Jak jste se dostali k zájmu o dabing?

Povídejte si i o věcech, které nesouvisí přímo s dabingem
Opsha
Příspěvky: 432
Registrován: 17 črc 2008 11:51
Bydliště: Praha, Hradec Králové

Jak jste se dostali k zájmu o dabing?

Příspěvek od Opsha »

Tak mne jen napadlo, schází se tu různorodá společnost všech kast a věkových tříd, kterou víceméně spojuje láska k dabingu, věc v současné době celkem řídká.
Zajímalo by mne co vás všechny, nebo alespoň ty, co se vyjádří, přivedlo k tomuto zájmu.
................................................................................................................
Za sebe můžu říct - jednak jsem na osmileté gymnázium chodil se dvěma dabéry. Pak jsem náhodou na youtube narazil na první generaci Pomajzových porovnávek, což mě dovedlo k sběratelským diskuzím na Okounovi a Lapiduchu. A když jsem pak narazil na bleším trhu na kazetu se seriálem považovaným za navždy ztracený, sběratelství a zájem o české znění pro mne byly jasná volba :) .
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů dlouhodobě nepřítomen.
Kdyby se něco dělo - PM.
Uživatelský avatar
DavidHodan
Příspěvky: 463
Registrován: 06 led 2010 18:07
Bydliště: Plzeň :-)

Re: Jak jste se dostali k zájmu o dabing?

Příspěvek od DavidHodan »

VELMI PĚKNÉ ! :-:


U Mě to bylo paradoxně proto , že jsem měl V Dětství jen velmi málo Přátel ( Co si budeme nalhávat - v Lidech na začátku 90 - tých Let ( Dneska to leckde neni o moc lepší ! ) stále přetrvával Názor : Tělesně postižení -> AUTOMATICKY Do Ústavu , zamknout " pod zámek " -> NESMÍ JE NIKDO VEŘEJNĚ VIDĚT ! ) .

Často jsem tak sledoval TV , a řekněme od První Třídy jsem už nějaké Dabéry znal , a zkoušel si zapamatovat Obsazení Filmů a Seriálů , které jsem měl rád .

Pak se dlouho nedělo nic . Až když jsem před dvěma lety vážně onemocněl , začal jsem Dabing opět sledovat . Po Návratu z nemocnice v Prosinci 2009 ( po půl roční hospitalizaci ) jsem objevil Dabingforum , a 6 . 1 . 2010 jsem se zaregistroval ! ;)
Sháním staré kazety, jakýkoliv videosystém, nejlépe před r. 89, max. však do r. 98, seznam výhodou ;)
ČSFD: http://www.csfd.cz/uzivatel/77907-davidhodan/
YouTube: http://www.youtube.com/channel/UCzE_FAgb1uDaPw4ebKYxamg
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5676
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jste se dostali k zájmu o dabing?

Příspěvek od ReDabér »

Tohle je velmi zajímavá retrospekce. Já začal zaznamenávat dabéry v mých oblábených seriálech, začínal jsem si hlasy spojovat i s jinými filmy a seriály a leckde i připojovat tváře. Pak jsem si pro zajímavost začal představovat známe herce a kdo je u nás dabuje (například Bruce Willis - Alexej Pyško, Pavel Soukup, Jiří Štěpnička,...). Pak jsem objevil ceskezneni.cz a poté i dabingforum a to byla cesta do pekel :D

Byla to docela náhoda, když jsem objevil dabingforum. Vím, že ceskezneni.cz už dlouhou dobu dost stagnovalo, tak jsem tam jednou za čas prosvištěl forum - a tam byl článek o nově vzniknuvším dabingforu...Tak ho mám v merku už od úplného začátku ;)
Uživatelský avatar
Džejňulka
Příspěvky: 1134
Registrován: 23 srp 2008 14:56

Re: Jak jste se dostali k zájmu o dabing?

Příspěvek od Džejňulka »

Jak jsem se k tomu dostala? To je velice zajímavá historka, která vás jistě zajímat nebude :)
Už když jsem byla malá, byla jsem dost televizní závislák, takže pár hlasů jsem občas poznala, ale bylo to takové to povrchní hádání.
Teprve jednou jsme se dívali s tátou na Flynna Carsena - 1. díl (nevím jak je to dlouho, ale tehdy ten film měl v tv premiéru) a on pak nějak řekl, že Noah Wyle je tomu, kdo ho dabuje dost podobnej. Chtěla jsem vědět, jak se ten člověk jmenuje (dabér), on nevěděl, jen tzv. toho člověka viděl před očima. Já po chvíli jsem si taky začala na obličej vzpomínat, ale ta podoba se mi vůbec nezdála, takže mi táta řekl, ať hledám jeho fotku z mládí. Tím pádem jsem ale potřebovala jméno a začala jsem to googlovat a hledat jako blázen. Přitom jsem narazila na dabingforum. O pár dní později jsem se nudila a dabingforum jsem si prohlédla důkladněji. Tehdy mi přišlo, že toho tady bylo hodně - těch informací a moc jsem se nemohla orientovat. Pak jsem na ten systém přišla a začala docházet pravidelně. Zaregistrovala jsem se myslím docela brzy nato a pak už začala moje šílenost naplno. Začala jsem hádat dabéry,apod.
Džejňulka už kecá i do muzikálů? Na blogu ocima7.blogspot.com jsem jednou ze 7 autorů "fanouškovských recenzí" divadelních představení a občas tam propašuju i něco o dabingu ;).
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Jak jste se dostali k zájmu o dabing?

