Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Povídejte si i o věcech, které nesouvisí přímo s dabingem
Zamčeno
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od DAN K. »

Tahle zpráva (včetně formulací) je hodně zavádějící, počkejte si na oficiální vyjádření. Třeba se dočkáte i něčeho mimo USA- SRN;-) Ale jinak televize vysílají jenom to, na co lidi koukají. Brzo poběží v hlavním čase na hlavním kanále seriál vyrobený v nezvyklé zemi. Odhaduju, že bude kvůli nízké sledovanosti přeřazen do jiného času tak po čtvrtém díle, budu moc rád, když se budu mýlit…
Jinak si myslím, že v historii všech národů bez výjimky se najdou chvíle, kdy jejich vedoucí představitelé nařídil někoho zabít a nebyly zrovna dvakrát v právu, ale v kontextu hitlerovského Německa nebo stalinistického Ruska jsou Američané ještě dost žabaři. A i vzhledem k tomu, že aniž by byli sami nacisty/fašisty napadeni, poslali svoje vojáky položit životy za osvobození Evropy, tak jim za to dost dlužíme a takové označení si nezaslouží. Proto mi tvá poznámka o imperialistických vrazích přijde hloupá a nehodná inteligentního člověka.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od salgado »

Já bych také rád viděl spousty filmů, Annie Girardot, Noireta, Carmeta, Mastroianniho a klidně bych se na jejich herectví vydržel dívat nonstop. Bohužel je jiná doba, takže mám smůlu. Ale to neznamená, že budu kolem šířit paranoiu a nenávist.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Krikri »

No jistě, zaměstnanec stanice, která je dobrých 20 let schopna kupovat seriály a filmy pouze ze dvou zemí (shodou okolností z těch, které za posledních 100 let způsobily nejvíce válečných konfliktů) a na to ještě musí mít desítky odnoží tu opět brání své chlebodárce. Nic jiného bych od tebe ani nečekal. Kdybys před lety radši zachránil dabingy seriálů z Premiéry, udělal bys líp, než si tu teď hrát na chytrého. A kdo ví, dneska bys mohl mít docela slušný výdělek bokem, nemáš ani představu, kolik bych byl ochoten dát za Memol, První polibky a Dívky od vedle. Když už i někteří zaměstnanci ČT vybrakovávají archivy se vzácnými seriály a filmy a pak to za desetitisíce prodávají Mrdkosovi z ČSFD, tak si takhle mohli přivydělat i zaměstnanci Primy.
A právě tvrzení, že televize vysílají jenom to, na co lidi koukají je zavádějící nesmysl, ono je to totiž obráceně. Lidi jsou holt ovce a koukají na to, co jim TV stanice naservírují. Nechceš mi snad tvrdit, že kdyby z nějakého důvodu nastal zákaz kupování veškeré americké tvorby a české TV stanice by musely víc rozšířit nabídku i z jiných zemí, že by všichni rázem přestali koukat na TV? Kdepak, možná by chvíli brblali (hlavně tedy polistopadová mládež, která nic než amerikanizaci nezná), ale pak by začali koukat na to, co jim bude nabídnuto, i kdyby to mělo být něco úplně jiného, než na co koukali doposud. Bohužel v nynější totalitě povinné amerikanizace lidi zkrátka jinou alternativu nemají, než buď čučet na americké a skopčácké sračky a nebo vypnout televizi. :evil:

A vůbec, když už tu zaměstnanec Primy má potřebu na mě reagovat, schválně, jestli by dokázal osvětlit záhadu, proč Prima už 18 v kuse stále dokola protáčí prvních 48 dílů Big Bena (jediný německý koukatelný seriál), ale zbylých 21 dílů nikdy nepřikoupili?? No jo, stanice neschopných amatérů, která ze seriálu koupí jen první dvě třetiny, každoročně je do zblbnutí reprízuje a zbylou třetinu nikdy nepřikoupí.
Naposledy upravil(a) Krikri dne 01 bře 2018 08:57, celkem upraveno 3 x.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
fabec122
Příspěvky: 1565
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od fabec122 »

Když to tady tak čtu, nebylo by lepší tu bednu někdy vypnout a dělat něco smysluplnějšího, když v ní teda stejně nic nedávaj :roll: :roll:
Člověk má dneska na výběr desítky stanic, internetové vysílány, warez... a stejně si někteří nedokáží vybrat
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Krikri »

fabec122 píše:Když to tady tak čtu, nebylo by lepší tu bednu někdy vypnout a dělat něco smysluplnějšího, když v ní teda stejně nic nedávaj :roll: :roll:
Člověk má dneska na výběr desítky stanic, internetové vysílány, warez... a stejně si někteří nedokáží vybrat
Však já televizi taky pěkně dlouho nezapínám. A speciálně Primu jsem si zapl naposledy roku 2006, kdy tam, spíš asi jen omylem, běžel animovaný Sandokan. A i toho s největší pravděpodobností dostali v nějakém povinném balíku s haldou německých a amerických hovadin, což dokazuje, že jediný seriál nepocházející z těchto dvou protěžovaných monopolních velmocí šoupli na sedmou ráno ve všední dny a navíc ho ještě na některých území ČR nechali narušovat regionálníma sračkama. Vskutku profesionální přístup. :-x
A jistě mi poradíš, na které z těch desítek TV nebo i internetových stanic najdu francouzské sitcomy z 90. let, Anime seriály ze 70. a 80. let nebo jakoukoliv seriálovou verzi Opičího krále (pochopitelně mimo té jediné, co u nás běžela začátkem 90. let, neboť ji ještě stačili zakoupit komunisté). Pochopitelně vše s českým dabingem!
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
ocypuc
Příspěvky: 651
Registrován: 30 pro 2012 15:32

