Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Povídejte si i o věcech, které nesouvisí přímo s dabingem
Zamčeno
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Krikri »

A co teprv seriály jako Zdivočelá země a Vyprávěj nebo film Ve stínu, to jsou vyloženě symboly agitky, akorát že protikomunistické, tudíž v souladu s nynějším režimem. Žádná jiná TV není tolik politicky, ke všemu jednostranně angažovaná, jako právě ČT. Že si zrovna oni dovolují ohánět se slovy jako objektivita a nezaujatost a otravovat lid s peticemi je vrchol drzosti.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od salgado »

Co je zrovna na těchto pořadech agitační? Že ukazují, jak Češi vyhnali Němce a zdevastovali pohraničí? To snad nemyslíš vážně. Že desítky tisíc lidí rubaly uran pro sovětský jaderný průmysl, to je agitace? To, že za komunistů byl nedostatek zboží? Uvádění dobových dokumentů, které si natočili sami komunisti, je protikomunistická agitka?
fabec122
Příspěvky: 1566
Registrován: 28 zář 2008 07:48

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od fabec122 »

Tak tahle diskuze už se dostalo opravdu do rozměrů mimo lidské chápání, kavárna, agitka... twle lidi, vždyť se bavíte o TELEVIZI proboha, tak jí prostě vypněte, když tam pro vás nic nedávaj, a běžte dělat něco jinýho.
Tady už je to tak mimo mísu, že už je to moc i na téma mimo mísu... (Ale je mi jasný, že smazat to by bylo aktem politické agitky, protože Marcus a spol jsou vedeni zlotřilími kapitalisty, kteří jim schvalují jednotlivé příspěvky...)

Možná bychom se mohli dopracovat i k tomu, že se dnes točí určitá skupina dabérů proto, protože je zrovna politicky vhodná, a ti ostatní nejsou, takže dabovat nechodí (tak se to mimochodem dělalo dřív, ale o tom se v tomto tématu mluvit asi nesmí...)

Možná, že i celá dabingová krize a agentura byla jen aktem politického nesouhlasu, protože ti dabéři tím chtěli reagovat na aktuální politickou situaci...

Reálně možná o obsazování dabéru rozhoduje jen Babiš, který každému studiu pošle seznam, kdo koho bude dabovat, protože tenhle dabér pro něj hezky mluvil v médiích, a tenhle to zas odmítl, tak má útrum...


Tak, a teď do mě, nasypte sem ty argumenty, proč jsem totální blb, a že se za rudochů žilo líp, protože byl lepší TV program...

EDIT: Abych se vyhnul zaškatulkování do kavárny, kam bych byl zařazen, tak ve 2. kole jsem volil Zemana, to, co se dělo na Lvech považuju za nemístné, jako student VŠ jsem nebyl demostrovat a radši jsem si během volné hodiny pustil biatlon...
A jak píše salgado níže, politika sem nepatří, takže tímhle se také zapřísahám, že na jakoukoli reakci na tenhle příspěvek už nebudu odpovídat...
Naposledy upravil(a) fabec122 dne 17 bře 2018 17:14, celkem upraveno 2 x.
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od salgado »

fabec: Máš samozřejmě pravdu, ale už jsem několikrát upozorňoval, že politika sem nepatří.
Jelimán
Příspěvky: 201
Registrován: 21 lis 2014 19:42

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Jelimán »

Toto téma je potřebné, rád si nezaujatě podiskutuji o dlouho nevysílaných počinech na našich stanicích a jejich programové nabídce. Do diskuze zde ale moc často zasahuje zaujatost a politické názory. Také si ale jeden výkřik ohledně politiky neodpustím, když to tak vidím: nikomu bych nepřál se vrátit do těch zrůdných dob komunismu, kterých se zde zastáváte. Uvědomte si, že tento režim připravil o život stovky lidí a tisicůmd dalším jim ho zkazil? Říká zastáncům předchozího režimu něco jméno Milada Horáková? Ne, tak se koukněte na nějáký dokument či nový film o ní. Aha, to jsou všechno pro vás agitky. :vztek: :vztek: :vztek: :vztek: :vztek: :vztek:
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Krikri »

