Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Povídejte si i o věcech, které nesouvisí přímo s dabingem
Zamčeno
Jelimán
Příspěvky: 201
Registrován: 21 lis 2014 19:42

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Jelimán »

Těžko říct, když si ČT sama zlikvidovala jejich dabingy. Což je věc, která se jí nikdy nedá odpustit. Jinak bychom samozřejně filmy s Gabinem vídaly v TV častěji, kdyby po nich byla poptávka. Určitá skupina lidí o ně stojí, ale jinak tyto filmy nezajímají diváky a ani televizní zaměstnance. :roll:
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1255
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Krikri »

salgado: budu muset zopakovat, co jsem tu napsal teprve před pár dny. Ono je v dnešní době v módě (po vzoru vedení všech našich TV stanic) papouškovat, že na plno seriálů a filmů z doby před 20 - 30 lety by se dnes už nikdo nedíval, ale přitom toto tvrzení ničím nepodložit. Tvrdit, že seriál/film, který minimálně celou jednu generaci diváků nedostal šanci se na obrazovce projevit by nikoho nezaujal je vyloženě alibistické. Oni snad ve vedení stanic mají křišťálovou kouli a s ní vidí všem divákům do hlavy? Nebo rozesílají dotazníky do domácností popř. dělají ankety na internetu a ptají se lidí, jestli by na ten či onen starý a dlouho nevysílaný seriál po letech opět koukali? Co vím, tak nic takového se neděje, takže všechny tyhle kecy jsou jen laciná zástěrka, jak v TV udržet furt dokola těch pár milionkrát ohraných blbostí pro bandu tupců.
Poptávka by tedy byla, ale žádná TV neumožní, aby se diváci mohli projevit. Dokonce postupně všechny TV zrušily i pořady týkající se dotazů diváků na určité pořady. Na ČT kdysi běžela Listárna/Nad dopisy diváků, i Železný měl své Volejte řediteli. Nějaká idiotská náhražka Volejte Novu nelze brát vážně, tam minimálně posledních 15 let zásadně neodpovídají na nežádoucí dotazy a celý pořad je v duchu "Budete vysílat film XY? Ano, budeme již tento týden a rovnou se můžete podívat na připravenou upoutávku." Takže zpětná vazba s diváky veskrze žádná. To se to pak snadno blábolí, že diváci jsou spokojeni s tím, co jim TV nabízí, když jim nedají ani prostor se vyjádřit, co by doopravdy chtěli vidět.

Nejhorší je, že v této zkorumpované zemi může TV stanici vlastnit kdejaký tunelář a zloděj, který na mapě sotva najde dvě velmoci a podle toho pouští do éteru nejpodřadnější braky, kdežto poctivý občan s daleko širším kulturním rozhledem, který by měl plno nápadů, jak zaplnit díru na trhu poptávky po něčem, co tu již léta není k vidění tu možnost nemá, protože si na vlastnictví televizní stanice nenakradl. Já bych mohl z fleku vést TV stanici zaměřenou na retro seriály a určitě by neměla mizivou sledovanost (už dávno jsem si zkoušel sestavit vlastní TV program a byl mnohonásobně rozsáhlejší, než program Primy za posledních 15 let), jediný problém je, že mně na to nikdo nedá finance.:evil:
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od salgado »

Dobrý nápad, založ si svou vlastní tv stanici. :D
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1255
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Krikri »

Momentálně jaksi nemohu, nekradu. Takže předpokládám, že ty, Jelimán, Dan K. popř. někteří další mi na založení vlastní TV stanice startovní kapitál věnujete. Když jste takoví zastánci nynějšího režimu, jistě rádi podpoříte začínajícího soukromého podnikatele, nebo ne? :P
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
salgado
Příspěvky: 2476
Registrován: 06 zář 2010 13:45

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od salgado »

