Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Povídejte si i o věcech, které nesouvisí přímo s dabingem
Zamčeno
HonzaXXII
Příspěvky: 1947
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od HonzaXXII »

To jsem si nevšiml. V neděli dopoledne vysílali jeden z těch dvou sestřihů, a odpoledne běžel seriál (podle programu 14. díl).
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1694
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Jack_6428 »

Lidičky, klídek ;) Mě také smazání předchozí diskuse trochu zaskočilo a zpočátku lehce naštvalo, přeci jen byla dost rozsáhlá a nechce se mi některé věci znovu rozepisovat či hledat, ale stalo se. Podle mě trochu chyba, šlo to udělat i jinak, ale budiž. Nicméně mi přijde, že tohle nové téma je v něčem horší - netřeba se tak cíleně napadat. Řešme hlavně ten program.

Všímám si, že čím dál více stanic protáčí stále dokola pár vybraných pořadů - člověk je spočítá na prstech neb jich není více než deset. To by nebyla úplně novinka. Děje se to již tak pět a více let. Co však je trochu novinka je způsob, jakým tak činí. Dříve tyto dojné pořady byly rozmístěny různě nenápadně po schématu a množství uvedení bylo snadné přehlédnout. Nebylo to tak okaté. Poslední rok až dva však stanice nevykládají na kamuflování této skutečnosti žádné úsilí. Místní stanice začínají kopírovat americký způsob vysílání a pořádají každý den maratony, kdy vysílají několik dílů za sebou. Běží čtyři díly pořadu A, pak čtyři díly pořadu B, pak pořadu C, D, E a pak zase znovu pořadu A, B a takhle celé dokola. Od rána do večera. Už žádná různorodost a pestrost. Čisté vymývání a čirý konzum. A přesto podle čísel se zdá, že lidem to vyhovuje a fakt na tento styl sledování televize přecházejí - což mi hlava nebere. Ano, víme už, že v podstatě každá volně naladitelná stanice má cca pět-osm pořadů, které reprízuje do aleluja až je to nudné. Na Primě milují MASH, Sisku, Rosamundu, Hamburk a Rexe. Na Nově zase Mentalistu, House či Námořní vyšetřovací službu. Na Primě Cool pro změnu Hvězdnou bránu, Simpsonovi, Futuramu, Top Gear nebo Teorii velkého třesku. Na druhé Nově jede jen Dva a půl chlapa, Sex ve městě, Přátelé a Kutil Tim a z dětských dokola Scooby-Doo a SpongeBob. Na té třetí akční Nově to je Válka skladů, Mistři zastavárny, Kriminálka XY, Walker Texas Ranger a Věřte Nevěřte. Na Comedy Central to jsou Griffinovi, Americký táta, Průměrňákovi, Moderní rodinka a Nová holka. Vlastní tvorbu těch stanic nepočítám. Ta se sjíždí taky, ale u ní se to nechá alespoň trochu pochopit. Ale opravdu někdo kouká stále na ty maratony? Jak je to vůbec možné?

Jak je možné, že jsme se dostali do bodu, kdy část stanic...

1) Vysílá velmi omezený počet pořadů
2) Neustále tento omezený počet pořadů opakuje
3) Opakuje tento omezený počet pořadů často ihned po předchozím skončení
4) Opakuje tento omezený počet pořadů v blocích s několika díly po sobě
5) Opakuje tento omezený počet pořadů s množstvím reklamy a se zkrácenými titulky

...a přesto to lidi tolerují ba přímo hltají? Vždyť je to nuda. Kde se stala chyba?

Archivuji si programy stanic z předchozích let a v některých případech je změna skladby minimální. Jede se na jistotu. Žádné experimenty a pochybnosti jako v devadesátkách. Jen mainstream na druhou. Ano, naštěstí je mnoho stanic (hlavně placených), které si udržují ještě nějakou variabilitu. Ale děsí mě budoucnost. Pokud hrstka stanic uspěje s výše uvedeným, jaká je záruka, že ten zbytek časem nepřejde na podobný model a už opravdu nebude na co koukat, protože na 70% tvorby nezbude vysílací prostor? Kdyby to aspoň rvali legálně online, ale ono moc ani to ne. Televize chtějí jen koláče a prachy víc než kdy jindy a nemají moc důvod se snažit. V ničem jiným to není. Fakt ale nevím do dál. Je to docela smutné. Krikriho názor je možná extrémní a mohl by psát slušněji, ale v některých bodech má bohužel pravdu. Kdybych měl miliony na rozhazování, což bohužel nemám, zřídil bych pro všechny stanice Retro a RetroMax a běžely by tam výhradně starší pořady, které naše TV už léta ignorují. A ne 10 dílů za den, ale hezky postaru.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Krikri »