Jelimán: tak to já bych si návrat do oněch dob předlistopadových přál docela rád, už proto, že bych měl daleko větší naději na odvysílání alespoň některých mých oblíbených seriálů, než co mi naše TV nabízejí v současnosti. A to je pro mě směrodatné. Jak tehdejší režim zasahoval do života těch, co se srali do politiky mě nezajímá. A nevím, proč by mělo? Nikoho tenkrát taky nezajímalo, že nemám na co nahrávat tehdejší kvalitní seriály a jak Prima, tak i ČT je dřív, než jsem si mohl dovolit video sprostě smazali z archivu. Alespoň vidíš, že já na ty režimy nekoukám skrze politiku, ale především podle toho, co mi který režim může nabídnout za seriály v televizi. Jsem si jist, že kdyby tu vydržel komunismus ještě alespoň o 10 let déle, dočkal bych se toho 16-dílného pokračování Opičího krále z roku 1999. Jak jsme se již přesvědčili, v kapitalismu se ho nedočkáme, neboť "objektivní a nezaujatá" ČT od roku 1993 nezakoupila jediný čínský seriál a v této averzi hodlá pokračovat i nadále. :vztek:
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2950
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Pomajz »

Jelimáne už sme se tu se salgadem shodli že agitky jsou všude a v pomalu každym filmu který je poplatný době.
Jinak si zase já trošku rejpnu třeba CSFD, tam nadávají na dobu minulou (pochopím to u lidí co to zažili) podle nich se točili strašný filmy , ale jakmile jde o dabing už jim to nevadí a chtějí starý dabingy, no nejsou to pokritci? Když už na CSFD zbrojí proti všemu co bylo před rokem 89 proč o ty dabingy tak stojí? :P :P :P :P :P :D :D :D :D :D

A když je to dabingforum , tak vlastně 17 listopadem skončila jedna éra velikánů dabingu, najít jména si mužeš na DF. Někteří už pak jen paběrkovali. Jiní skončili jako herci a zůstali u dabingu. A když zemřel pan Vladimír Brabec co psali na internetu?? Zemřel major Zeman, copak on hrál jen majora Zemana? A upozorňuji že nejsem volič komunistů ale to jak se zase tento režim zachoval k některým lidem se mi taky nelíbí.
Naposledy upravil(a) Pomajz dne 17 bře 2018 18:48, celkem upraveno 1 x.
RETROFILM
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Krikri »

Pomajz: no nevím, že by zrovna mezi kritiky předlistopadové doby bylo tolik zájemců o původní dabingy? :-? Dnešní mládež přece jen buď preferuje původní znění s titulky a nebo jim je fuk, jaký to má dabing, hlavně když je to česky (viz. např. Byl jednou jeden život, který se po internetu šíří už jen s tím otřesným pětihlasým dabingem z DVD, zatímco ČST dabing mezi fanoušky seriálu zcela upadl v zapomnění, což lze ověřit i podle filmotéky). Naopak o původní dabingy a vůbec celkově staré filmové rarity se spíš zajímá banda kolem Radiosuby a ti se na ČSFD politicky moc neangažují (možná i proto, že většina z nich je na tom s gramatikou tak bídně, že by nedokázali ani sesmolit komentář). :mrgreen:

O tom, jak se polistopadový režim zachoval k některým hercům by se taky dalo napsat hodně. Hlavně jak tenkrát všichni provolávali to svoje lživé "nejsme jako oni" a přitom Švorcové až do smrti zakázali točit a to jen proto, že oproti mnohým kolegům (např. bezpáteřnímu Svěrákovi) nepřevlékla kabát a zůstala charakterní a věrná svému přesvědčení. Takže i v té údajné svobodě slova měli někteří režimu nepohodlní herci s filmováním utrum.
Naposledy upravil(a) Krikri dne 17 bře 2018 18:56, celkem upraveno 3 x.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2950
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Pomajz »

Krikri: jo to jejich FILMÍÍÍÍ RARITI atd :mrgreen: :mrgreen:
RETROFILM
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od salgado »

Dovolím si tvrdit, že kdyby byla výrazná divácká poptávka po starších filmech , televize by je protáčely pořád dokola.
Bohužel, hlavní divácká skupina, na kterou všechny televize cílí, je odkojena úplně něčím jiným, takže považuji za malý zázrak, když si Prima Max dovolí v prime-timu zařadit film s Gabinem (možná počítali s tím, že v pátek večer se mladí na televizi stejně nedívají, protože jsou někde na diskotéce :D ). Jediným řešením, a už jsem to kdysi navrhoval, by bylo zřízení samostatného televizního kanálu, zaměřeného na staré filmy i na původní dabingy. Něco jako CS film, ale se zahraničními staršími filmy.
Zamčeno

Zpět na „Mimo mísu“