný? - Juraj Šajmovič ml. (poručík Hoffmann) [FranzK]
13.díl Krevní skupina
Miroslav Moravec - Ulrich Matschoss (Ivan) [oik]
15.díl Identifikační kresba
Josef Somr - Gustav Opočenský (Paolo Narvi) [oik]
Miloš Vávra - Peter Bongartz (hrabě Bononcini) [Lukiz]
Otakar Brousek ml. - Daniel Rous (muž) [FranzK]
Jan Vágner - Marek Ťapák (doktor Basi) [FranzK, Teoretik]
Jana Dolanská - ? (sestra Boselliová) + ? (dáma na vernisáži) [Teoretik]
17.díl Pinkertonova detektivní agentura
Alexej Pyško - Helmut Lange (Allan Pinkerton) [FranzK]
18.díl Poslední odvolání
Ladislav Frej - Peer Augustinski (Sparks) [Michel]
19.díl Pes
Valérie Zawadská - Susanne Bentzien (Rosa) [FranzK]
Jiří Klem - Leopold Haverl (Kühnel) [FranzK]
21.díl Padělek
Petr Haničinec - Siegfried Lowitz (Benhamou) [FranzK]
Josef Somr - Jiří Patočka (muž) [FranzK]
Jiří Samek? - Pavel Vondruška (muž) [FranzK, Teoretik]
Bohumil Švarc - ? (muž stojící zády) [FranzK]
22.díl Hon na rozhlasových vlnách
Jiří Klem - Horst Frank (inspektor Attwood) [FranzK]
23.díl Volavka
Svatopluk Skopal - Ralf Richter (Jim McEachen) [FranzK]
24.díl Portrét duše
Petr Haničinec? - Hans Korte (profesor) [FranzK]
25.díl Vlas
Alexej Pyško - Klaus J. Behrendt (Oursel) [FranzK]
26.díl Neznámý
Zlata Adamovská - Despina Pajanou (Canellová) [FranzK]
(více ...)
Dynastie Nováků (1982) [Laik]
Mirko Musil - Jiří Němeček (ředitel polepšovny)
Ď
Ďáblova lest (2008) [Laik]
Zuzana Stivínová - Silvia Šuvadová (Dr. Evita Bérová)
Stanislav Lehký - ? (?)
Pavel Rímský - ? (?)
F
F.L.Věk (1971) [kenyoung]
Jaromír Hanzlík - Pavel Kolínský(?) (František Věk patnáctiletý)
(více ...)
H
Hop nebo trop (2004) [FranzK]
4.díl Na koních
Jiří Schwarz? - Tomáš Karger (Jiří Stach)
Horákovi (2006) [Olda808]
Vlastimil Horváth - Jakub Chromeček (Tomáš - pouze zpěv)
Hříšní lidé města pražského (1968)
2.díl Malý a velký vrah
Bohumil Švarc - ? (Dr. Knábek) [Historik]
5.díl Černé rukavice
Mirko Musil - Ladislav Gzela (domovník) [Laik]
6.díl Případ lichého střevíce
Josef Kemr - Adolf Minský (kastelán) [Historik]
12.díl Špion přijede v sedm
Alena Kreuzmannová - Jana Sedlmajerová (žena) [FranzK]
K
Kamarádi (1969) [Budy]
Epizoda První taneční
Otakar Brousek st. - ? (taneční mistr)
Krev zmizelého (2006) [FranzK]
Traute Furthner - Emma Černá (Utta von Liewen - pouze německy ve starém věku)
Křeček v noční košili (1987) [Sagres]
[imghttps://img.fdb.cz/obrazky/aa994551067264e6ccc47ef9115f9.jpg][/img]
Daniela Bartáková - Monika Effenbergerová (Alice Křečková)
Michal Pavlata - ? (televizní reportér)
L
Létající Čestmír (1984)
Jiří Sovák - Viktor Král (omlazený profesor Langmaier) [Peta22able]
Žaneta Fuchsová - Simona Stašová (Barborka jako dospělá) [FranzK]
Jan Kreidl - Jiří Lábus (David jako dospělý) [FranzK]
Letící delfín (1989) [FranzK]
Ivan Vyskočil - Edward Tomas (Jan Velínský)
N
Náhrdelník (1992)
Eduard Cupák - Friedrich von Thun (Ferdinand von Bruckner) [veronickaf]
Lukáš Vaculík - Gedeon Burkhard (Julius) [veronickaf]
Taťjana Medvecká - Janette Rauch (Charlotte) [FranzK]
Eva Hudečková - Andrea Legenstein (Ella) [FranzK]
Jiří Štěpnička - Hannes Jaenicke (Paustowski) [FranzK]
Alexej Pyško - Jiří Wohanka (Krüger) [FranzK]
Návštěvníci (1983) [Pomajz]
Jiří Zavřel - Zdeněk Srstka (závozník)
Petr Skarke - Ondřej Vetchý (zdravotní bratr)
Josef Bláha - Josef Bláha (akademik Filip/Richard - pouze přemluvení jména Filip na Richard a souvisejících slov při reprizování)
Bořivoj Navrátil - Bořivoj Navrátil (předseda Rady Země - pouze přemluvení jména Filip na Richard a souvisejících slov při reprizování)
Vladimír Brabec - Vladimír Brabec (vypravěč - pouze přemluvení jména Filip na Richard a souvisejících slov při reprizování)
(více ...)
