Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Povídejte si i o věcech, které nesouvisí přímo s dabingem

Re: Smíchov aneb kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvekod Krikri » 30 pro 2016 16:21

cenda píše:Jééé, ČT bude od ledna vysílat Kojaka, to je dobře, toho už jsem dlouho neviděl :D

A při té příležitosti, když už máme ten konec roku bychom mohli uzavírat sázky, kolikrát v průběhu roku 2017 ČT obrazovkami protočí Moulina, Poirota a Foga. Já odhaduji od každého dvě kola, to by stihnout mohli ne? :lol:
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
MUŽ V DOMÁCNOSTI
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)

Výměna za cokoliv z mého archivu!
Ukázky: https://www.youtube.com/user/Madicken2

PROGRAMOVÍ ŘEDITELÉ CZ/SK TV STANIC: JÁ JSEM VAŠE SVĚDOMÍ!
Krikri

Příspěvekod Jack_6428 » 30 pro 2016 16:53

Mně přijde už trapné také jak ČT protáčí furt ty 40 let staré silvestry. Kvalita, nekvalita... člověk už to zná po 50x nazpaměť a opakovaný vtip není vtipem. Ubohé to je i v tom, že se na nic nového a lepšího nezmůžou. Jinak my si tady stěžujeme, ale v porovnání s řadou jiných zemí jsme na tom ještě dobře. Hlavně v Americe a Anglii není problém v programu najít během dne tři i vícekrát stejný pořad a to ještě za sebou. Podobně to u nás zatím jen praktikuje Smíchov, Cool nebo Comedy Central. Ale teď si představte, že by to takhle bylo na všem.
Sháním VHS nahrávky z 90. let: SuperMax, Max1, HBO, Premiéra, Prima, Nova, Kabel+. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Jack_6428

Příspěvekod cenda » 30 pro 2016 20:22

No, ono by ani tak nevadilo, že pouští starý silvestry, jako spíš to, že pouští dokola furt tři ty samý a Anežku Lídležku. Já když tu scénku viděl poprvé tak jsem se řezal jak blázen, dneska už to znechuceně přepínám. Myslím, že Vladimírové, Dvořák a Menšík musí v tom hrobě rotovat, jak někdo dokázal jejich vtipnej a inteligentní humor zprotivit. Další věcí, kterou jsem si všiml je celkem nesoulad mezi vzpomínkovými pořady vysílanými u příležitostí výročí narození/úmrtí nějaké osobnosti. Já nemám nic proti tomu, aby jsme si na někoho slavnýho vzpomněli, připoměli si jeho tvorbu, ale nesmělo by to jít furt dokola. Například loni koncem jara jsme si připomínali pátý výročí úmrtí Ladislava Smoljaka. Při tý příležitosti šel v televizi vzpomínkovej medailonek. Čtrnáct dní zpátky bylo výročí jeho narození a zase šel v televizi ten samej medailonek, kterej měla řada lidí ještě normálně v paměti. To pak vypadá jako kdyby ten člověk nikdy nic jinýho neudělal. Jinak co se týče toho odpoledního schématu. Když jsem před dvěma lety v programu viděl, že bude Kojak, tak jsem zajásal, protože je to prostě moje krevní skupina a přišlo mi to jako příjemný oživení, vloni už jsem to jen tak neutrálně přešel, protože mi bylo jasný, že vysílací práva se kupujou na dva runy, takže mi to přišlo jako přirozený, ale letos už mě to mírně řečeno překvapilo a začínám bejt překojakovanej :D . To si jako vážně někdo myslí, že když nakoupí sedm seriálů, který bude pouštět dvakrát denně a výjde mu to přesně na celej rok, že už se pak nemusí snažit? To je vážně někdo tak línej, že to tam dává jenom proto, aby to zaplácnul a pak už o tom nemusel přemýšlet? Projevuje se to taky v dabingu, protože od loňska pozoruju, že celkem ubývá nově nadabovaných pořadů, oproti loňským letům, nevím jak se k tomu staví dabingoví režiséří na ČT, když jim ubývá práce. Občas procházím archiv tv programu České televize a když vidím, kolik bylo v odpoledním schématu tehdy nových seriálů (možná amerických, možná stupidních, ale nových) místo ohranýho Kojaka, Soudkyně Amy nebo Tlusťocha nebo každou sobotu odpoledne dva zahraniční filmy (možná televizní, možná stupidní, ale premiérový) na jedničce, jeden na dvojce, místo Poirota, kterýho už pomalu všichni známe nazpaměť, tak je mi z toho smutno a zároveň si říkám, že je to jednak promarněnej potenciál a jednak, že musí mít ČT archiv narvanej k prasknutí. Tak proč nevysílá ty filmy a seriály z něj? Já vím, že diváckej potenciál bude asi hodně slabej, ale to co tam jde teď ho už po tý době asi nebude mít o nic lepší.
"Vy byste beze mě v tomhle státě ani hubu neotevřel"
cenda

