Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Povídejte si i o věcech, které nesouvisí přímo s dabingem

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvekod Krikri » 17 bře 2017 17:43

HonzaXXII píše:Mě by fakt zajímalo, na co jim ty seriály v archivu ležej, když všechno berou zvenku

No proč asi? Aby nás, pamětníky kvalitních seriálů a fanoušky kvalitního předrevolučního nebo těsně porevolučního dabingu schválně provokovali, že oni to v archivu sice mají, ale stejně z toho my, podhradní chamraď neuvidíme ani "ň". Když si archiv, o který se nechtějí dělit pořizují jednotlivci, to se na ně snesou žadostivci jako hejno sarančat, ale když má nevyužité zásoby archivu státní instituce placená z daní pracujícího lidu, to je národ rázem ke všemu laxní a nechá si od ČT dlouhodobě srát na hlavu.
A vůbec, jak dlouho myslíš, že jim v archivu ten původní dabing Šmoulů, Kačerů, Rychle roty, Pua a pod. vydrží? V TV je vysílat nesmějí (není nad diktaturu Západu), na DVD rovněž všechny tyto seriály vyšly už v předabované verzi, volně ke shlédnutí v rámci internetového vysílání je taky veřejnosti neposkytnou, tak co s nimi? Akorát zabírají místo a když zas začne být v archivu těsno, půjdou se skartací první na řadu. Takhle se kapitalistický systém podepisuje na kvalitní práci a dabingové kultuře. Nejprve smazali dabing seriálů, které na příkaz z nejvyšších míst už nikdy na území ČR nepoběží v žádné dabingové verzi (Opičí král, Dobrodruzi z vesmíru) a hned po nich přijdou na řadu ty, které západní cenzoři sice vysílat povolili, ovšem pouze předabované. Hlavně postupně zničit veškerý dabing seriálů nadabovaných federativní ČST, to je přece jasný záměr, nic v archivu nesmí být pozůstatkem minulosti, proti které pravdoláskařská a přemluvbábovská ČT řízená pražskými kavárenskými papaláši tolik brojí.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
MUŽ V DOMÁCNOSTI
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)

Výměna za cokoliv z mého archivu!
Ukázky: https://www.youtube.com/user/Madicken2

PROGRAMOVÍ ŘEDITELÉ CZ/SK TV STANIC: JÁ JSEM VAŠE SVĚDOMÍ!
Krikri

Příspěvekod Jelimán » 22 dub 2017 10:19

Musím se ČT trochu zastat. Velmi často, se snaží u starých klasik ze 70.60.let uvádět původní dabing. U francouzských filmů to dělá takřka pravidelně. :-: Takže ona rozhodně staré dabingy neignruje. Někdy je to jenom těžké a ČT v těch Šmoulech může být i nevinně. Zas nebuď tak kriticky. :nesouhlas:
Jelimán

Příspěvekod HonzaXXII » 22 dub 2017 11:34

Že u spousty filmů zachovali svůj původní dabing, to je fakt (ale spousta jiných případů je pravej opak). Bohužel u těch zmíněných seriálů je to výše napsané svatá pravda a nehorázná pitomost. Snad jen u toho Místa činu částečná omluva, ale i jeden díl se počítá, a to co u něj (s výjimkou licence2kill) předvedli, je ukázkový diletantství. A v případě Columba, kterýho vysílá konkurenční komerční Barrandov několikrát denně, je to doslova a do písmene do nebe volající imbecilita a vyhazování peněz z našich kapes oknem.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
HonzaXXII

