Pevnost Boyard - Jak to bylo s Otcem Fourasem

Povídejte si i o věcech, které nesouvisí přímo s dabingem
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pan X
Příspěvky: 2616
Registrován: 16 čer 2011 08:24
Kontaktovat uživatele:

Pevnost Boyard - Jak to bylo s Otcem Fourasem

Příspěvek od Pan X »

PEVNOST BOYARD - JAK TO BYLO S OTCEM FOURASEM

Obrázek

JAK TO BYLO Z PEVNOSTÍ BOYARD

Otec Fura, klíčník Jacques, strážce pevnosti, pánové temnot, 80 minut neúprosného časového limitu… indicie, které vedou k jedinému televiznímu formátu. Fort Boyard (v České republice uváděno pod názvem „Klíče od pevnosti Boyard“) vzniká v roce 1990, autorem francouzské herní show je Jacques Antoine. Pořad je například ve Francii stále populární, v létě dojde k obnovení formátu v premiérových dílech také ve Velké Británii. Soutěž s více než 20letou historií se dočkala mnoha regionálních verzí - švédské, řecké, ruské, belgické a mnoha dalších. Jakýsi „pionýr” velkých herních formátů později inspiruje mnoho programů (například: Faktor strachu).

Francie je na svůj televizní formát velmi pyšná a vysílají jej dodnes. Moderátor Patrice Laffont, kterého znají i čeští diváci, se stal průvodcem v roce 1990 a celých devět let byl se soutěží neodmyslitelně spjat, rovněž tak otec Fura, či trpasličí muži. Letos se dočká formát Fort Boyard 24. sezóny. Vlastní verzi mohli sledovat diváci v několika krajinách, nejnověji například v Bulharsku (2010), Fort Boyard se dočkala vlastní produkce i v arabském světě (2002-2003), Argentině (1999-2000), Kanadě (1993-2001), ale překvapivě též na Slovensku, TV Markíza vysílala vlastní mutaci v letech 1998-1999. Polskou verzi pak sledovali diváci TVP 2 v letech 2008-2009.

Čeští diváci se sice původní verze nedočkali, v letech 1992-1994 mohli sledovat francouzskou verzi na České televizi, později nasadila formát i TV Nova na počátcích svého vysílání a to vždy pod názvem „Klíče od pevnosti Boyard“. Mutace každé televizní stanice se v několika ohledech liší, například mezifáze je typická právě pro francouzskou, v britské se nevyskytuje. Poměrně značně se liší časové limity celé soutěže. Show se po osmileté pauze vrací též do Velké Británie, stanice CITV chystá verzi, v níž se utkají týmy 14-18letých teenagerů.

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •

OTEC FOURAS:

Obrázek
(Yann Le Gac)

Otec Fouras prostě patří k Pevnosti Boyard, ale málokdo ví že se v této roli vystřídali tři herci Michel Scourneau, Yann Le Gac, Didier Hervé

(1990)

Obrázek

Michel Scourneau
Obrázek
Byl to uplně první strážce pevnosti z roku (1990). Tento první otec Fouras, bohužel ztvárnil Otce Fourase jen v roce 1990, jeho podání otce Fourase bylo velice strašidelné až děsivé. Představitel této postavy se narodil v Korku v Belgii. Dlouhou dobu žil ve Valonsku, pak v Paříži, a naposledy ve Štrasburku. Povoláním je divadelní herec

ROZHOVOR S MICHELEM SCOURNEAU (OTEC FOURAS 1990)

Jak jste se stal otcem Fourasem, a proč jste po roce 1990 odešel z pevnosti Boyard?

(Michel říká:) Můj agent mi zavolal a představil Pevnost Boyard. Nejprve jsem nebyl z této nabídky nadšený, neboť nejsem moc horlivý pro TV. Později po zvážení nabídky jsem tedy tuto roli přijal. Byla mi nabídnuta smlouva na období sedmi let, ale já jsem odmítl, neboť mi nevyhovoval takový závazek na tak dlouhou dobu.

Vytvoření postavy, potřebuje hodně času a přípravy?

(Michel říká:) Nikdy to není snadné vytvořit roli, ale tahle byla lákavá. Lákavá v tom, že se vytvářela skutečná postava při které jsem hledal správná gesta, frekvence hlasu atd. Nejtěžší pro mě bylo, když mi vytvářely odlitek obličejové masky, neboť jsem klaustrofobik. Tehdy jsem zažíval opravdový strach.