Nevidím jediný důvod, proč bych měl psát slušněji o národu zdegenerovaných amerikanistických ovcí, kterému nevadí kolovrátkové schéma všech našich TV stanic posledních 15 let. Na mě taky nikdo nebere ohledy, žádná TV pro mě evidentně už nikdy nebude vysílat nic, co by mě zaujalo, vše jen pro amerikanistické vlezdoprdelky. Tento národ je bohužel natolik neschopný a laxní, že se proti nynějšímu systému vysílání odmítá bouřit, nekonají se žádné demonstrace a protesty (přitom kvůli jiným hovadinám se každou chvíli nějaká pořádá), koncesionáři veřejnoprávní TV dál poslušně platí poplatky za to, že se ČT chová stejně jako všechny ostatní komerční stanice, protáčí pár vybraných seriálů stále dokola a navíc svojí propagandou vtěsnanou do jimi natočených filmů a seriálů ustavičně poštvává národ proti všemu komunistickému a levicovému. Ten, kdo je na tom všem nejvíc tratný jsem já, nikdo jiný na celém území ČR/SR nepostrádá tolik seriálů, které stoprocentně už nikdy nesežene a v TV zaručeně už nikdy nepoběží, pro kohokoliv z vás běží v TV alespoň něco. V mé bezvýchodné situaci se se svým slovníkem ještě držím hodně při zemi, mohl bych být ještě daleko rasantnější a vyjadřovat se extrémněji, beztak už nemám co ztratit. O českém národu a jeho monotónním (ne)vkusu pro programovou strukturu jsem si dávno přestal dělat iluze, stejně tak o všech TV stanicích u nás vysílaných, ať už v současnosti nebo budoucnu.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1871
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Manche »

Tohle neustálé opakování mi taky hlava nebere, to opravdu tolik lidí pořád baví sledovat stejné pořady pořád dokola? Dejme tomu u těch seriálů, kde se vysílá jen jedna epizoda denně, tak tam se třeba ta epizoda znovu vysílá znovu až tak třičtvrtě roku, to bych ještě pochopil, ale třeba ty sitcomy, tam se denně vysílá tak 5 dílů, takže se ty díly v podstatě opakují každý měsíc znovu... :-? Já už televizi léta na bytě nemám a už mi ani nechybí...

Mám k tomu jednu, možná hloupou otázku, kdysi se u spousty seriálů strašně řešily vysílací práva, kolikrát to ještě televize smí odvysílat, tohle už dnes problém vůbec není? (nevím moc dobře, jak tohle funguje, třeba mi to někdo osvětlí)
Naposledy upravil(a) Manche dne 06 říj 2017 11:34, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
ocypuc
Příspěvky: 651
Registrován: 30 pro 2012 15:32

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od ocypuc »

Krikri: Taky tě nikdo nenutí se na tu televizi dívat :) A pokud ji nevlastníš, nemusíš ČT platit poplatky a tím pádem se ani rozčilovat nad tím, že nevysílají nic z tvých oblíbených pořadů.
Oblíbené dabérky: Viktorie Taberyová, Jitka Moučková, Kateřina Velebová, Jolana Smyčková, Nikola Votočková
Oblíbení dabéři: Dalimil Klapka, Pavel Tesař, Martin Stránský, Libor Hruška, Jakub Saic
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Krikri »

ocypuc: však taky na TV už asi dva roky nekoukám a třebaže ji vlastním, poplatky veřejnoprávnímu kolovrátkovskému bordelu zvoucí se Česká televize naštěstí platit nemusím. Tím spíš si ale chráním svůj archiv cenností z dob, kdy pro mě ještě v TV něco běželo a nehodlám se o ně dělit s těma, kteří stále mají v TV na co koukat a jejich preferované žánry u nás na rozdíl od těch mých nejsou diskriminovány.

Manche: s těmi vysílacími právy to taky nechápu. Ještě v 90. letech platilo, že se kupovaly práva na dvě odvysílání (nebo více, pokud repríza proběhla do 24 hodin) a na další vysílání se musely práva znovu přikoupit, přičemž tenkrát, zejména ČT u naprosté většiny seriálů už další práva nepřikupovala. Dneska si ČT reprízuje Foga už asi po osmnácté, Poirota po jedenácté, Včelku Máju a Moulina po osmé, takže bych řekl, že u těchto seriálů má ČT zakoupeny práva snad na neomezený počet odvysílání. Nějak se mi nechce věřit, že by pro tyto seriály nová práva kupovali doslova každý rok, někdy i dvakrát během jednoho roku. A podobné tomu bude u těch kolovrátkovských seriálů na komerčních stanicích. Asi je to s těmi seriály jako s množstevními slevami v supermarketech, čím vyšší počet odvysílání, tím větší sleva. A když je prokázáno, že lidi rádi vše kupují ve větším balení se slevou, tak stejně blbí jsou i při konzumaci seriálů v TV, tudíž že jim nebude vadit jeden seriál sledovat v TV i desetkrát za sebou v krátkém časovém horizontu, hlavně když TV stanice za divákovu tupost ušetří.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Jelimán
Příspěvky: 201
Registrován: 21 lis 2014 19:42