Docela se divím, že to ještě někoho movitého nenapadlo.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6798
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od bloom »

salgado píše:Jediným řešením, a už jsem to kdysi navrhoval, by bylo zřízení samostatného televizního kanálu, zaměřeného na staré filmy i na původní dabingy. Něco jako CS film, ale se zahraničními staršími filmy.
Jsem úplně stejného názoru, já bych na takovém kanálu uvítal dabovanou americkou tvorbu 30.-60. let, klidně s novými dabingy (tímto děkuji ČT, že se do nedávna po dlouhá léta pokoušela z ní spoustu dosud neuvedených filmů představovat).
Krikri píše:film Ve stínu, to jsou vyloženě symboly agitky, akorát že protikomunistické, tudíž v souladu s nynějším režimem. Žádná jiná TV není tolik politicky, ke všemu jednostranně angažovaná, jako právě ČT.
S filmem Ve stínu nemá ČT vůbec nic společného.
Krikri píše:všiml jsem si, že tehdy běžel na Primě Komisař Moulin a dokonce díl, který zřejmě pochází z 1. nebo 2. řady, neboť dle názvu není nikde dohledatelný. Takže by mě docela zajímalo, jak je možné, že Prima si v 1997 vysílá díly Moulina, které pak od té doby už nikdy ČT nereprízovala? Že by Prima, jak horlivě ničila dabingy z Premiéry nějakým nedopatřením smazala i dabing prvních dvou řad Moulina, což by mohl být důvod, proč se tyto díly nemohly vrátit do archivu ČT a ta je proto nemůže reprízovat? Jistou logiku by to mělo, stačí uvést další příklad, třeba seriál Co přináší řeka, ten taky naposled běžel na Primě rovněž v létě roku 1997, stejně jako nesehnatelné díly Moulina a od té doby ho ČT, která by správně měla vlastnit práva na dabing nereprízovala. Jak to tak vypadá, Prima nejenže se zbavila veškerých dabingů z Premiéry, ale dokonce i některých dabingů patřící ČT, které si od nich půjčila a už nevrátila. Tahle barbarská stanice mě nikdy nepřestane překvapovat svoji bezmeznou drzostí a omezeností. :vztek:
V roce 2011 začala 1. série seriálu Komisař Moulin vycházet s dabingem ČST na DVD od Levných knih, vyšlo ale jen několik dílů, protože nebyl dostatečný zájem zákazníků.
Takže další důkazy toho, že než něco vypustíš z úst nebo na klávesnici a začneš nepodloženě a neoprávněně napadat ve svých fantasmagorických teoriích, měl by sis nejdřív ověřit fakta.

Jak jste správně poznamenali (ale většina z vás obratem nedodržela), politika sem nepatří, takže tímto politickou diskuzi v tomto tématu (a ve všech ostatních) uzavírám. Tomu, kdo by v ní i přesto pokračoval, se snadno může stát, že se setká na fóru s nějakým postihem nebo se bude muset přesunout na nějaké jiné, vlastní krikrifórum.
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6995
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Michaela2 »

Krikri píše: občan s daleko širším kulturním rozhledem
Takový občan musí spoléhat na uložiště a titulky, kor v dnešní době, bohužel.

Krikri píše: A hlavně to bylo bez reklam, dneska ti nenažraní vydřiduchové přerušují reklamou i 25-minutové seriály,
No co do seriálu, já jsem nedávno na návštěvě rodičů zažila šok, když do zpráv šoupli reklamu :o Za chvíli ji budou dávat i do počasí, pokud už tam není :D

Krikri píše:. Já bych mohl z fleku vést TV stanici zaměřenou na retro seriály
A není náhodou nějaká taková stanice? Vím, že mi před pár měsící přítel říkal, že se díval na staré Riskuj, Milionáře, tak by tam mohli točit i staré novácké seriály, i když Helena tam asi nebude :)
Uživatelský avatar
Krikri
Příspěvky: 1255
Registrován: 12 úno 2009 19:46
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od Krikri »

bloom: co se toho Moulina týče, samozřejmě že o těch prvních pár dílech na DVD z 1. řady vím, ale stejně to nevysvětluje, proč zbylé díly z 1. řady nereprízuje ČT a proč 2. řada je nesehnatelná celá. A ten díl, který jsem objevil v programu Primy z 1997 byl evidentně právě z té druhé řady, takže to klidně může být tak, jak jsem napsal výše.