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od ocypuc »

Krikri: Tak když televizi vůbec nezapínáš, tak proč tě tolik rozčiluje to co tam vysílají? Očividně nejsi dítě, aby si musel kolem sebe takto vehementně kopat, že nevysílají něco, co se líbí tobě a pár lidem. Podle toho co píšeš jsi už minimálně třicátník, takže nechápu, proč stojíš o to, aby v televizi vysílali pohádky, na kterých si vyrůstal. To jako nemáš nic jiného na práci než čekat, jestli se nějaká televize odhodlá odvysílat něco z devadesátých let? Je mi 32 let, přiznám se, že se z nostalgie taky podívu třeba na Gumídky, když zrovna běží v televizi, ale když mám čas. Podle toho co všechno chceš, aby se vrátilo na televizní obrazovky, bys neměl na nic jiného čas, kdybys to všechno musel sledovat, což je dost zvláštní, ledaže bys nechodil do práce, neměl rodinu ani kamarády.
P.S. Televize Prima taky nevysílá dabing Sběratelů kostí s obsazením, na které jsem byl roky zvyklý. Tak na ty nové díly nečučím s jejich přiblbým dabingem. To samé můžeš udělat ty se svými oblíbenými seriály a čučet na ně s titulkama.
Oblíbené dabérky: Viktorie Taberyová, Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Jolana Smyčková, Nikola Votočková
Oblíbení dabéři: Dalimil Klapka, Pavel Tesař, Martin Stránský, Libor Hruška, Jakub Saic
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od HonzaXXII »

Krikri to možná přehání (ale to třeba Dan taky, jelikož pokud jde o Američany, tak ti se po půlce 20. století napáchali takovýho šmejdstva, že před nima už je opravdu jen ten Adolf), ale faktem zůstává, že na to, aby se vysílaly další a další americké, resp. angloamerické a německé detektivky, Prima opravdu další kanál nepotřebuje. Koneckonců ještě kolem roku 2000 na to vše stačila jedna Nova a jedna Prima. A to nemluvě o faktu, že celkový rozpočet Primy bezpečně nebude ani o korunu větší, takže to bude zase za stejně peněz míň muziky.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1871
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Manche »

Ono co se týče toho rozrůstajícího počtu stanic, tak tam se málokdy objeví něco nového zajímavého, pořád se opakují stejné filmy a seriály, takže tahle novina je mi naprosto šumák. Taky budou moc každý film dávat třikrát nebo čtyřikrát za sebou v jednom týdnu, jak je to teď moderní. A ty intervaly mezi vysíláním jednotlivých filmů se stále zkracují, třeba namátkou v září běžela na Coolu série Rockyho a hned někdy koncem října to zase vysílali na Maxu. Pestrost televizní nabídky prostě upadá den ode dne víc a víc... :(
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Krikri »

Manche píše:Ono co se týče toho rozrůstajícího počtu stanic, tak tam se málokdy objeví něco nového zajímavého, pořád se opakují stejné filmy a seriály, takže tahle novina je mi naprosto šumák. Taky budou moc každý film dávat třikrát nebo čtyřikrát za sebou v jednom týdnu, jak je to teď moderní. A ty intervaly mezi vysíláním jednotlivých filmů se stále zkracují, třeba namátkou v září běžela na Coolu série Rockyho a hned někdy koncem října to zase vysílali na Maxu. Pestrost televizní nabídky prostě upadá den ode dne víc a víc... :(
Právě, v tom to je. Aby si to vedení Primy nerozházelo s Američany a Němci, jimž nehorázně lezou do zadnice, tak radši zavedou padesát stanic, na kterých od rána do večera budou protáčet stále tytéž americké a německé hovadiny, které diváci stejně už léta znají nazpaměť, než aby vytvořili byť jen jeden kanál pro zcela jiný žánr, např. seriály, které kdysi vysílala Premiéra, i kdyby ke všemu měl být vyroben nový dabing. Ne že by na tom Nova s Barrandovem byly lépe, ale z toho, co Nova smazala z archivu za doby Železného a už nikdy nehodlá reprízovat ani v případném novém dabingu mi naštěstí nic nechybí, to nejvzácnější z té doby (Helenu a Rozmary) mám nahrané. A Barrandov sice taky věčně protáčí americké a skopčácké kraviny, ale alespoň to byla právě tato stanice, která jako první v ČR odvysílala kompletní Gumídky a Šmouly a v těchto dnech alespoň pár dílů Big Bena, které neschopná Prima nikdy nezakoupila. A v neposlední řadě, nevšiml jsem si, že by zaměstnanci Novy a Barrandova měli potřebu tu své chlebodárce za každou cenu hájit a zastávat se jich proti kritice. Licence2Kill je zaměstnancem ČT a přesto, že velmi často tu kritizuji i tuto "veřejnoprávní" stanici, nemá potřebu jim tu v jednom kuse dělat advokáta. Co si, DAN K., z něj vzít příklad? Zvlášť když Prima má vzhledem k dalekosáhlejší skartaci nepohodlných dabingů oproti ČT daleko větší máslo na hlavě.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2950
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Pomajz »

No prostě, za pár let bude mít každý seriál vlastni tv stanici. :D
RETROFILM
Zamčeno

Zpět na „Mimo mísu“