Příspěvek od Budy »

Už jako malý jsem měl zájem o filmy. Na VHS kazetách jsem počítál, jak dlouho každý film trvá a znal jsem to nazpaměť. Začátek mého zájmu o dabing si ale moc dobře nepamatuji. Vím, že jsem objevil výše zmiňovanou stránku ceskezneni.cz a odtud jsem si vytisknul 4 stránky s výpisem herců a jejich dabérů. Aniž bych se něco učil, dabéry a herce jsem si zapamatoval. O dalších pár let později jsem objevil stránku Filipa Švarce, kde jsem se dočetl o dabingforu. A zbytek znáte.... :)
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1871
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Jak jste se dostali k zájmu o dabing?

Příspěvek od Manche »

No, já jsem léta jen tak koukal na různý pořady a slyšel různý dabéry, o dabing jsem se nijak zvlášť nezajímal. Časem jsem si začal některé hlasy pamatovat, a pak jsem si při pořadech začal všímat titulků s jmény dabérů. A jak se rozrůstal okruh dabérů, které jsem byl schopný identifikovat, tak můj zájem o dabing začal rapidně stoupat, to bylo tak před 3 rokama. Od té doby při každém sledování pořadu se snažím identifikovat co nejvíc dabérů ( musím přiznat, že mužských dabérů jsem schopen poznat daleko víc než ženských). A na dabingforum jsem nahodně narazil asi před 2 roky. Tehdy jsem začal sledovat Útěk z vězení a byl mi hrozně povědomý dabér Tweenera a Gearyho, tak jsem se na netu snažil najít jméno dabérů. A přitom jsem našel odkaz na dabingforum a tahle otázka byl tehdy můj první příspěvek... :)
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jste se dostali k zájmu o dabing?

Příspěvek od Joe Black »

Manche píše:No, já jsem léta jen tak koukal na různý pořady a slyšel různý dabéry, o dabing jsem se nijak zvlášť nezajímal. Časem jsem si začal některé hlasy pamatovat, a pak jsem si při pořadech začal všímat titulků s jmény dabérů. A jak se rozrůstal okruh dabérů, které jsem byl schopný identifikovat, tak můj zájem o dabing začal rapidně stoupat, to bylo tak před 3 rokama. Od té doby při každém sledování pořadu se snažím identifikovat co nejvíc dabérů ( musím přiznat, že mužských dabérů jsem schopen poznat daleko víc než ženských). A na dabingforum jsem nahodně narazil asi před 2 roky. Tehdy jsem začal sledovat Útěk z vězení a byl mi hrozně povědomý dabér Tweenera a Gearyho, tak jsem se na netu snažil najít jméno dabérů. A přitom jsem našel odkaz na dabingforum a tahle otázka byl tehdy můj první příspěvek... :)
Tak to jsme na tom téměř podobně. Já jen poznám spíše dabérky. ;-) Ale o foru jsem se dozvěděl od bráchy, který dabing paradoxně nesnáší. :-D
fabec122
Příspěvky: 1567
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Jak jste se dostali k zájmu o dabing?

Příspěvek od fabec122 »

Těžko říct jak přesně to začalo,na začátku asi tak pred 3-4 lety jsem si začínal pamatovat hlasy na známých hercích(Ford=Štěpnička,Arnold=Soukup atd)a začalo mě zajímat kdo se skrýva za těma hlasama,postupně když už jsem plynule přiřazoval takovéto známé kombinace jsem si chtěl rozšířit znalosti a při jednom takovém hledání kdy jsem hledal jestly Matthewa Perryho mluví v Přátelích Daniel Rous nebo Rostislav Čtvrtlík jsem se dostal i na dabingforum které mi mockrát pomohlo když jsem nedokázal přiřadit hlas ke tváři dabéra nebo jsem si nebyl jist či je to on nebo ten dáber.
Uživatelský avatar
Fifa.21
Příspěvky: 1299
Registrován: 12 dub 2009 11:19
Poznámka: Filip.Danilov@email.cz

Re: Jak jste se dostali k zájmu o dabing?

Příspěvek od Fifa.21 »

U mě to začalo se Simpsonovýma na kterých jsem vyrostl a miluju do dneška. Později jsem shlížel stránky o Simpsonových a dohledával teda kdo koho mluví. Na těch stránkách jsem se dozvídal, že teda máme jeden z nejlepších dabingů na světě vůbec. Také jak tady ostatní zmiňovali ty titulky díky kterým jsem se dozvídal spojení jako Soukup-Arnold, Pyško-Bruce + z Přátel jak říkali dabéři svoje jména v úvodu "V hlavních rolích v českém znění Miriam Chytilová, Pavla Rychlá, Stáňa Jachnická, Petr Rychlí, Rostislav Čtvrtlík, Daniel Rous" ty hlasy mám v hlavě dodnes. A jak jsem na dabingforum narazil to bylo když jsem koukal na Family Guy. Tak jsem byl na stránce Familyguy.cz tam bylo ve forum téma Family Guy česky tak jsem přemejšlel jak by mohl ten dabing mohl vypadat. Po čase jsem slyšel jednou v televizi nějáký hlas řikám si, že by se tam hodil napsal jsem ten seriál do vyhledávače vyjelo dabingforum tak jsem na něm chvíli brouzdal, poznával a vzdělával se :D
Naposledy upravil(a) Fifa.21 dne 04 pro 2010 19:36, celkem upraveno 4 x.
DavePave
Příspěvky: 1004
Registrován: 26 čer 2009 15:14
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Jak jste se dostali k zájmu o dabing?

Příspěvek od DavePave »

Docela prosté - takřka vždy jsem koukal na filmy a seriály jen v rodném jazyce a prostě jsem se o to chtěl zajímat trochu víc, tak jsem hledal, pátral, zkoumal, naposlouchával hlasy... a to mě dostalo i sem :D
Odpovědět

Zpět na „Mimo mísu“