Chlubení

Povídejte si i o věcech, které nesouvisí přímo s dabingem
Uživatelský avatar
don007
Příspěvky: 53
Registrován: 03 dub 2010 10:50

Chlubení

Příspěvek od don007 »

Zdravím Vás. Chtěl bych si otevřeně promluvit na téma ukázky. Jak to vidíte vy ? Pořád nám s TVPomajzem vypisují některý lidé aby jsme se přestali chlubit že to máme. Nic ve zlém ale není chlubení když sem zveřejníme ukázku dabingu/úvodní titulky jak to znělo/vypadalo. To že to někteří chápou jinak zato už nemůžeme. Myslím si že tohle fórum je právě o tom, aby jsme se slušně pobavili na tohle téma a ne aby pořád někdo vypisoval jak se s tím chlubíme.
PS: Naše ukázky jsou dělány pro komunitu dabingfóra. Jestli si to admini nepřejí tak je to jen na nich. Rád budu když sem napíšete svůj názor.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Chlubení

Příspěvek od Lukiz »

Mě nijak ukázky nevadí, ale musím přiznat, že mám trochu rozporuplné pocity, když sem někdo práskne prázdný příspěvek ve kterém je akorát odkaz na někam na video.
Na tím trochu váhám, jestli tím upozorňuje na nějakou chybu, je tam něco k doplnění nebo prostě jen říká "koukejte co mám". A to pomíjím, že ne každý může mít možnost si to okamžitě přehrát, časem se video smaže apod. Když narazím na příspěvek kde je uvedeno např. "V popelnici jsem našel původní dabing, tady je ukázka úvodní titulků a dabingu", tak člověk má aspoň představu co tam je a případně na to ani nemusí klikat. Je to takový velice drobný detail, který asi nemusí být každému zřejmý, ale mám pocit, že to v celkovém kontexu může mít velký významový rozdíl.
Uživatelský avatar
gillan
Příspěvky: 201
Registrován: 14 kvě 2011 19:42

Re: Chlubení

Příspěvek od gillan »

Tak já s dovolením také řeknu svůj názor : Já si myslím ,že dávat ukázky Dabingu na Dabingforum je úžasná věc ...Já osobně na tom nic chlubivého nevidím. Poslechnout si, jak kdysi danou osobu nadaboval pan Štěpánek ,Korbelář, Vinklář,Filipovský a mnoho dalších, kteří už bohužel mezi námi nejsou ... je spíše pro DF přínos nežli chlubení...a o tom to je ,nebo ne ? Pokud nemám vztah k předrevolučnímu dabingu, tak na tu ukázku nebudu klikat a je to ! Já přece netvrdím ,že některé nové dabingy jsou špatné ,ale když tu dám ukázku dabingu JAKÉHOKOLIV ...tak mám volbu ...buď na něj kliknu, protože mě to zajímá ...anebo si toho nevšímám a nechám to jiným a jdu od toho ...Toť můj názor.
Naposledy upravil(a) gillan dne 10 srp 2014 17:43, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2951
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Chlubení

Příspěvek od Pomajz »

Lukiz: Možná sem někde dal jen odkaz , ale vždy to bylo v tom odkazu napsané. A nebo připsané titulky ÚPF a nebo 2 dabingové verze atd.

To že pak ukázku někdo zkopíruje a dá na warfora a tím provokuje tamější lid, za to už nikdo z těch co nahrál ukázky nemůže.
Proto tam cpem ty připitomělý loga. :D

Já bych řek že chlubení vypadá úplně jinak.
RETROFILM
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Chlubení

Příspěvek od Krikri »

Mně teda nevadí, když někdo zveřejní ukázku s CZ dabingem nějaké staré, obtížně sehnatelné nahrávky. Alespoň to dokazuje, že si dotyčný nevymýšlí a že se ta nahrávka skutečně dochovala dodnes. A i když je třeba v této chvíli nedostupná, není vyloučeno, že tomu za nějaký čas nebude jinak. Ty ukázky alespoň poskytují, samozřejmě mimo informační hodnoty obsazení dabingu i naději, že se třeba jednou dostanou i na veřejnost, nebo alespoň uvolní pro pár nejskalnějších fanoušků. Ostatně, už se tak stalo a ne jednou.
Co mi vadí mnohem víc jsou lidé, kteří si např. do filmotéky na ČSFD nebo kdekoliv jinde vystaví, že mají nějaké absolutně nesehnatelné filmy/seriály v CZ/SK dabingu, ale ukázku, i na několikeré požádání odmítnou poskytnout. To pak pochopitelně vzbudí okamžitou nedůvěru v pravdivost jejich tvrzení, zdali dotyčný vůbec danou nahrávku vlastní, nebo jen chce provokovat, či se chce dělat zajímavým. Takoví lidé jsou pro mě ubožáci, schopni se chlubit leda tak něčím neexistujícím.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Chlubení

Příspěvek od Krikri »

