Předabování Návštěvníků (1983)

Povídejte si i o věcech, které nesouvisí přímo s dabingem
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Předabování Návštěvníků (1983)

Příspěvek od Newmy »

Taková hypotetická otázka... jaké by padlo rozhodnutí soudce, kdyby se ten soud konal dnes? :-?
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Předabování Návštěvníků (1983)

Příspěvek od Lukiz »

Starý - komunistickou justicí vychovaný - by rozhodl stejně, mladý - fanoušek seriálu - by to poslal k ledu. :D
BobSilas
Příspěvky: 908
Registrován: 28 led 2009 15:39
Bydliště: Absurdistán

Re: Předabování Návštěvníků (1983)

Příspěvek od BobSilas »

Cenzura tu byla a je od pradávna (stejně jako totalita) ale ve filmu tak přísná a důkladná cenzura jak je v česku dnes, nebyla ani za minulého režimu. Soudruzi z rozvahou a důsledně vybírali, co schválí pro tehdejší Československé kina takže k cenzuře a samotnému prostřihávání filmů neměli v podstatě důvod a cenzura byla omezena pouze na politické názory, pokud film obsahoval nějaké nevhodné scény ať už násilné nebo erotické nebyl prostříhán, ale byl označen za mládeži nepřístupný, v TV byl takový film označován hvězdičkou a byl vysílán výhradně v nočních hodinách.

Dnes má cenzura mnohem širší záběr a filtruje se kdejaká prkotina, která by mohla zdánlivě poškodit nějakou menšinu či komunitu, politický názor, sexuální orientaci, rasové názory, diskriminaci a spoustu dalších věcí které jsou právnicky postižitelné. Osobně jsem za minulého režimu nenarazil na jediný film, který by byl prostříhaný, zato po roce 1989 narážím na cenzuru dnes a denně a to naprosto ve všech mediálních oblastech nejvíce asi na internetu. Filmy co jdou do kina, jsou dnes v podstatě cenzurovány všechny snad kromě dětských.

Seriál Návštěvníci česky je k mání například na Amazonu a je tam označen jako NOT RATED což znamená, že to neprošlo cenzurou, ale je dost možné že to šlo do výroby již zcenzurované. Sto pro bez cenzury by to mělo být na VHSkách, DVD v tu dobu ještě nevycházeli.
Názory jsou jak díra v zadku, každej má svoji. (Drsný Harry)
Důvěra je jako panenství, jakmile ho ztratíš, je pryč, navždy.

S tohoto fóra se stává velká konkurence tohoto fóra !
poslední dobou se tu řeší stejné věci :>
Josef Nožička
Příspěvky: 547
Registrován: 01 srp 2009 21:02

Re: Předabování Návštěvníků (1983)

Příspěvek od Josef Nožička »

Pikantní drobnůstka. Na českých DVD vyšla samozřejmě verze s Richardem, pouze u "filmu o seriálu" Jak se natáčeli Návštěvníci "nedopatřením" zařadili verzi s Filipem. V TV ovšem běžel i tento "šestnáctý" díl upravený se jménem Richard. Takže alespoň jeden "díl" vyšel v původní podobě. :)
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Předabování Návštěvníků (1983)

Příspěvek od Lukiz »

O té cenzuře je to samozřejmě nesmyl. Ty příklady s "politickou korektností" nejsou právně nijak vymahatelné, stát je nijak nevynucuje. Ale nelze nikoho nutit, aby šířil dílo se kterým sám nesouhlasí (to je svoboda volby). Nelíbí se, nedám to. A znovu opakuji, filmy jsou dostupné vždy v původní autory schválené podobě, žádný zásah žádného dozorového orgánu se nekoná. To je princip cenzury, která v totalitě dosáhla neuvěřitelného rozměru, kdy se uváděli pouze pečlivé výběry filmů a i jejich úprava na ně leckdy dopadla dost těžce.
BobSilas
Příspěvky: 908
Registrován: 28 led 2009 15:39
Bydliště: Absurdistán

Re: Předabování Návštěvníků (1983)

Příspěvek od BobSilas »

