ČSFD.cz - doplňování / změny údajů

Povídejte si i o věcech, které nesouvisí přímo s dabingem
BobSilas
Příspěvky: 908
Registrován: 28 led 2009 15:39
Bydliště: Absurdistán

Re: ČSFD.cz - doplňování / změny údajů

Příspěvek od BobSilas »

Na prd to rozhodně není, každá sekce má svůj formulář tak musíš použít vždy ten správný, pokud chceš doplnit film/seriál, herce, tvůrce… tak musíš s hlavní stránky přes „Postrádám zde“ (v pravém sloupci uprostřed), tam také zapiš, pokud chceš pouze změnit nebo přidat název seriálu/filmu.

Vytvářet či editovat nějaké téma můžou pouze editoři (tam nejsou admini či moderátoři), každá tebou podaná informace, fotka, video, atd.. prochází schvalovacím procesem, a pokud se prokáže její důvěryhodnost tak je do daného tématu zařazena. Jde přeci jen o oficiální společnost, takže nemůžeš očekávat, že bez váhání zapíšou obratem každý podaný štěk. A pokud danou informaci pošleš přes špatný formulář, bude patrně stornována.

Já co jsem tam prozatím podal, tak vše bylo zveřejněno, screeny s filmů vždy do cca tří týdnů, názvy filmů a doplňující informace trvají trochu déle, o každém schválení jsem vždy písemně vyrozuměn.

Pokud máš pocit, že tě ignorují, napiš někomu konkrétnímu s redakce, ale nejprve se mrkni na návod k použití (pokud jsi tak doposud neučinil). ;)
Názory jsou jak díra v zadku, každej má svoji. (Drsný Harry)
Důvěra je jako panenství, jakmile ho ztratíš, je pryč, navždy.

S tohoto fóra se stává velká konkurence tohoto fóra !
poslední dobou se tu řeší stejné věci :>
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1255
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ČSFD.cz - doplňování / změny údajů

Příspěvek od Krikri »

Ne všechno se dá ověřit. Tak třeba jedna z věcí, kterou jsem podal k doplnění je český název francouzského seriálu Un homme à domicile. Přestože na celém území ČR nenajdeš mimo mě (odmyslím-li ty, kteří se na českém znění podíleli a i ti jistě dávno zapomněli) jediného diváka, který by tento seriál z našich obrazovek znal, byl koncem roku 1997 odvysílán na Primě (zakoupen ještě Premiérou) pod názvem Muž v domácnosti. A teď mi řekni, jak chceš ověřovat správnost českého názvu, když jediné, co to potvrzuje je mé slovo? Žádné údaje o jeho odvysílání nejsou k dispozici, ani kdyby vedení ČSFD kontaktovalo Primu, tak se nic nedozvědí, protože veškerý materiál zakoupený Premiérou byl z archivu zničen. Já maximálně tak mohu doložit krátkou ukázku v CZ dabingu na důkaz, že se ten seriál u nás skutečně vysílal, ale to je tak všechno. V tomto případě vedení ČSFD skutečně nezbyde, než mi důvěřovat. Nicméně žádost na doplnění českého názvu jsem do diskuse "Postrádám zde" vložil už před téměř dvěma týdny a stejně tak před čtyřmi dny uživateli Arie do pošty a jsem zvědav, zda to vůbec bude vyřízeno. A takových doplňovacích informací, které lze velmi těžko ověřit k seriálům a filmům českým divákům téměř nebo absolutně neznámým bych měl plno.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
ynot
Příspěvky: 24
Registrován: 28 bře 2012 16:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ČSFD.cz - doplňování / změny údajů

Příspěvek od ynot »

violoncello píše:v idealnim svete by nebyl problem doplnovat udaje pres ty kontaktni formulare na csfd, ale je tam zrejme nejaky "tiketovy" system a nikdy nevite na koho narazite
nekdy je to zcela bezproblemovy a pohodovy clovek, jindy je to vul co nedokaze stvorit smysluplnou vetu a udaje nakonec stejne nedoplni/neopravi
zkratka jako v beznem zivote 8-)
Mám úplně stejnou zkušenost. Jednou mi např. vložení zajímavostí prošlo okamžitě a bez problémů (přitom byly neověřitelné). Podruhé bylo bez udání důvodu zamítnuto (a to byly zrovna podložené). Někdy čekáte na přidání svých informací k pořadu nebo tvůrci věky, jindy je to naopak hned.
Krikri píše:Napadlo mě, co takhle na ČSFD u každého filmu a seriálu vložit odkaz na Dabingforum s tématem daného pořadu? Myslím, že takovéto propojení Dabingfora s ČSFD by bylo celkem k užitku.
Stejně by šly propojit i profily herců/dabérů. Ale nevím, jestli na takovou spolupráci nebude ČSFD moc "nafoukaná". A stejně by to šlo vzájemně prolinkovat i s i-divadlem, kde se také dabéři hojně vyskytují. Tam bych to naopak viděl nadějně, http://www.i-divadlo.cz reaguje obvykle velmi rychle a pružně a nebrání se novinkám. Holt to tam vedou spíš nadšenci (jako tady), zatímco ČSFD už je víc byznys a uživatelská struktura se hodně posunula do středního proudu.
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3069
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: ČSFD.cz - doplňování / změny údajů

