Eurocity

Povídejte si i o věcech, které nesouvisí přímo s dabingem
Odpovědět
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6902
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Eurocity

Příspěvek od Michaela2 »

Věděl by někdo, zda hlas provázející cestující ve vlacích EC během jízdy patří Daně Syslové ? já si nejsem jistá, připadá mi, že je to ona, ale zároveň mi zní poněkud mladě, díky :)

mimochodem dnes mi online nákup přivezl kurýr, který byl dvojníkem Vojty Hájka, dle hlasu to ale on nebyl :evil: :D
Uživatelský avatar
Teoretik
Příspěvky: 1872
Registrován: 22 dub 2011 16:28
Bydliště: Polabská nížina

Re: Eurocity

Příspěvek od Teoretik »

Ano, je to hlas Dany Syslové
Obrázek
Maestro není doma a jeho milostivá paní matinka vám vzkazuje,
aby jste už nevolala změněným hlasem, že vás stejně pozná
Uživatelský avatar
chovanecm
Senior admin
Příspěvky: 586
Registrován: 10 srp 2008 09:40
Poznámka: Máš zkušenosti s SSH, MySQL, případně PHP? Chceš pomoci fóru dál fungovat? Napiš. Já již na fóru nepůsobím. Pouze v urgentních případech, děkuji za pochopení.

Re: Eurocity

Příspěvek od chovanecm »

Nevím, jakými vlaky EuroCity cestujete, ale pokud se bavíme o vlacích Českých drah, tak češtinu namluvila herečka v domácnosti Danuše Hostinská-Klichová, angličtinu Philip Bělohlávek a němčinu nějaký učitel, jméno neznám.
První dva jsou ke slyšení i na nádraží, viz http://www.hlaseni.net/hlasy-danuse-hos ... chova.html
Michel
Příspěvky: 719
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Eurocity

Příspěvek od Michel »

Já jsem ten ženský hlas, který čte hlášení ve vlacích EuroCity a na některých nádražích (např. Olomouc, Praha) taky vždycky považoval za Danu Syslovou, ale stránky, na které chovanecm odkazuje mě před nedávnem vyvedly z omylu.

Stejně tak jsem mylně toho německy mluvícího hlasatele považoval za Václava Knopa, což ale zjevně také není pravda.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6902
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Eurocity

Příspěvek od Michaela2 »

No to čumím jak puk na tu D.Klichovou, sice mi zní ne zcela tradičně, ale také bych si myslela, že je to Dana Syslová :)

chovanec: děkuju ;)
Odpovědět

Zpět na „Mimo mísu“