Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Povídejte si i o věcech, které nesouvisí přímo s dabingem
Zamčeno
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Krikri »

Lukiz píše:Krirki: Tak na Letné bylo milion lidí, což vhledem k počtu Pražanů lze s těží označit za malou hrstku Pražáků. Naštěstí dnes tu žádný "režim", takže vlezdoprdelkové, kterých byla beztak komunistické strana plná, mají smůlu. Není tu totalitní diktatura které by se dalo v lísat do přízně.
Fyzicky tam možná mohl být milion (i když, kdo ví, asi těžko je někdo po jednom počítal a současná vládní garnitura si jistě nějaké ty nuly přidala), ale i tak převážná většina byli důvěřiví naivkové, kteří naletěli ráčkujícímu kriminálníkovi a jeho proamerickým kumpánům na ty jejich řečičky, jak se po svržení komunismu budeme mít všichni dobře. Kdyby předem věděli, že o pár let později z mnohých z nich budou bezdomovci, nezaměstnaní a nebo okradení Klausovou kupónovkou, tak by si účast na té listopadové šaškárně dobře rozmysleli.
A že tu není totalitní diktatura je tvůj názor, já tvrdím, že od roku 1990 je tu diktatura amerikanizace a přes souhlas většiny obyvatel (lidové referendum zamítnuto aneb demokracie v praxi) vstupem ČR do zločinecké organizace NATO byla tato diktatura ještě více posílena.
Lukiz píše:Krirki: Myslím, že kdybys místo těch demagogických a konspiračních blábolů co tu šíříš, apeloval na televize rozumnými nápady a návrhy, a snažil se pro ně zaujmout více lidí, tak bys třeba i něčeho dosáhl.
O to jsem se slušnou formou snažil mezi léty 2003 - 2007, kdy se ještě dalo ledacos zachránit a mnohé dabingy ještě ani nemusely v té době být z archivů smazány. Vše absolutně bezúspěšně. Žádná TV stanice na území ČR, alespoň dokud bude tato země vlezdoprdelkou Američanů do svého repertoáru nezařadí francouzské sitcomy ani anime seriály 70. - 80. let. Toho se po listopadu odvážila pouze skvělá a jedinečná Premiéra TV, bohužel pouze v krátkém období let 1994-97. Od začátku roku 1998 (jaká náhoda, že zrovna vstupem ČR do NATO) oba tyto žánry ze všech našich TV nadobro zmizely. Kdepak, už dlouho nejsem naivní, abych věřil, že můj názor a třeba i názor desítek dalších fanoušků stejného žánru může nějakou TV přimět k zakoupení dlouhá léta nežádoucích a diskriminovaných seriálů. Když v případě Opičího krále u ČT neuspěla ani aktivní snaha Česko-čínské společnosti v čele s překladatelkou Heřmanovou, co by asi zmohlo pár fanoušků z řad prostého lidu? A kdyby si zas někdo chtěl rýpnout, že opět vytahuju Opičího krále, tak to má pádný argument. Jednak v případě tohoto seriálu je prokázáno, že mimo fanoušků se marně angažovaly i nevládní organizace a pak má tento seriál i po 24 letech totální diskriminace českými TV stále velkou základnu fanoušků, na ČSFD jej má v první desítce 101 lidí, což kolikrát nemají ani mnohé aktuálně vysílané a věčně reprízované seriály. Důvodem jeho nevysílání tudíž není malý zájem diváků, ale pouze fakt, že se jedná o čínský seriál, tudíž pro ČR nyní politicky nežádoucí z nepřátelské země. Asi těžko bych co se rozsáhlé fanouškovské základny týče uhájil Memol nebo První polibky.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od salgado »

Pravdou je, že ČT je opravdu zvláštní instituce veřejné služby. A někteří její zaměstnanci mají opravdu bizarní nápady. Nasadit do hlavního vysílacího času film Mravenci nesou smrt, který byl nekoukatelnou slátaninou už v době natočení, může opravdu pouze chorý mozek. A servírovat to lidem v podobě premiéry a reprízy dva dny po sobě, to si opravdu zaslouží udělení medaile za hloupost roku. Ale proč dávat něco kvalitního, že?
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Krikri »

salgado: ČT je kapitola sama o sobě. Už to, že po šestnácté reprízují Foga, zatímco jiné seriály jim v archivu leží netknuté od začátku 90. let hovoří za vše. Neboť můj návrh vzal za své smazáním celé předchozí diskuse, budu se opakovat, ale ať ČT Déčko přejmenuje na Fogéčko a jako logo si dá ležatou osmičku.:) A mimochodem, film Mravenci nesou smrt běžel taky včera večer na CS Filmu. To se skutečně ty naše TV nedokážou domluvit a v tak krátkém časovém horizontu to odvysílat jen jedna z nich? Na druhou stranu, ČT má na rozdíl od jiných TV alespoň zbytek soudnosti, že nepodávají stížnosti kvůli konstatování pravdivých skutečností.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od DAN K. »