Příspěvek od James55 »

ynot: ČSFD je bohužel "nafoukaná", před pár lety jednali porotci z fitesu s čsfd, jestli by tam neumístili odkaz-reklamu na hlasování ceny diváků. Oni to zamítli s tím, že jsme amatéři. Takže pokud by v budoucnu nějakou velkou náhodou chtěli spolupráci, tak osobně bych se do ní nerhnul a dal přednost FDB, ze které nám už kdysi přišla nabídka...
videofil
Příspěvky: 1996
Registrován: 05 srp 2010 09:09
Bydliště: Ostrava-Přívoz
Kontaktovat uživatele:

Re: ČSFD.cz - doplňování / změny údajů

Příspěvek od videofil »

Tak CSFD se musím zastat. Navštěvuji CSFD od roku 2004, registrován jsem od roku 2005 a bývám v kontaktu s Martinem Pomothym a spol. Kromě životopisů a obsahů občas také pomáhám doplňovat různé informace, jako překlady zahraničních názvů, filmografie herců, fotografie atd. A nikdy žádné problémy a vždy vstřícné, férové jednání.
Naposledy upravil(a) videofil dne 04 bře 2014 17:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6798
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: ČSFD.cz - doplňování / změny údajů

Příspěvek od bloom »

Tak co se týče doplňování údajů o dílech v tamější databázi určitě vstřícní jsou, ale já jsem se jedné z těch schůzek před třemi lety osobně zúčastnil a POMO sice zpočátku nebyl proti, ale konkrétně za tu zprávu o divácké ceně si řekl o nemalý obnos a dabingforum označil za amatérské a studenstké.
Jak tu někdo psal, z ČSFD se vzhledem k nárůstu uživatelů stal skoro jen byznys.
videofil
Příspěvky: 1996
Registrován: 05 srp 2010 09:09
Bydliště: Ostrava-Přívoz
Kontaktovat uživatele:

Re: ČSFD.cz - doplňování / změny údajů

Příspěvek od videofil »

bloom: Tak je to tvůj názor a máš na něho plné právo. Ale to, co jsi teď napsal, že jde jen o byznys, tak s tím vůbec nesouhlasím a kategoricky to odmítám. Ano, CSFD si za dobu své existence vytvořila renomé a jméno, na tom není nic špatného. A že se na to nabalují různé aktivity, to je samozřejmě vcelku pochopitelné. A je to jen logické vyústění toho, co jsem zde napsal. I pro každého, kdo se zajímá o film ( z jakéhokliv důvodu ), je poctou být spojován s CSFD. A i když mám s Martinem Pomothym dobré vztahy ( i když osobně se neznáme, máme společného kamaráda ), tak ano, ne všechno se mu líbí. Ale to není nic špatného. Kdysi jsem mu nabídl jeden projekt, který mi zamítl. Teprve před nedávnem, když se můj návrh líbil několika dalším uživatelům, mi dal zelenou. A teď na něm pracuji. I v minulosti jsem mu navrhl nějaké nápady na zlepšení CSFD. Některé přijal ( nebudu se chlubit ), některé zase ne. On je ten, kdo stojí nejvíce za CSFD, on za CSFD odpovídá, on za CSFD nese kůži na trh. Takže má plné právo rozhodovat, co ano a co ne. A jestli pověděl něco špatného o Dabingforu, tak ano, to asi neměl.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1255
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: ČSFD.cz - doplňování / změny údajů

Příspěvek od Krikri »

Už je to nějakou dobu zpátky, co jsem sepsal obsah k italskému erotickému filmu Podivný příběh
http://www.csfd.cz/film/248357-podivny-pribeh/
Bohužel jsem udělal chybu, že jsem obsah vložil do tématu "Postrádám zde" a nějaký idiot to do profilu filmu uvedl jako "oficiální text distributora". Teď vím, že jsem měl pro jistotu hned zmínit, že se jedná o mnou sepsaný obsah, ale vzhledem k tomu, že se jedná o film, odvysílaný u nás pouze jednou (1995 na Nově, v pozdních nočních hodinách ze soboty na naděli), že mimo mě tento film nikdo v ČR nevlastní a veškeré informace v češtině o tomto filmu pocházejí výhradně ode mě, naivně jsem se domníval, že nikoho nenapadne připsat obsah nějakému distributorovi. Copak někdo někdy viděl, aby se k erotickým filmům na Nově z poloviny 90. let psaly do TV programu podrobné obsahy od distributorů? Už jsem tento problém zmínil několika lidem, mající právo upravovat profily, ale dosud mi autorství obsahu nebylo připsáno. :(
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
videofil
Příspěvky: 1996
Registrován: 05 srp 2010 09:09
Bydliště: Ostrava-Přívoz
Kontaktovat uživatele:

Re: ČSFD.cz - doplňování / změny údajů

Příspěvek od videofil »

krikri: Tak zkus napsat přímo Martinu Pomothymu.
nametelka
Příspěvky: 15
Registrován: 24 črc 2014 10:24

Re: ČSFD.cz - doplňování / změny údajů

Příspěvek od nametelka »

Tak moje poslední zkušenosti s ČSFD taky nejsou nejlepší. Mám tam profil už 5 let, ale nikdy jsem moc obsahu sám nevytvářel. Každopádně pomalost s jakou jsou příspěvky zpracovávány mě spíš odrazuje. U zajímavostí to ještě jakžtakž jde, ale třeba doplňování popiskům k již existujícím fotkám ve fotogalerii jednotlivých filmů má nulovou odezvu. Někteří méně známí herci nejsou na fotkách označeni. U pár fotek jsem jim napsal, o koho se jedná i s odkazem pro ověření. Nic a čekám již několik měsíců alespoň na zamítavou zprávu - jako tomu bývá třeba u zajímavostí.
Psát s takovou podružností hlavnímu správci mi připadá zbytečné.
Odpovědět

Zpět na „Mimo mísu“