Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Povídejte si i o věcech, které nesouvisí přímo s dabingem

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvekod GNT » 27 črc 2017 09:47

Za každý zachráněný a vysílaný starý dabing je třeba poděkovat a těšit se z něho. V sobotu jsem odpoledne brouzdal TV stanicemi a najednou koukám - na ČTart dávají 2. díl Svědectví barevného ostrova. To mě opravdu potěšilo, jen kdyby Čst uvedení této série více propagovala. Tuto sobotu se už těším na Ztroskotání na ostrově. Kdyby tak došlo na rumunsko-franc. Toma Sawyera, Korzáry či cooperovskou sérii, to bych byl na vrcholu blaha.
Že si někteří diváci stěžují na staré dabingy? No a? Proč by měli mít tito stěžovatelé větší hodnotu než ti, kteří jsou naopak potěšeni a kterých je ostatně i početně více?
GNT

Příspěvekod Pomajz » 27 črc 2017 10:44

GNT bohužel 90% lidí co se dívají na TV je jedno jestli to má starej dabing nebo novej, jak řikával Izer, je to barevný, hýbe se to a je to česky.
Nazdar kedlubny !
Pravým důvodem, proč Tě někdo nenávidí a pomlouvá je ten, že Ty máš něco co on nikdy mít nebude!
Skoro Mirek Dušín pravil "jo byl si dobrej ale tvůj čas vypršel"
http://www.imgup.cz/image/LQUn
Pomajz

Příspěvekod Krikri » 27 črc 2017 10:57

GNT: zřejmě ti uniklo, že Svědectví barevného ostrova, jakož i několik dalších filmů a seriálů od Lindgrenové na Déčku (nebo jak já říkám Fogéčku) dávali už loni v létě a předloni a stejně tak další reprízy budou bezpochyby následovat příští i přespříští rok. Mimochodem, od 7. srpna opět reprízují moji oblíbenou Margyt. Škoda jen, že namísto těch věčných kolovrátkovských repríz ČT není schopna přikoupit i další filmy a seriály od Lindgrenové, ještě by se našly, které u nás buď nikdy neběžely (např. Emil z Lönnebergy) nebo velmi dávno (Chytrá malá Lota).
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
MUŽ V DOMÁCNOSTI
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)

Výměna za cokoliv z mého archivu!
Ukázky: https://www.youtube.com/user/Madicken2

PROGRAMOVÍ ŘEDITELÉ CZ/SK TV STANIC: JÁ JSEM VAŠE SVĚDOMÍ!
Krikri

Příspěvekod GNT » 27 črc 2017 11:28

krikri: ano, uniklo, člověk neusleduje vše a není nikoho, kdo by mě upozornil: staré filmy a seriály se starými dabingy zajímají jen mě, kolegu v tomto "koníčku" ve svém okolí nemám. Je jasné, že teď to budou dávat každý rok, což se děje u ČT vždy, když opráší něco staršího. Už jsem to v této diskusi zmínil: méně repríz pár "vybraných" pořadů, více filmů či seriálů. Další díla podle Lindgrenové bych také uvítal. Nakonec poč. 70. let byla jakási minisérie (Podivné prázdiny?) podle L. natočena i u nás. Pamatuji si, že tu padoucha hrál Munzar a snad tu hrál i R. Skamene. Po r. 1975-76 jsem to v TV už neviděl.
GNT

Příspěvekod Pomajz » 27 črc 2017 13:47

Podezřelé prázdniny a v 90 letech se natočili Ohrožené prázdniny s Janem Kalousem
Nazdar kedlubny !
Pravým důvodem, proč Tě někdo nenávidí a pomlouvá je ten, že Ty máš něco co on nikdy mít nebude!
Skoro Mirek Dušín pravil "jo byl si dobrej ale tvůj čas vypršel"
http://www.imgup.cz/image/LQUn
Pomajz

Příspěvekod ocypuc » 02 srp 2017 09:10

Zrovna teď dávají na Nova Cinema Rizzoli & Isles: Vraždy na pitevně. Se člověk musí smát. Odpoledne to vysílá i Prima a zítra to pro jistotu vysílá kromě nich i Prima Love, takže jeden seriál na třech stanicích během dne :-? . Je vidět, že jde jen a jen o peníze za reklamu a že je tu těch TV kanálů moc. Nejedná se jen o tento seriál, není to tak dávno, co běžely díly To je vražda napsala na Nově i na ČT ve stejnou dobu.
Oblíbené dabérky: Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Viktorie Taberyová
Oblíbení dabéři: Pavel Tesař, Martin Stránský, Dalimil Klapka
ocypuc

Příspěvekod Krikri » 12 srp 2017 12:57

Sotva před pár dny jsme tu řešili, jestli bývá vždy první dabing lepší než ty další. Téměř vždy bývá daleko lepší ten první, ovšem občas se naskytne výjimka. Jako třeba u dnes a zítra vysílané sestřihové verze Margyt na Déčku. Dabing filmové verze je z roku 1992, tj. z doby, kdy český dabing býval ještě na velmi profesionální úrovni, ovšem v tomto případě byl neskutečně odfláknutý, snad ani jeden hlas na daného herce vůbec nesedí, všechny role čeští dabéři dělali starší než jsou, o vlastních zvukových stopách s ruchy a hlavně hudbou jinou než v originále ani nemluvě. Zato dabing seriálové verze, pořízený o víc jak 20 let později je mnohem lepší. Však porovnejte.;)
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
MUŽ V DOMÁCNOSTI
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)

Výměna za cokoliv z mého archivu!
Ukázky: https://www.youtube.com/user/Madicken2

PROGRAMOVÍ ŘEDITELÉ CZ/SK TV STANIC: JÁ JSEM VAŠE SVĚDOMÍ!
Krikri

Předchozí

Zpět na Mimo mísu