Příspěvekod Krikri » 22 dub 2017 12:14

Jelimán: a kde v tom mém příspěvku zmiňuji dabingy filmů? Mícháš dohromady neslučitelné. Je přece veřejně známo, že dabingy celonárodně oblíbených a populárních filmů mají u nás mnohem větší životnost, než dabingy seriálů a zvlášť pokud jde o seriály zakoupené federativní ČST. A já se rozhodně nehodlám ani v nejmenším zastávat instituce, která se chová stejně jako primitivní Prima a z archivu barbarsky zničila dabingy všech mých oblíbených seriálů a nebo v tom lepším případě některé (ty co nejsou asijské, tudíž politicky ještě povolitelné) sice stále fyzicky vlastní, ale už nikdy je nemíní vytáhnout na světlo boží. Ale lézt do zadnice americkým vrahům a ODSáckým přemluvbábům a na jejich zakázku točit lživé antikomunistické filmy a seriály, to by prorežimní převlékačka kabátů ČT uměla bravurně. Jelikož ČT (stejně jako všechny TV stanice na území ČR) dozajista už nikdy nebudou vysílat žádné z mých oblíbených dlouhodobě sháněných seriálů, s klidným svědomím si o nich budu bez servítek říkat co chci, beztak je to, co o nich tvrdím neoddiskutovatelná pravda a dost lidí si je toho vědoma, ovšem jen málokdo má odvahu to na plnou hubu říct, neboť se čas od času nechají uplatit/ukonejšit něčím, co si přáli vysílat a ČT jim to umožní, aby jim zase na čas zavřela hubu. V mém případě něco takového nehrozí, naposledy mi ČT udělala radost před třemi lety koupí seriálu Margyt a řekl bych, že tím jejich vstřícnost vůči mnou preferovaným seriálům nadobro končí. O tom, co jiným se reálně plní si já můžu leda tak nechat jen zdát a to doslova, zrovna v noci na dnešek se mi zdálo, že ČT po 24 letech zreprízovala Opičího krále a já se v tom snu ještě divil, jak je to možné, když dabing z archivu smazali, neboť Čína, země původu tohoto skvostu je dle diktátu Západu přece náš nepřítel a je striktně zakázáno z této země vysílat jakýkoliv TV seriál.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
MUŽ V DOMÁCNOSTI
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)

Krikri

Příspěvekod Jelimán » 22 dub 2017 13:51

Máš rozumný a chytrý názor. V mnohém máš možná pravdu a chápu tě. Já jenom, nemůžu být ČT tolik skeptický, protože vytáhla opět mnoho starých dabingů MÝCH oblíbených filmů. A co se týče výroby dabingu, také je vůbec nepodceňuje, narozdíl třeba od Primy. Ale máš v něčem vážně pravdu. Programová nabídka není tolik pestrá a čím víc se zavděčuje typickému konzervativnímu českému divákovi. Uvádí pouze svátečně věci, které upadli do zapomnění, ale spousta fajnšmekrům by udělala radost (jako jsou například tvé kulty.) Ale opravdu nemohu říct, že by tam nikdy nic zajímavého nedávali. Ale je otázka, co je vlastně to zajímavé. Co mi na ČT vadí je dětský program Déčko, které nevyužívá svůj potenciál, neukazuje dětem zajímavé pohádky, které třeba ani neznají. Spíš tam vysílají každý den to samé. A většina z toho, už před založením běželo v Kouzelné školce, Smajlíku nebo Planetě Yo. Ale jdou vstříc i dětským divákům, kterým je to jedno. A to jak lezou do zadku Američanům s těmi Disneyokami, mi taky vadí. Ale co naděláš.
Jelimán

Příspěvekod Jack_6428 » 22 dub 2017 16:27

Krikri: Co ty víš, třeba to bylo z budoucnosti a fakt to budou někdy dávat :lol: Podle mě naděje na některé námi oblíbené staré seriály na Déčku je. Spíš je problém v tom, že už pro ně v programu není místo a nechce se jim vyřazovat pořady, které mají úspěch. Nicméně, až Déčko začne vysílat přes noc (cca do dvou let) může se to změnit.

Jelimán: Déčko má u nás momentálně největší sledovanost od svého vzniku a je druhým nebo třetím nejsledovanějším volným dětským programem v Evropě vůbec. A ty Disneyovky tam necpou kvůli Američanům, ale právě kvůli sledovanosti - dělají jim nejlepší čísla. A i když by veřejnoprávní stanice neměla na sledovanost hrát, dneska už je konkurence tak velká, že se tomu nelze divit.
Sháním VHS nahrávky z 90. let: SuperMax, Max1, HBO, Premiéra, Prima, Nova, Kabel+. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Jack_6428

