Evropská kinematografie

Povídejte si i o věcech, které nesouvisí přímo s dabingem
Odpovědět
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Evropská kinematografie

Příspěvek od salgado »

Jsem opravdu rád, že u Magic Boxu čas od času vyjde film se starším českým dabingem. Tahle snaha se cení, nelze proti tomu cokoliv namítat. Co už je pro mě méně pochopitelné, je skutečnost, že vydavatelé nosičů prakticky rezignovali na vydávání původní evropské kinematografie. Přitom tady je podle mě velký deficit a zeje zde velká mezera na trhu. Nebo se snad vydavatelé typu MB bojí, že by na tom prodělali? Troufám si říct, že by na tom nemohli být hůře než v případě vydávání filmů amerických. Silně také pochybuji, že by americké filmy byly z hlediska cenové dostupnosti dražší než filmy evropské. Nebo si snad vydavatelé myslí, že Belmondo, Delon, Mastroianni a další jsou pro českého zákazníka méně atraktivní než jejich zámořští kolegové? Opak je podle mě pravdou. Je škoda, že ve chvíli, kdy jsou česká média dlouhodobě poamerikanizována, nenajde se někdo, kdo by tuto situaci napravil.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Evropská kinematografie

Příspěvek od Lukiz »

A který Belmondo či Delon konkrétně na DVD nevyšel?
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Evropská kinematografie

Příspěvek od salgado »

Já jsem to uváděl pouze jako příklad. Ale pokud chceš znát komplet jejich filmografii, včetně té dosud nevydané, tak mrkni na CSFD. :D Další desítky filmů s jinými tvůrci tam najdeš jistě také. :P
Odpovědět

Zpět na „Mimo mísu“