Příspěvekod salgado » 30 pro 2016 20:42

Je to naprosto tristní. Na Českou televizi jsem naprosto rezignoval, neboť sledování jejího programu, tj. neustálé reprízy repríz, jeví se naprostou ztrátou času. A chtěl bych znát skutečné počty koncesionářů, kteří ještě neudělaly to samé. Ale docela by mě zajímalo, kdo tam tvoří program, protože o jeho zdraví se dá docela jistě pochybovat.
salgado

Příspěvekod Krikri » 30 pro 2016 20:51

cenda píše:To si jako vážně někdo myslí, že když nakoupí sedm seriálů, který bude pouštět dvakrát denně a výjde mu to přesně na celej rok, že už se pak nemusí snažit? To je vážně někdo tak línej, že to tam dává jenom proto, aby to zaplácnul a pak už o tom nemusel přemýšlet?

Přesně totéž dělá primitivní (a z pro mě nepochopitelných důvodů českými ovcemi tolik oblíbená) Prima.
15 let v kuse, rok co rok (někdy i dvakrát či třikrát do roka) dávají první čtyři řady Big Bena. A světe div se, otupělý český národ na to asi furt čumí. Stejně tak to posledních 15 let dělají i s pár dalšími seriály skopčácké a americké produkce, někdy si je jen na čas prohodí s Novou či jinou stanicí. Tak proč by týž model, který se Primě tak osvědčil, nepřebrala i ČT? Co na tom, že se vydává za veřejnoprávní a měla by tedy mít daleko pestřejší repertoár, než protáčet 10 seriálů stále dokola. Lidi se nebouří, koncesionářské poplatky jim poctivě odvádějí, žádné pořádné stávky ani demonstrace se nekonají, tak proč by na tom něco měnili? Stejně tak proč by stále chodili do archivu a prohrabávali se štosem 20 nebo i 30 let nevysílanými, silnou vrstvou prachu zanesenými filmy a seriály, když se jim do kanceláře na pracovní stůl těch 10 stále dokola protáčených seriálů v pohodě vejde?
Navíc začínám mít dojem, že struktura vysílání už je něco jako nákup v hypermarketu. Koupíš si 10 vysílacích práv a třeba jedenácté budeš mít zdarma. No, veřejnoprávní velkoobchoďáku, neber to! :lol:
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
MUŽ V DOMÁCNOSTI
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)

Krikri

Příspěvekod Jack_6428 » 30 pro 2016 21:13

To mi taky přijde zajímavé. Nových pořadů se vyrábí každej rok obrovský množství, kvalitu teď neřeším, přitom z toho se na naše volně přístupné obrazovky dostane zanedbatelné procento. A z těch starých pořadů se vysílá také zanedbatelné procento, protože na ty zbývající je asi nějaké embargo. Jsou nové pořady, které jsou ve světě populární, a u nás se ignorují. Jsou staré pořady, které u nás běžely naposledy před 20 lety, a i ty se ignorují. Ať už jde o vlastní pořad či převzatý. Jasně, něco může být dražší a něco nemusí bejt dostupný, ale furt je toho dost, co se k nám prostě nedostane. Pomalu schválně. A to málo, co se pustí do éteru, se protáčí do aleluja a přeskakuje to z jedné stanice na druhou jak nákaza až se řada oblíbených pořadů zhnusí. Problém ale je ten, že venku to je běžné. Stejně jako to, že třeba může běžet 6 dílů jednoho seriálů po sobě. A to nejhorší? Venku i tady, kam to přichází, to lidi žerou. Opravdové premiéry, a z nich pak ještě ty subjektivně zajímavé, musí člověk hledat lupou. A když si nějaký pořad najde, tak ho často brzy zahodí nebo rovnou zruší. Což by opět bylo oukej, pokud by se dal vidět legálně jinde než v té placce, na kterou člověk čučí. To často stále nejde. Celkově částečně za to může technologie, protože TV nechtějí už nakupovat věci, které nejsou HD. Částečně je to ale taky forma cenzury a otupování lidstva. Částečně to je taky o jistotě a ziscích. No a pak v neposlední řadě o pohodlnosti a lenosti. 60% lidí sice kouká u nás na 30 programů zadara, ale upřímně se nedivím, že si těch dalších 40% tu TV platí. Jistý úpadek je i tam, ale placené TV mají alespoň nějakou motivaci něco dělat a některé opravdu dělají. A proto začínají dělat i ty volné, které alespoň začali v posledním roce nasazovat nové akvizice rychleji. Ale kdyby neměli tlak z okolí a venku, nedělali by podle mě ani to.
Sháním VHS nahrávky z 90. let: SuperMax, Max1, HBO, Premiéra, Prima, Nova, Kabel+. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Jack_6428