HonzaXXII píše:S toaleťákem jděte fakt někam. Toho bylo v osmdesátých letech víc než dost. Laskavě už přestaňte dělat z vyspělýho Československa zaostalou zem.
A nemáš pravdu, reportáž ČST z roku 88 hovoří opak:
https://www.youtube.com/watch?v=bdWpWsEUv9s

Stejně tak nemáš pravdu s tím, že jsme byli před revolucí suverení země. O všem důležitém v tomto státě rozhodoval sbor sovětských poradců (viz http://wwwold.nkp.cz/seminar/cinnost_poradcu.htm) . Například přiměl prezidenta republiky, aby nechal ve vykonstruovaném procesu odsoudit k smrti svého nejlepšího kamaráda. A prezident mu pak ve strachu o vlastní život neudělil milost a podepsal rozsudek smrti (ne, to není amrickej thriller, to se opravdu stalo). Vedle toho jezdili prezident a další čelní představitelé státu pravidelně na instruktáž přímo do Moskvy. Když si tam zalétl s vládou v roce 1968, tak je tam trochu věznili a týrali, až nakonec Češi podepsali, že je v pořádku, když nás okupuje cizí armáda. To mi přijde, že má do suverenity hodně daleko, v podstatě je to písemný důkaz popření suverenity. Naopak dneska tu na ulicích žádné tanky nevidím. O všem se dá diskutovat, každý má nějaký názor, ale není možné diskutovat s někým, kdo píše vyloženě lži a vydává je za pravdu. To smé platí o krikrim. Už proto si myslím, že toto diskuzní vlákno je nedůstojné a nemá na tomto fóru co dělat. Já si tady potřebuju hledat informace o dabingu a nechci, aby na mě vyskakovaly krikriho obvinění, že když jsem byl v roce 89 (pravda tatínkovi na ramenou) zvonit klíčema na Václaváku, tak jsem zloděj a feťák (jak jsem se tu nově dočetl).
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od DAN K. »

jajda0 píše: Já bych taky dodal další shrnutí původní diskuze, ale řeknu to objektivně, já je četl:

První tři komentáře byli o tom, co bude na SMÍCHOVĚ, hned po něm pár lidí se zlobilo na rozrůstávání kanálů v ČR. Poslední komentář u úplně první stránky vlákna nastoupil Kri-kri a řekl, že tehdy v ČST vysílali kvalitní pořady. Od té doby se řešilo (4 roky) o tom, jak dabingy a kvalita pořadů upadává, že se opakují pořád ty samé filmy, že za komunistů by to nebylo. Když Lukiz ukázal, že v 70. letech v ČR taky vysílali americké pořady (Charlie Chaplin, Laurel a Hardy), tak Pomajz řekl, že "žádné emerické filmy tu nevidí". Že by se mělo vysílat i jinou starou evropskou tvorbu a ne jenom tu hrstku. Pak, že ČT je propaganda kapitalismu, PRIMA opakuje pořád to samé a žádné starší pořady nevysílá. HonzaXXII řekl, že migrace je záhuba a že neměl být žádný převrat. ČT je podle odkazu oficiálně propagace humanismu, michaela řekla, že je to islámismus. Nedorozumění mezi Kri-krim a ještě někým ohledně Margyt a ještě něčeho. Pak Kri-kri řekl, že ČST dabingy Disneyovek a jiných se likvidují, protože američani nechtějí vzpomínky na komunismus. Poslední komentáře byly hlavně o opakování pořadů a nedovolení starých dabingů.
Já bych ještě doplnil ke shrnutí diskuze pár přívlastků. Když psal krikri o nějaké televizní stanici, tak byla k*eténská, vysílající s*ačky podle předlohy té americké p*če (kdyby aspoň ta sprostá slova uměl správně skloňovat) a pracují tam samé s*ině. Já myslím, že každý normální člověk, kterým sem nahlédl, kromě krikriho a jeho tří spoludiskutérů, musel být znechucen jednak mírou hrubosti a druhak cimrmanovskou neschopností opustit myšlenku. Smutný je, že krikri si byl vědom toho, že používáním vulgarizmů porušuje zdejší pravidla a přesto tak dál činil (a činí i v jiných tématech). To už může omluvit snad jedině skutečnost, že trpí písemnou formou Touretteova syndromu (možná by se tím syndromem pak dalo vysvětlit i neustálé opakování jiných slov jako „Helena a její chlapci“ „cenzura“ apod). Krikri trpí paranoiou a žije v alternativní realitě a už proto si myslím, že bude nejlepší, aby si našel jiné forum. Je spousta skvělých konspiračních webů, kde se mu bude líbit;) Ale jinak nechápu, co se tu řeší, diskuze porušovala pravidla a tak byla smazána. Tečka.
Uživatelský avatar
Pomajz
Příspěvky: 2950
Registrován: 01 led 2010 23:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Pomajz »