Lukiz: koukám, že ty jsi skutečně velký naivka a já ti tvou ideologii neberu, věř si, čemu chceš, já čerpám fakta z osobních zkušeností a věřím jen tomu, co si můžu ověřit. Patrně máš strach používat ono slůvko cenzura, které se dnes zaměnilo za filtrování nevhodného obsahu ale je to pořád to samé. Skutečnost je taková že EU je pro nás větším diktátorem jak bývalé CCCP. A co říkáš například na Indect a podobné vymoženosti moderní doby které nás omezují od naší svobody? Je úplně jedno kdo dnes cenzuru řídí (u nás to bude asi EU) ale je tu, ty ji jen nechceš vidět. A naše zákony jsou tak dobré že k soudu můžeš jít s čímkoli, například kauza rasistických čmeláků (Příběhy včelích medvídků), Josef Lada rasistou (kocour Mikeš a cikáni) a podobné blbosti.

Ty DVD jsem myslel samozřejmě pro zahraniční distribuci, že jsou u nás cenzurovaná, to už víme. :D
Názory jsou jak díra v zadku, každej má svoji. (Drsný Harry)
Důvěra je jako panenství, jakmile ho ztratíš, je pryč, navždy.

S tohoto fóra se stává velká konkurence tohoto fóra !
poslední dobou se tu řeší stejné věci :>
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Předabování Návštěvníků (1983)

Příspěvek od HonzaXXII »

Lukiz: Hlavně se tu nerozjíždějme s politikou. Ale v osmdesátých letech tu žádná totalita nebyla, ani náhodou. Leda by tu fakt byla ještě dneska (čemuž nevěřím, byť demokracie tu není ani omylem). A cenzura tu je pořád a minimálně na západ od nás je často rok od roku větší (viz. USA poslední roky). A už s tou politikou fakt šmitec.

Josef Nožička: To udělali soudruzi z ČT při výrobě DVD pěknou botu, mohli i přidat.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
zvoltejmeno
Příspěvky: 118
Registrován: 08 čer 2013 17:36

Re: Předabování Návštěvníků (1983)

Příspěvek od zvoltejmeno »

Zprznění to je a strašné hlavně když své jméno vysloví sám Bláha tedy akademik Filip/Richard. Starý a snad už dožívající Bláha říká ,,Richard" úplně jiným hlasem než ostatní věty.

Tady je další ukázka: Jev se vyskytuje u ,,...zapomenout, že jsme lidé z roku 2484..."
http://www.youtube.com/watch?v=fK8C0qMcOsQ

Odkaz na jeden z článků pojednávajících o soudu paní Filipové:
http://zpravy.idnes.cz/navstevnici-pris ... domaci_pol

Já si myslím, že předabovat seriál je maximální blbost. Mohli před každé vysílání dát titulek třeba s "Všechny osoby jsou smyšlené a podobnost je čistě náhodná" nebo tak nějak a bylo by to vyřešené. Tohle udělali tvůrci u mnoha vulgárních amerických seriálu a i u Kameňáku ( :D ) takže proč ne ? Ale jak tu už bylo řečeno ,,kdo neví, ten si nevšimne, ale kdo ví, ten jo." já si toho taky stokrát nevšiml, ale později jsem na to narazil na internetu.
Jinak jsem svůj první příspěvek opravil hvězdičkou. Informaci o vystřihnutí podpisu jsem si neověřil.
V kině nejde o to, jak dobrý film je, ale o to, jaký z něj máte pocit. Dabing ten pocit může výrazně zlepšit.

Nej dabéři: Vladimír Brabec, Dalimil Klapka, Jaromír Meduna, Vlastimil Bedrna, Pavel Rímský, †Antonín Molčík, †Bedřich Šetena,†Stanisalav Bruder
omikron
Příspěvky: 63
Registrován: 05 srp 2012 20:13

Re: Předabování Návštěvníků (1983)

Příspěvek od omikron »

Někde jsem četl, že i ve zprzněné verzi se někde nedopatřením vyskytlo jméno Filip. Já sám jsem to ale nenašel. Může někdo potvrdit nebo vyvrátit?
Odpovědět

Zpět na „Mimo mísu“