Příspěvekod fabec122 » 30 pro 2016 22:55

Stejně, když už dají něco nového, jako letos na ČT 4. řada "Ve jménu vlasti", kterou dali skoro dva roky po 3. řadě, takže už si stejně všichni seriál našli na netu v originále, a vysílací čas ještě ke všemu okolo 23:30 :vztek: :nesouhlas:, když se k tomu přičte i nulová propagace zahraničních seriálů / filmů a podle mě i určitý nezájem publika kategorie 40+ o tyhle seriály, která stejně nejraději kouká pořád dokola na německé kriminálky, tak ty stanice nemají moc důvod kupovat něco nového.
fabec122

Příspěvekod HonzaXXII » 30 pro 2016 23:56

Ona ta ČT je s tím reprízováním paradoxně ještě jedna z lepších (byť jsem tu sám nejednou psal, že tolik kultovních pořadů leží v archivu a opakuje se pořád dokola to samý). Horší je to s komerčníma TV, a čím novější, tím hůř - viz. Barrandov, který několikrát denně na víc programech vysílá Columba v pořadí naprosto na přeskáčku, jednou denně Majora Zemana klidně na dvou kanálech zároveň a taky na přeskáčku, většinu filmů s Budem Spencerem a Terencem Hillem letos protočil snad dvakrát tolik, než kolik má rok měsíců, atd. atd. (př. teď už jim asi práva vypršely, ale před několika měsíci nebylo týdne, kdy by nešel Asterix a Vikingové). Já jsem sice člověk, který se na ty věci může dívat třeba miliónkrát, ale sám nechápu, proč nestačí aby ty filmy dal jeden kanál jednou za rok, a ne aby šly na všech stanicích (nebo dokonce na jediné) dokolečka dokola x-krát do roka. Takhle se většině lidí opravdu rychle okouká všechno.

P.S: Samozřejmě, že z hlediska ekonomického to chápu jasně: Víc repríz toho samýho a žádný vytažení něčeho jinýho z hlubin archivu = nižší náklady. To je právě hlavní příčina všech těch blbin (předabovávání, nereprízování jednoho a druhýho pořád dokola, hora reklam v pořadu a žádná mezi pořady,...) - všem jde jen o ty prachy - žádná kvalita, žádná pestrost, nic, jen ty prachy. Aspoň na tý ČT by se ale měli chovat jinak, koneckonců mají prachů, že by s nima mohli vytapetovat celý Kavčí Hory, a ještě jim občas nabeton přijde bonus od strejdy Sorose.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
HonzaXXII

Příspěvekod Krikri » 31 pro 2016 00:44

HonzaXXII píše:všem jde jen o ty prachy - žádná kvalita, žádná pestrost, nic, jen ty prachy. Aspoň na tý ČT by se ale měli chovat jinak, koneckonců mají prachů, že by s nima mohli vytapetovat celý Kavčí Hory, a ještě jim občas nabeton přijde bonus od strejdy Sorose.

