Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Povídejte si i o věcech, které nesouvisí přímo s dabingem

Re: Kvalita a nabídka dnešních televizních stanic

Příspěvekod Krikri » 19 bře 2018 12:20

ocypuc: 40 mi ještě není (já svůj věk netajím viz. můj profil), nicméně právě proto, že patřím ke generaci Husákových dětí a ne k polistopadové mládeži, která nic než amerikanizaci a pár věčně opakujících se seriálů (povětšinou pouze dvou žánrů - kriminálek a sitcomů ze dvou velmocí) nezažila, tak mám možnost porovnávat tehdejší TV program se současným a zejména tu rozmanitost žánrů i zemí původu. TV program před 20 - 30 lety, třebaže tu bylo výrazně méně TV stanic, byl mnohem bohatší a své si v něm našli i ti nejnáročnější. Dnes se vysílá už jen pro masy a to i na veřejnoprávní televizi. Na začátku 90. let jsme tu měli sice jen tři nebo čtyři kanály, ovšem na každém z nich vždy běželo něco zajímavého. Kolikrát se stalo, že se dobré seriály na různých stanicích časově prolínaly a divák nestačil přepínat. Když uvedu příklad, v létě 1995 dávali na Nově Helenu přesně ve stejný čas, kdy na Premiéře běžela Memol, proto jsem mohl ve většině případů nahrávat jenom jeden z těch seriálů a z Memol mám tudíž jen těch 12 dílů. Vědět, že Helenu budou o rok později reprízovat, zatímco Memol už nikdy, rozhodl bych se s nahráváním jinak. Dnes máme sice k dispozici desítky, možná i stovky TV kanálů, ovšem jak dlouho musíme přepínat, než natrefíme na něco kloudného a neokoukaného? Pokud jsi nezažil konec 80. a první polovinu 90. let, nemůžeš objektivně soudit a nevíš, co je ta pravá rozmanitost TV pořadů. A jelikož už léta pro mě žádná TV nic nevysílá, jakožto invalidní důchodce (silná slabozrakost, čímž u mě odpadá možnost sledování původního znění s titulky, kdyby se zas nějaké kavárenské individum chtělo vytasit s psychiatrem), mám plno času na kritiku současných televizních stanic a jejich programové struktury. Pro mě jsou ty staré seriály z doby před 20 - 30 lety smyslem života, naprostou většinu z nich jsem tehdy neměl možnost nahrát, tak je logické, že se o jejich získání snažím nyní, kdy lze přes internet alespoň něco málo sehnat třeba i z druhého konce republiky z domácích VHS nahrávek jiných lidí. V 90. letech to nebylo možné, pokud sis něco sám nenahrál, neměl jsi možnost to sehnat (samozřejmě mluvím o seriálech, filmy byly vždy mnohem dostupnější komoditou).
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
MUŽ V DOMÁCNOSTI
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)

Výměna za cokoliv z mého archivu!
Ukázky: https://www.youtube.com/user/Madicken2

PROGRAMOVÍ ŘEDITELÉ CZ/SK TV STANIC: JÁ JSEM VAŠE SVĚDOMÍ!
Krikri

Příspěvekod TmavyCyklista » 19 bře 2018 17:15

Já taky, když na Nově po páté hodině dávají Co na to Češi a na Barrandově Soudkyně Barbara, nevím, na co z toho se mám dívat radši :twisted:
TmavyCyklista

Příspěvekod HonzaXXII » 19 bře 2018 19:20

ocypuc: Co do toho furt pleteš věk? Jestli někomu vadí, že je v našich televizích bordel jak v tanku, reprízujou pořád dokola to samý, řadu seriálů nejsou schopní odvysílat komplet, byť v okolních zemích to není vůbec žádný problém, v jednom kuse (a z drtivé většiny zbytečně) předabovávají, a v poslední době mají novou mánii ořezávat věci vzniklé ve 4:3 do 16:9, tak je jedině dobře, když se ozve. A jestli je mu deset nebo sto, je přece úplně fuk.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
HonzaXXII

Příspěvekod Manche » 19 bře 2018 20:31

Já si myslím, že je snad jedno, v kolika letech se člověk na danej program kouká, mě je skoro 30 a pořád mám rád většinu Disneyovek (Letohrátky mě nikdy moc nebraly) nebo Sindibádova dobrodružství, který jsem sledoval už na prvním stupni základky... A i když mě doma někdy kvůli tomu považujou za dětinskýho, tak mě to nijak netrápí.. :)
Manche

Příspěvekod Pomajz » 19 bře 2018 22:08

ocypuc: někdo má třeba 150 přátel, lítá po koncertech po zábavách, ale prostě někdy chce vypnout a při čem se nejlíp vypne? Při nostalgických seriálech /filmech. A je jedno je-li mu 30-40 nebo 60.
Nazdar kedlubny !
Pravým důvodem, proč Tě někdo nenávidí a pomlouvá je ten, že Ty máš něco co on nikdy mít nebude!
Skoro Mirek Dušín pravil "jo byl si dobrej ale tvůj čas vypršel"
http://www.imgup.cz/image/LQUn
Pomajz

Příspěvekod Krikri » 23 bře 2018 15:41

Jak tak koukám do TV programu na Velikonoce, zase přijdu o jednu z nejcennějších rarit mého archivu...:|
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
MUŽ V DOMÁCNOSTI
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)

Krikri

Příspěvekod Q-Ball » 23 bře 2018 19:09

pane Krikri celý čas sa stažuješ že nič nevysielajú a keď už tak si smutný, tomu nejak nerozumiem. :lol:
Q-Ball

Příspěvekod Krikri » 23 bře 2018 19:54

Tak zrovna tato stanice čas od času překvapí něčím zajímavým a nevím o tom, že bych tu na ni kdy nadával, třebaže 99% Čechů nejspíš ani její program nečte. Přitom to není tak dávno, kdy po letech vytáhli z archivu dlouho nevysílaný seriál, naposledy před třemi měsíci.
A příště si lépe prohlédni smajlík, nedal jsem smutný, ale neutrál. Ne že by mě těšilo, že přijdu o unikát, ale na druhou stranu, nevím o tom, že by se zrovna po tomhle někdo sháněl, zvlášť od roku 2014, kdy to jiná stanice odvysílala ve svém dabingu, čímž ta má verze ztratila hodnotu poptávky a cenností tak zůstala spíš jen pro mě.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
MUŽ V DOMÁCNOSTI
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)

Krikri

Příspěvekod richardda » 23 bře 2018 20:35

A jakouze to budou teda vysilat raritu? A na ktere televizi? :-?
NOVA, jedině ona.
richardda

Příspěvekod Krikri » 23 bře 2018 20:45

richardda píše:A jakouze to budou teda vysilat raritu? A na ktere televizi? :-?

Trošku zapátrat v programu ti neuškodí, ostatně, indícií už jsem dodal dost a kdo zná můj kulturní vkus a cennosti mé filmotéky, jistě pro něj nebude problém to zjistit.;) Beztak to nejspíš není nic pro většinu zdejších diskutérů, tak si s tím nemusíte lámat hlavu.
Sháním v CZ:
MALÁ MEMOL
PRVNÍ POLIBKY
DÍVKY OD VEDLE
MUŽ V DOMÁCNOSTI
TAJEMSTVÍ SELENITŮ
NILS HOLGERSSON (sk)

Krikri

PředchozíDalší

Zpět na Mimo mísu