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Jelimán »

Krikri píše:Ten, kdo je na tom všem nejvíc tratný jsem já, nikdo jiný na celém území ČR/SR nepostrádá tolik seriálů, které stoprocentně už nikdy nesežene a v TV zaručeně už nikdy nepoběží, pro kohokoliv z vás běží v TV alespoň něco. V mé bezvýchodné situaci se se svým slovníkem ještě držím hodně při zemi, mohl bych být ještě daleko rasantnější a vyjadřovat se extrémněji, beztak už nemám co ztratit.
No tak to bacha. :nesouhlas: Nemyslím si, že seš zas tak jedinečný ve svém strádání. Třeba já bych sem mohl napsat dlouhatánský seznam filmů a dabingů, které bych tak rád viděl a nemám přitom absolutní šanci, prozože TV a DVD distributoři je zhola ignorují. Ty máš aspoň pár svých nahrávek z Premiéry. Skutečně si myslíš, že je 9 999 000 milonů obyvatel ČR stejných?
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Krikri »

Jelimáne (alias Pierre z ČSFD): trochu pleteš jablka s hruškama. Za prvé bych se vsadil, že toho, co stoprocentně už nikdy neseženeš je daleko méně, než v mém případě a především tobě jde hlavně o sehnání konkrétního dabingu u něčeho, co se ve většině případů dá sehnat alespoň v předabované verzi. Můžu já říct totéž? Nebo mi chceš namluvit, že přestože už nikdy neseženu z Premiéry Malou Memol, První polibky, Muž v domácnosti nebo další díly Dívek od vedle (pár dílů se mi naštěstí před dvěma lety podařilo získat díky uživatelce Rejže), že snad budu mít to štěstí a některá TV nebo DVD vydavatelství tyto seriály zakoupí alespoň v novém dabingu? Kdepak, já si můžu nechat leda tak nechat zdát nejen o sehnání původního dabingu, ale o získání oněch seriálů v jakémkoliv CZ/SK nadabování. Jak dobře víš, francouzské sitcomy i Anime seriály 70.-80. let jsou už rovných 20 let na černé listině všech našich TV, doslova se těchto žánrů štítí a nehodlají z nich koupit ani ň. Stejně tak asi nenajdeš nikoho mimo mě, komu vadí, že na veřejnoprávním imperialistickém bordelu dokonce i po žádosti členů Česko-čínské společnosti odmítají zakoupit ty novější díly Opičího krále z roku 1999. A další mojí velikou nevýhodou oproti tobě a 99% všech diváků je, že případná titulkovaná verze by mi byla absolutně k ničemu. Kdepak, nepřesvědčíš mě, není v této zemi nikdo, kdo by na tom s diskriminací jeho oblíbených seriálů za posledních 20 let (v některých případech i 25 let) a i do budoucna byl na tom hůř než já. Takže se jdi koukat na své oblíbené Funésovky, co nemáš s původním dabingem se ti dostaly sice s jiným, ale máš to alespoň česky a mně dej svátek.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1254
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Krikri »

Nepíšu sem nic, co by nebylo zjevné, ostatně, stále vysoká sledovanost komerčních stanic, třebaže už 15 let v kuse protáčejí stále totéž mi dává za pravdu. Za to, že naprostá většina české populace má zdegenerovaný kulturní vkus (a neříkám to ani tak proto, že čumí téměř výhradně na americkou tvorbu a že nemají potřebu hledat i v jiných kulturních vodách, ale především že jim nevadí tolik let v kuse čučet stále dokola na to samé a ještě si ty stanice, např. primitivní Primu vychvalují do nebes) nemohu, já to pouze konstatuji. A vůbec, jak si mě můžeš dovolit kritizovat zrovna ty, který tu rozmanitost televizní tvorby napříč mnoha žánry a mezemi původu na našich TV obrazovkách v polovině 90. let nemohl zažít a tudíž nemůžeš objektivně porovnávat současnou kvalitu TV tvorby s tou tehdejší. A to samé Jelimán (Pierre), ten je druhým největším stalkerem mého ČSFD profilu, přičemž se mnou nemá žádný společný oblíbený žánr. A takoví mají největší potřebu do mě furt rýt. Pro vás v TV stále něco běží, na diskriminaci vašich oblíbených filmů a seriálů si stěžovat nemůžete, tak se tu nezdržujte se mnou a jděte si slintat nad pro vás jistě pestrou programovou nabídkou Primy, ČT a desítek dalších současných TV stanic. Kdybych já měl to štěstí co vy a v TV by běžely mé oblíbené seriály, tak tu rozhodně nevysedávám a neskuhrám. Ale že tu potřeba máte i vy, kterým je od všech stanic plně vyhověno, to mi fakt hlava nebere...
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
Uživatelský avatar
Jack_6428
Příspěvky: 1694
Registrován: 03 pro 2008 23:58
Bydliště: V rozvodech kabelových sítí ČR

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Jack_6428 »

Já souhlasím s oběma stranami.