Jenže dokud si pár lidí bude maximálně stěžovat na internetových diskusích, nic se nezmění a ty kolovrátky deseti seriálů na každé stanici budou pokračovat do skonání lidstva. Kdyby se koncesionáři spojili a odmítli hromadně platit ČT poplatky, dokud nepřestanou s těmi párserálovými kolovrátky a pořádně oživí programovou strukturu, tak jak tomu bylo ještě v 90. letech, to by se možná něco začalo dít. Ono by stačilo zažalovat ČT za klamání diváků. Vždyť před pár lety slibovali, že definitivně zruší veškeré reklamy a dosud se tak nestalo, reklamy běží stále. A na copak se ty prachy z reklam + poplatků od lidí používají? Na to, aby většinu vysílacího času zaplácli tím, co už běželo stokrát předtím a i v dalších letech stále poběží? Kdyby si diváci vybojovali po ČT pestřejší program, určitě by se toho chytly i komerční stanice, protože valná část jejich diváků by od nich přešla ke sledování ČT a tím by se musely i ty komerční stanice přizpůsobit a alespoň trochu rozšířit repertoár. Bohužel, jak tak znám zbabělý a ke všemu laxní český národ, žádná změna nenastane. Jo, vyjít si s klíčema do ulic, aby se pražská kavárenská pakáž mohla napakovat v restitucích a tunelech, to by uměli, ale jak jde o to trochu zkulturnit a zpestřit televizní program, nikdo ani prstem nepohne. :vztek:
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
MUŽ V DOMÁCNOSTI
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)

Krikri

Příspěvekod Jack_6428 » 31 pro 2016 01:01

Myslím si, že se to zlepší a i začalo zlepšovat. Sice dost pomalu, ale jo. Nejviditelněji, od doby co se zbavila Rumuna, se podle mě zlepšila za pár let Nova. Lepší prezentace, víc novinek, víc HD. Tím, jak začala šetřit přeformátováním svých stanic a jak začal do ní Warner dávat prachy, jde nahoru. A teď do ní začalo dávat prachy i ATT, což se opět brzy projeví a půjde o další krok k (snad) zlepšení. Někdy v nejbližších týdnech se ze Smíchova stane Nova 2, z Fandy (ze začátku bavil a pak se na to...) Nova Action a z Telky zase Nova Gold. Změní se názvy, program (asi nejvíce zasáhne Smíchov který je poslední měsíce tragédie) i grafika. Z toho, co jsem viděl, to bude i trochu retro. Prima se snaží s Coolem a Zoomem, i když taky mají své mouchy, ale z hlavní Primy prostě vždycky bude komerční dvojka - ani programově ani vizuálně na víc nemá a sem tam nějaká ta větší premiéra je spíš aby se neřeklo. Barrandov, tam je to zoufalé. V určitou chvíli měli slušně našlápnuto, ale brzy to sami zazdili. ČT pak z toho dohromady, aspoň co se pestrosti a prezentace týče, opravdu vychází (téměř) nejlépe. Měla by. Ale i tam je vidět stagnace a i já, který na 1 a 2 moc nekoukám, si všímám těch repríz až mě to občas mrzí. Že je většina věcí v HD s titulky je fajn, ale přeci jenom. Pak už se člověk na ty pořady ani netěší. Musím ale říct, že mě asi nejvíc irituje Prima Cool s Hvězdnou Bránou a animovanou tvorbou. To je na palici. Brána se u nás vysílá od září 2000, čili 16 let, a dodnes to běží 4:3 ze starých Bet/VHSek. Začalo to na Nově, pak krátce Prima, pak zase Nova, pak AXN SciFi, Nova Cinema, Prima Cool. Dohromady snad 10 repríz a nikomu to nepřijde blbý, přitom jiný starý věci se v nových 16:9/HD kopiích kupujou. I ty starý Simpsonovi a budou i Akta X. A Cool k tomu odmítá i dávat Atlantidu a Universe, i když už je dávala Fanda, a ani neví proč. Ale to je jeden seriál, ok, i když jeden z mých oblíbených. Horší mi přijde, že odmítají vysílat jakékoliv nové animované pořady pro dospělé z Adult Swim, Netflixu či Comedy Central. Furt jen dokola Futurama, Simpsonovi a Griffinovi, jako by po 22h nemohli dát nic jiného. Myslel jsem, že je trkne po roce koupit Rick and Morty když už byli i v Simpsonech, ale ono ani to ne. Přesto je ale největší haluz asi poslední rok Smíchov, kde protáčej Přátelé, Spongeboba, Scooby Doo a Kutila jak na rotopedu. Podobně jako reprízy House a Mentalisty na Nově nebo Komišař Rex a Mash na Primě. To musí bejt kvalitní matroš :lol:
Jack_6428

PředchozíDalší

Zpět na Mimo mísu