Nejasná zpráva o konci světa (1997)
Alexej Pyško - Milan Bahúl (Goran) [Vladajsoucna]
Vlastimil Zavřel - Jiří Krytinář (Juzek) [Vladajsoucna]
Dalimil Klapka - Pavel Landovský (rychtář) [Vladajsoucna]
Zdeněk Maryška - Joachim Kemmer (Marina) [Vladajsoucna]
Valérie Zawadská - František Novotný (obryně Jiřinka) [Vladajsoucna]
Zuzana Michnová - Deana Horváthová (Verona - pouze zpěv) [Olda808]
O
O ztracené lásce (2001) [Teoretik]
Jitka Ježková - Danica Jurčová (Honza)
Veronika Gajerová - Agnieszka Wagner (Láska)
Saša Rašilov - Michal Sieczkowski (Pecivál)
O zvířatech a lidech (1993) [Historik]
Boris Rösner - Klaus Guth (Karel Souček)
Růžena Merunková - Anita Kupsch (Jana Darková)
Alena Vránová - Ingrid van Bergen (Rezniceková)
Vladimír Ráž - Ludwig Haas (Sádek)
Úprava německých dialogů: Zdena Psůtková
P
Panoptikum města pražského (1986) [Laik]
1.díl Funus
Hana Talpová - Naďa Konvalinková (Agnes - pouze zpěv)
R
Ranč U Zelené sedmy I (1998) [Budy]
Petr Rychlý - Miroslav Noga (otec Kudrna)
Ranč U Zelené sedmy II (2000) [Lukiz]
Petr Rychlý - Miroslav Noga (otec Kudrna)
Klára Šumanová - Ivana Škarková (Elis)
Tomáš Pavlíček - Marián Beník (Štěpán)
Ranč U Zelené sedmy III (2004) [Lukiz]
Petr Rychlý - Miroslav Noga (otec Kudrna)
Tomáš Pavlíček - Marián Beník (Štěpán)
Redakce (2004) [Olda808]
Daniel Rous - Richard Němec (Richard)
Rodáci (1988) [Josef Nožička]
Bohuslav Kalva - Jaroslav Cmíral (vrátný v Rovnosti)
(více ...)
S
Strážce duší (2005) [Olda808]
1.díl Tajemství templu
Jitka Ježková - Apolena Veldová (kastelánka)
4.díl Hrobka času
Daniela Bartáková - ? (členka štábu)
více dílů
Petr Štěpán (více rolí)
Ladislav Kolář (více rolí)
T
Teta (2002)
- viz samostatný profil
Třicet případů majora Zemana (1974-1979)
1.díl Smrt u jezera
Josef Langmiler? - Jiří Kostka (Vojta) [Historik]
Otakar Brousek st. - Vladimír Salač (fotograf Pospíšil) [Historik]
4.díl Rubínové kříže
Jindřich Narenta - Vladimír Brabec (Richard Lipiński) [Historik]
5.díl Hon na lišku
Jindřich Narenta - Václav Lohniský (Hans Jäger) [Historik]
6.díl Bestie
Jiří Zahajský - Vladimír Stach (nádražák Kosík) [Historik]
Stanislav Fišer - ? (fotografující esenbák) [Historik]
7.díl Mědirytina
Stanislav Fišer - Václav Kotva (Hustoles) [Historik]
12.díl Kleště
Jiří Němeček - Jan Pohan (Béda) [pplk.Žitný]
13.díl Romance o nenápadné paní
Josef Vinklář - Antonín Hardt (masér Olda) [Historik]
15.díl Kvadratura ženy
Svatopluk Skládal - L'udovít Greššo (hrázný Dejmek) [pplk.Žitný]
16.díl Dáma s erbem
Stanislav Fišer - Václav Kotva (Hojda) [Historik]
Otto Ševčík - Petr Haničinec (Tony Rosenbaum - pouze německy) [Historik]
Zdeněk Dítě - Otto Kinský (recepční) [Historik]
18.díl Bílé linky
Jindřich Narenta - Radúz Chmelík (major Wilde - pouze německy) [Historik]
19.díl Třetí housle
Mirko Musil - Václav Trégl (dědeček) [Sagres]
20.díl Modrá světla
Stanislav Fišer - ? (barman) [Historik]
21.díl Pán ze Salcburku
Jindřich Narenta - ? (profesor - pouze německy) [Historik]
22.díl Tatranské pastorále
Stanislav Fišer - Jan Teplý (herec Hrdlička) [Historik]
23.díl Šťastný a veselý
Svatopluk Skládal - Arnošt Faltýnek (hlídač) [Laik]
25.díl Štvanice
Vilém Besser - Josef Němeček (soudce) [Historik]
26.díl Studna
Jiří Zahajský - Josef Kubíček (Dr. Brůna) [Historik]
(více ...)
V
Vlak dětství a naděje (1985) [Teoretik]
Daniela Bartáková - Bohumila Dolejšová (maminka Věrky)