Kolego DANE.K, na jednu stranu máš pravdu, ale tady se nikdo nebaví o 50-60 letech. Tady se bavíme o době kterou jsme prožili, tudíž 80 léta. A ta suverenita jak píšeš, jednou nám dávali rozkazy z Moskvy a teď zase z Brusselu.
S tím Touretteovým syndromem jsi to kapánek přepískl. A jo to je vlastně specialita lidí z Primy posmívat se. :nesouhlas:
RETROFILM
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Lukiz »

Moskva si poslušnost vynucovala armádou. Hlavní město jakési pidizemě tu nemá žádnou páku, aby si tu něco vynutilo.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od HonzaXXII »

Pomajz: Přesně. O 50. letech se tu nikdo nebaví (ale garantuju vám, vážení, že na druhém břehu Altantiku v USA se v té době dělo to stejný v bleděmodrým). Tady je řeč opravdu o 80. letech. A u těch na 100 procent platí, co jsem napsal.

Lukiz: Moskva ani omylem. To je oblíbená praktika Washingtonu.

A mimochodem, té politické diskuze bychom měli opravdu nechat. Nebo bychom mohli server předělat na dabingforum.parlamentnilisty.cz :D (nic proti PL). Otázka je jen a jedině proč bylo naprosto zbytečně smazaný původní téma? Proč nestačilo jen smazat ty OT příspěvky o politice? A mimochodem už jsem slyšel jedno vysvětlení a mám svý důvody věřit, že to není jen konspirační fantasmagorie.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Lukiz »

A kde myslíš, že se rozhodlo o okupaci v '68? No samozřejmě, že v Moskvě, kde se nelíbil odlišný kurz československých komunistů.
DAN K.
Příspěvky: 1682
Registrován: 26 bře 2008 20:01
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od DAN K. »

80. léta se ale přiliš nelišila od 60. let (snad kromě toho, že místo trestů smrti se zavíralo do vězení), tanky nás tu okupovaly stále, na konzultace do Moskvy se taky lítalo a potravinách byla jedna stejná značka jogurtu. Suverinita se nekonala. Když dneska budete nadávat na Američani nebo Brusel, tak se vám nic nestane. Za minulého režimu by vás za nadávaní na SSSR zavřeli do vězení, vaše manželka by přišla o práci a byla by přeřazená na uklízečku a vašemu dítěti by bylo znemožněno studovat VŠ. V tom je v kostce ten hlavní rozdíl, proč je to dneska fajn a tenkrát nebylo. Vy byste byli ti první, kdo by šel za všemožný remcání bručet. Ve vykonstruovaných procesech bylo za minulého režimu v ČSR odsouzeno k nepodmíněnému trstu přes 200 000 tisíc nevinných lidí jen pro jejich společenský názory. A dalším miliónům bylo znemožněno studovat, mít vlastní bydlení, cestovat, nebo dělat vysněnou práci. Kdyby byl stále komunismus a člověk měl potřebný postavnení, tak by klidně mohl nakráčet k vám domů a všechny ty vaše úžasný sbírky filmů a starejch dabingů vám zabavit. Važte si toho, co máme dnska. A jinak se vraťme k dabingu a prosím administrátory, o zvážení opětovného smazání či promazání (včetně mých příspěvků). krkrki tu opět hrubě uráží kde koho a je tu jeden nepravdivý blábol za druhým, které vůbec namají s tématem nic společného (klidně smažte i moje příspěvky).
Zamčeno

Zpět na „Mimo mísu“