Co si myslíte o pořadu dnes?
(Michel říká:) Dívám se jen velmi málo na televizi. Viděl jsem jak jej hraje Yann Le Gac jednou nebo dvakrát, jak dělal otce Fourase, myslím že ho hrál dobře ;)


Obrázek
(Michel Scourneau v masce otce Fourase z roku 1990)

....................................................................................................................................

(1991-2000, 2003-200x)

Obrázek

Yann Le Gac
Obrázek
Yann Le Gac byl druhým otcem Fourasem , když Michel Scourneau odešel. Otce Fourase začal hrát od roku (1991 do roku 2000), v období let 2001 až 2002 jej nahradil herec a imitátor Didier Hervé a od roku 2003 se opět vrátil do této role na věž s maskou a pláštěm poustevníka, neboť produkce dostala mnoho dopisů s prosbami diváků, aby se do role otce Fourase vrátil. Také u soutěžní hry působil jako umělecký výrobce a vývojář testování.Jeho výkon v této roli je výborný.

Aby se herec mohl proměnit v starého bělovlasého starce, musí mu maskéři vytvořit make-up což trvá skoro dvě hodiny. Maska je vyrobena z Latexu se zipem v zadní části hlavy a okolo očí a rtů je speciální vrstva make-upu, aby vzhled byl odpovídající. Herec také dokonale zvládá hlasovou přeměnu na moudrého starce.

Obrázek
(Při maskování na otce Fourase)

Od roku 2005 herec Le Gac vytváří již jen otce Fourase a další uvedené pracovní pozice přenechává Laurentovi Almosninovi. dalé se zapojuje i do jiné hry, která je také populární ve Francii s nazvem "Koh-Lanta" což je obdová ruského programu "Survivor".


Obrázek
(Yann Le Gac v masce otce Fourase)

Obrázek
(Ten upřený pohled to je prostě nejlepší otec Fouras)

..................................................................................................................................

(2001-2002)

Didier Hervé
Obrázek
Herec a imitátor Didier Hervé vytvářel roli otce Fourase pouze ve letech 2001-2002. Jeho výkon také zaslouží uznání, nicméně však francouzští diváci se dožadovali do role zpět herce Yanna Le Gace a tak produkce soutěže splnila požadavek diváků a do role otce Fourase se vrátil jejich oblíbený herec.

Obrázek
(Didier Hervé v masce otce Fourase)

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •

Obrázek
(Yann Le Gac a Patrice Laffont)

Myslím, že nejsem jediným fanouškem Pevnosti Boyard, který si přeje, aby se tato zajímavá soutěž natáčela a vysílala i nadále. Jak by řekl otec Fouras: "Vítejte v pevnosti Boyard, kde vás čeká uprostřed rozbouřeného moře ve starobylé pevnosti mnoho dobrodružství, napětí a hodně emocí". Zajímá mě váš názor jakého otce Fourase máte nejradši za mě je to určitě - Yann Le Gac - je v roli výborný. :-: :-: :-:
FORTBOYARD2011
Příspěvky: 1
Registrován: 29 pro 2013 09:47

Re: Pevnost Boyard - Jak to bylo s Otcem Fourasem

Příspěvek od FORTBOYARD2011 »

krásný stránky včetně fotek, ozvi se na email můžem pokecat o pevnosti, je to můj koníček včetně zájezdů k ní...
fort.boyard@email.cz
bukajkalab
Příspěvky: 82
Registrován: 05 čer 2016 17:00
Bydliště: Jihočeský Kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Pevnost Boyard - Jak to bylo s Otcem Fourasem

Příspěvek od bukajkalab »

Já měl vždcky nejradči Michele Scourneau. Yan Le Gac byl taky super, hodně se mi v roli líbí taky Jan Rosák z čeké verze. A mimochodem nevíte kdo hrál otce Furu ve slovenské verzi ?
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4471
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Pevnost Boyard - Jak to bylo s Otcem Fourasem

Příspěvek od palg »

bukajkalab píše:Já měl vždcky nejradči Michele Scourneau. Yan Le Gac byl taky super, hodně se mi v roli líbí taky Jan Rosák z čeké verze. A mimochodem nevíte kdo hrál otce Furu ve slovenské verzi ?
Ľubo Gregor (1998)
Marian Zednikovic (1999)
Michal Ďuriš (2017)
Odpovědět

Zpět na „Mimo mísu“