Nesynchronní ruchy u VHS dabingů

Povídejte si i o věcech, které nesouvisí přímo s dabingem
Odpovědět
Uživatelský avatar
coollys
Příspěvky: 280
Registrován: 19 čer 2010 12:02

Nesynchronní ruchy u VHS dabingů

Příspěvek od coollys »

Dokázal by mi někdo vysvětlit, proč některé dabingy na orig. VHS mají nesynchronní ruchy s originálem? Všiml jsem si toho , když jsem chtěl upravit dabing z VHS na HD kvalitu. Dabing sedí na otevíraní pusy, ale na ruchy je úplně mimo. Díky
Uživatelský avatar
coollys
Příspěvky: 280
Registrován: 19 čer 2010 12:02

Re: Nesynchronní ruchy u VHS dabingů

Příspěvek od coollys »

Zajímá mě, jest-li se to dělalo třeba schválně, nebo proč :) Díky všem za jakoukoli odpověď.
HonzaXXII
Příspěvky: 1948
Registrován: 11 čer 2008 19:47
Bydliště: Brno

Re: Nesynchronní ruchy u VHS dabingů

Příspěvek od HonzaXXII »

Tak ty videodabingy se dělaly na tehdejší poměry šíleně rychle, navíc ta úroveň byla všelijaká, některý se dělaly normálně v Barrandovských studiích, kde byla kvalita zaručená, jiné v dírách, které by se jak do roku 89, tak dneska, ani nedaly nazvat studia. Takže tam se ani není čemu divit.
Nejsem proti předabovávání obecně. Jen proti zbytečnému.
Nemůžu za to že právě toho je většina.

Sháním pořady TKM, Hitšaráda, 5xP, Triangel, Telegramiáda, Písničky z obrazovky, a VHS Supraphonu z 80. let. O záznamy z YouTube a DVD nestojím.
-kNiGHT-
Příspěvky: 447
Registrován: 18 led 2009 13:25

Re: Nesynchronní ruchy u VHS dabingů

Příspěvek od -kNiGHT- »

Všiml jsem si leckdy u zvuku posunutí vždy, když se nasazoval cz dabing. Posunutí původní stopy o 500ms až několik vteřin bylo vcelku normální. Schválně to určitě nebylo. Prostě technologie na to nestačila a pokud to střihali na páskovém záznamu tak to bylo o preciznosti, která pro VHS nebyla potřeba. Teď v digitální době to je daleko jednodušší.
Ne každý první dabing je ten nejlepší.
Odpovědět

Zpět na „Mimo mísu“