Příspěvekod Krikri » 22 dub 2017 16:47

Já mám především názor diváka, jehož nejoblíbenější seriály amerikanistická diktatura na území ČR už před dvaceti lety (jaká zvláštní náhoda, že zrovna od roku 1998, tj. vstupem ČR do zločinecké organizace NATO) jednou provždy zakázala, kvalitní komerční TV skončila se zánikem Premiéry a kvalitní veřejnoprávní stanice skončila se zánikem federativní ČST.
Co se Déčka týče, je to absolutně zbytečná stanice, odpadiště všeho již mnohokrát protočeného buď samotnou ČT nebo převzaté od jiných stanic, zejm. Barrandova z Animáčku. Je ubohé, že si ČT založila nový kanál, který nenabízí nic, co už předtím mnohokrát nešlo na jiných stanicích a z těch pár starých seriálů vysílají téměř všechny předabované, přestože původní dabing se válí v nevyužitém archivu ČT.
A hlavně je ostuda, že v tomhle českém komerčním a amerikanismem prolezlém chlívu není ani jedna TV stanice, která by se specializovala vyloženě na retro seriály, které jiné TV už léta odmítají vysílat. Všude ve světě takovou stanici mají, jen my ne. Většina Evropy se nebrání kupovat Anime seriály ze 70. a 80. let, ve Francii, Itálii, Německu, Rakousku, Španělsku, Holandsku a dokonce i v arabsky mluvících zemích jsou hojně vysílány, jen čechoslováčtí provozovatelé TV stanic k nim mají jakýsi odpor a od doby, co se Premiéra přetransformovala v primitivní skopčácko-americký hnůj zvaný Prima je s tímto žánrem u nás definitivní utrum. Totéž platí o francouzských sitcomech a seriálech na ně navazujících. Dokonce i chudý ruský lid má možnost je na svých TV sledovat (třebaže v rychlodabingu), ale v kulturně zdegenerované ČR se na obrazovky nedostanou.:vztek:
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
MUŽ V DOMÁCNOSTI
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)

Krikri

Příspěvekod Jack_6428 » 22 dub 2017 17:15

Údajně to je proto, že těch dětských stanic je u nás prý moc. Z těch, co mají češtinu: Déčko, Disney Channel, Nickelodeon, Minimax, Megamax, JimJam, DuckTV. Z těch zatím nepočeštěných: Cartoon Network, Boomerang, Nick Jr., BabyTV. Plus víkendové ranní pohádky na Nově, Primě, Primě Max, Nově 2, Barrandovu a animovaná tvorba na Primě Comedy Central. Na 1 menší zemi toho dost je. Nemůžeš říct, že ne. Obsah je věc druhá.
Sháním VHS nahrávky z 90. let: SuperMax, Max1, HBO, Premiéra, Prima, Nova, Kabel+. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Jack_6428

Příspěvekod Jelimán » 22 dub 2017 21:49

Jack_6428: Ale já to myslím ohledně dabingu. Třeba by se dalo prosadit si svou a uvést Kačery s Ryhlou Rotou v původním dabingu. Ale chápu, že asi moc neměla na výběr. Jinak Déčko je sice sledované, ale musí se to brát s rezervou. Zapnutá televize je něco jiného než divacká přízeň. Víš, jak to myslím.
Ale jak říkám. ČT sice sklouzává již do televizních stereotypů, ale dokáže nabídnout i něco zajímavého. A taky je jeden problém. V dnešní době DVDček a stahovištích televize pomalu umírá a ztrácí význam. Sledovat film na ČT je pohodlné (dobrý obraz, žádné reklamy.) Na komerčních stanicích ovšem neustále otravujou s reklamami anebo usekávají konce. Lidi, tohle už prostě nebaví.
Jelimán

Příspěvekod Krikri » 22 dub 2017 22:41

Jelimán píše:Ale já to myslím ohledně dabingu. Třeba by se dalo prosadit si svou a uvést Kačery s Ryhlou Rotou v původním dabingu. Ale chápu, že asi moc neměla na výběr.

To jsou alibistické žvásty! Každá TV stanice má vždy na výběr co vysílat. A jestliže je vedení ČT natolik zdegenerované, že radši budou kupovat seriály, u nichž jejich zahraniční vlastníci práv diktátorsky rozkazují českým TV stanicím, s jakým dabingem smí jejich seriál vysílat a s jakým už ne, tak to je problém připosranosti vedení stanice, nikoliv v dabingu samotném. Vždycky můžou přece kupovat seriály z jiných zemí, které nám do dabingu nezasahují. Ještě jsem neslyšel, že by Francouzi, Japonci, Švédové, Číňané aj. kecali do českého dabingu nebo si vynutili předabování něčeho, k čemu už jeden český dabing existuje. Jenže submisivní masochisté ve vedení TV radši budou poslušné ovečky amerického uzurpátorského diktátu, než aby se vzepřeli a začali kupovat seriály z jiných lokalit, které si žádná ultimáta na dabingy nediktují.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
MUŽ V DOMÁCNOSTI
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)

Krikri

PředchozíDalší

Zpět na Mimo mísu