Souhlasím s Krikrim a soucítím s ním, protože jsem na tom podobně. Podívejte se do tohohle tématu, do kterého doposud z nějakého důvodu nikdo nepřispěl, na ten dlouhý seznam.

http://dabingforum.cz/viewtopic.php?f=17&t=33353

Nějakých 90% pořadů ze SuperMaxu nebylo od svého uvedení před 13-23 lety u nás stále reprízováno nebo vydáno na DVD. Jo, těch 10% co se objevilo na přelomu tisíciletí na A+/FoxKids/Nově/Primě/Minimaxu/JimJamu a později Coolu/Smíchově/DVD mělo vesměs původní dabing a bylo fajn, že se ještě jednou někde jinde ukázaly. Ale je to podobná situace jako s Premiérou nebo Kabel+Filmem nebo starou Novou. Stanice od těch 90% pořadů dali prostě ruce pryč. Čekal jsem, že se něco objeví alespoň na Déčku jakožto duchovním nástupci, třeba i s novým dabingem, ale nic. A to i přesto, že řada těch SuperMax pořadů byla z USA, Anglie nebo Austrálie - oněch údajných imperialistických velmocí. Proč je pro HBO téma SuperMax tabu? Proč se žádná naše TV, a to ani Nova s nepřímými vazbami přes Warnery, o reprízu těch 90% zapomenutých pořadů v posledních deseti letech nepokusila? Kde to vázne, když na vybrané starší pořady dochází? Psal jsem Déčku i Nově s žádostí o vysílání těchto pořadů několikrát. Odpověděli, že to zváží a to je tak vše. Dokážu si představit, že dabing už k něčemu v HBO skartovali, prodali anebo že není kompletní či ve špatnému stavu. Ale to nebrání tomu jiným televizím případně udělat dabing nový. A to bych ani nechtěl nějaké obskurní testovací pořady. Bohatě by mě a jiné lidi potěšily ty známější Maxovské pořady, klasiky, které jsou populární i venku. Nicméně ani ty zřejmě nejsou dost dobré. Neumím si to vysvětlit a je to podle mě škoda.

No a teď ta druhá stránka, kdy souhlasím s ostatními a s Krikrim ne. Dost mi ignorace těchto pořadů našimi stanicemi vadí zrovna tak. Vadí mi, jak už jsem psal dříve, to neustálé protáčení a maratonování pár vybraných po 100x viděných již ohraných a nudných pořadů. Ale to podle mě stejně není důvod kolem sebe kopat a být věčně ukřivděný a nevrlý. Ze začátku jsem se tak taky cítil. Někdy před možná 10 lety. Strašně jsem ty věci znovu chtěl nejen pro sebe, ale i pro ostatní, v TV vidět. Chyběly mi. Měl jsem pocit, že nám to ty stanice svým způsobem dluží a že ty moje pořady byly lepší. Pak jsem ale začal shánět a něco našel a měl chvíli radost, načež jsem se snažil ještě víc, výsledkem čehož bylo zjištění, že ty dabingy vesměs ještě existují, ale nepustí je ven. To bylo někdy před 3-5 lety. A tehdy, když se zároveň začínaly aktivně měnit stanice u nás do současné praštěné podoby, jsem to nějak pustil a nechal být. Být fixovanej dlouho na jakoukoliv věc není dobrý. Smířil jsem se s tím, že asi těch 90% pořadů už znovu s původním dabingem neuvidíme. Ale aspoň pátrám dál pasivně, protože tu a tam se třeba někde něco najde. Na YouTube je ukázek dost, viz.:

https://www.youtube.com/user/TVSuperMax/videos

https://www.youtube.com/channel/UCqpBk5 ... X9g/videos

Bylo by to ale mnohem snazší, kdyby ty pořady byly opět v éteru k mání pro všechny. Snad někdy.
Sháním VHS nahrávky ze stanic SuperMax, Max1, HBO, CablePlus. Animované i hrané. Vyměním či odkoupím. Na formátu a kvalitě nezáleží.
Zamčeno

Zpět na „Mimo mísu“