Michaela2: Nova má stanici zaměřenou na staré pořady, ale pouze své vlastní, které před lety na Nově natočili. Takže staré soutěže, debatní a humoristické pořady i novácké seriály z prvních let Novy na Nova Gold (dříve Telka) běží, ale myslím, že žádné zahraniční seriály ani filmy jsem v programu této stanice nezahlédl. Jde výhradně o tuzemskou nováckou tvorbu. Reprízují tam např. Ruskou ruletu nebo Politické harašení (což je pro Novu plus, vzhledem k tomu, že ČT se již léta repríze S politiky natančím vyhýbá jako čert kříži). Akorát je škoda, že Nova na té stanici nereprízuje i Gumáky, ty bych velmi rád uvítal. Mám sice nahranou valnou většinu dílů, ale pouze zvukově.:(
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)
Výměna za cokoliv z mého archivu viz profil na ČSFD:
https://www.csfd.cz/uzivatel/32591-kri-kri/

PREMIÉRA TV - JEDINÁ KVALITNÍ POLISTOPADOVÁ TV STANICE!
PavelBartos
Příspěvky: 142
Registrován: 20 dub 2012 01:08

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od PavelBartos »

Moulina bych jako důkaz nezájmu diváků nepoužíval. Něco jiného je, když to vyjde na DVD discích, o čemž se někteří ani nedozvědí, nebo alespoň to, že jde o tamty díly, seriál Moulin mají totiž mnozí za něco, co šlo v televizi mnohokrát a je to i ke stažení, takže za to nechtějí vyhazovat peníze, a opět něco jiného je vysílání na běžné televizní stanici, kde se to nepřehlédne. Sám jsem byl jedním z těch, co je ani nenapadlo, že by mohly být v prodeji nějaké ty nedostupné díly, i když jsem věděl že existují a kdysi jsem je v televizi viděl. Naše generace by určitě měla zájem o filmy a seriály svého mládí, ale i o ty pozdější, z osmdesátých a devadesátých let, co je před čvrt stoletím začala vysílat Nova a Premiéra.
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6798
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvek od bloom »

Tak jsem se snažil ocitovat dlouhou pasáž z Krikriho příspěvku, aby bylo jasné, na co můj komentář reaguje, ale evidentně to nestačilo. :D Takže - o Moulinovi na DVD jsem nepsal jako o důkazu nezájmu diváků, ale v reakci na to, že Krikri napadal Primu, že nechala smazat dabingy 1. a 2. řady tohoto seriálu :lol: , ale právě nejen vydaná DVD svědčí o tom, že je to samozřejmě výmysl.

Ad prodej starých filmů a seriálů na DVD: Levné knihy před cca 15 lety vydávaly na DVD širokou škálu starých filmů od artovějších věcí, přes klasické kriminálky po buranské komedie, co šlo, tak s původními dabingy, navíc v té době za lidové ceny. Bohužel se to ale neprodávalo, takže Levné knihy s vydáváním DVD bohužel nadobro skončily. A skutečně se nejednalo jen o Moulina. Prodej podobných věcí u jiných vydavatelů dopadl podobně - když budu citovat Pomajze, tak stačí vzpomenout na filmy Byt, Podivné dědictví, Nebožtíci přejí lásce, příp. snímky ze Zlatého věku Hollywoodu. Statistiky prodejů tedy spíš popírají, že by předchozí generace měly zájem o filmy a seriály svého mládí.
Zamčeno

Zpět na „Mimo mísu“