Ještě bych rád dodal, že i já, kterýžto mám na Youtube rovněž kanál s ukázkami různých nesehnatelných seriálů a filmů bývám často osočován z toho, že se tím jen chlubím. Tak např. ohledně mého vlastnictví seriálu Candy Candy v CZ nějaká slepice na tom jejich ženském diskuzáku (tuším eMimino) prohlásila, že se těším z toho, že já jediný to mám a ony to nemůžou sehnat. A nebo před asi dvěma lety na Warforu mě jakýsi Ondiego pomalu lynčoval za to, že jsem mu odmítl poskytnout seriál Helena a její chlapci (zvláštní, na to jak je tento seriál v ČR nenáviděný ho už mnoho lidí po mně chtělo a rozčilovali se, když ho nedostali). Proto bych rád uvedl na pravou míru, že i já mnoho seriálů v CZ/SK doposud sháním a ty ukázky na Youtube vkládám pro případ, že by na ně natrefil někdo, kdo seriál v mé ukázce shání a naopak seriál, který zas sháním já by on měl na VHS. Tou ukázkou stvrzuji svoji serióznost, že danou nahrávku skutečně vlastním a jsem ochoten a schopen ji směnit.
Je třeba si uvědomit, už dávno není to krásné internetové období let 2004-2008, kdy se ještě vlastníci unikátních nahrávek doslova předháněli a jeden přes druhého házeli na DC++ a Torrenty nebo zakládali na Warforu témata se starými seriály a filmy z VHSek, nic za to nechtěli a byli rádi, že se mohou podělit. I já byl tenkrát jedním z nich a něco ze svých zásob poskytl. Teď už je ale doba jiná, ta rozdávačná euforie všeobecně pominula a i ti, kteří tenkrát něco rozdali zadarmo by dnes tak pravděpodobně nečinili. Jedním z důvodů je, že někomu něco dáte zdarma a on to pak jiným draze prodává. V jiných případech si zas zmlsanci HD rozlišení stěžují na kvalitu nahrávky popř. dožadují se jiných uložišť, než na které jste to dali vy. Navíc se taky může stát, že někomu v dobré vůli dáte něco zdarma a pak zjistíte, že on vlastní něco, co sháníte vy, ale on už se s vámi o to nerozdělí. Pak se mnozí ještě diví, že se s nimi čím dál méně lidí dělí o své nahrávky jen tak zdarma. Teď všichni, kdo mají něco cenného směňují za jiné cenné nahrávky a často jim k inzerci slouží právě ty ukázky na Youtube kanálech.
Naposledy upravil(a) Krikri dne 10 srp 2014 21:09, celkem upraveno 4 x.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Chlubení

Příspěvek od Budy »

Já bych bych byl pro, aby ukázka obsahovala nějaké dialogy. Abychom viděli a slyšeli, jak daný dabér/dabérka na herce/herečku pasuje. Úvodní titulky jsou sice někdy hezké (zvlášť když se jedná o titulky vyrobené českými studii), ale jinak jsou mi celkem k ničemu.
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2951
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Chlubení

Příspěvek od Pomajz »

Krikri : souhlas, doby Lapiducha už jsou bohužel dávno pryč.
Krikri píše:Navíc se taky může stát, že někomu v dobré vůli dáte něco zdarma a pak zjistíte, že on vlastní něco, co sháníte vy, ale on už se s vámi o to nerozdělí.
:-: :-: Tak tak :-: :-: lépe bych to nenapsal. Škemraj a hrajou na city tak se necháte uchlácholit, ale když najednou mají něco o co by jste zájem měli tak odpověď zní : NE NEDÁM, NEBO JEDINĚ ZA 5-6-7 raritek.
Naposledy upravil(a) Pomajz dne 10 zář 2014 11:59, celkem upraveno 2 x.
RETROFILM
Uživatelský avatar
Skoluda
Příspěvky: 59
Registrován: 25 říj 2010 23:23

Re: Chlubení

Příspěvek od Skoluda »

Ako tak pozerám, klasicky, čo človek, to iný názor. Ale v globále v podstate nikdo neprotestuje proti ukážkam a pridávam sa k názoru, že čím viac tým lepšie. Nielen titulky, ale aj nejaká ukecaná scéna a pod, aby sme si mohli vychutnať to, čo sme minulé storočie zažívali v kine. Najviac zo srdca mi prehovoril krikri, lebo aj ja som bol dakedy ochotný sa podeliť o čokoľvek z toho malinkého mála čo mi z dôb minulých zostalo a keď sa to cez niektorých nemenovaných rozšírilo, tak som prestal rozdávať. Takže ukážky, prosím ANO a keď k tomu ešte uvediete aj zdroj (VHS, TV, DVD, BR, 16mm, 35mm, 70mm a pod.) určite to pár jednotlivcov poteší a samozrejme sa nájdu aj takí, ktorí napíšu, načo mi je tá informácia. Jednoducho obecne platí, čím viac informácií, tým lepšie. Každý si vyberie čo potrebuje a to ostatné nechá pre tých, ktorí chcú niečo iné. Keby zrazu všetci prestali poskytovať informácie, čo by sme mali? Zamyslite sa nad tým!
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2951
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Chlubení

Příspěvek od Pomajz »

xxxxx píše: machruješ tu pouze ty a tví kámoši sběratelé s těmi ukázkami původních titulků (koho to asi zajímá na dabingforu?
Koho to tedy zajíma?
RETROFILM
Odpovědět

Zpět na „Mimo mísu“