Hudba k filmům

Povídejte si i o věcech, které nesouvisí přímo s dabingem
Isaac Newton a Zazu
Příspěvky: 20
Registrován: 17 pro 2009 15:02

Hudba k filmům

Příspěvek od Isaac Newton a Zazu »

Myslím, že by bylo dobré ke všem těm dabingům a hercům přidat i autory melodií k filmům- tady jich par je- později dodám další.
Jurský park a Harry Potter- John Williams
Pitáti z Karibiku- Hans Zimmer
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5045
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba k filmům

Příspěvek od Joe Black »

Nechceš ještě udělat databázi autorů filmové hudby? Je to zajímavý nápad, ale s dabingem to nemá moc společného. Já si také nikdy neuvědomil, že ten a ten co napsal hudbu k tomu a tomu napsal také hudbu k tamtomu.
Uživatelský avatar
Kubaz
Příspěvky: 405
Registrován: 07 dub 2008 18:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba k filmům

Příspěvek od Kubaz »

Isaac Newton a Zazu píše:Myslím, že by bylo dobré ke všem těm dabingům a hercům přidat i autory melodií k filmům- tady jich par je- později dodám další.
Jurský park a Harry Potter- John Williams
Pitáti z Karibiku- Hans Zimmer
Tak filmová hudba je mé oblíbené téma, ale nechal bych to spíš jen jako diskuzi...seznamů je na internetu hafo...

Já třeba miluju Steva Jablonskyho a jeho soundtracky k Ostrovu a Transformrům... ;)
Dabing X Originál?...většinou jde jen o to, co vidíte dřív...
Uživatelský avatar
MikeZ
Příspěvky: 534
Registrován: 01 zář 2008 15:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba k filmům

Příspěvek od MikeZ »

Já mám nejradši Dannyho Elfmana, hlavně jeho Batmany, Střihorukého Edwarda a The Nightmare Before Christmas. Poslední dobou se ale začal trochu kazit :(

Dále mám rád Williamse (všechy Indiany Jonese, Star Wars), Howarda Shorea (Pán prstenů, Moucha), Hanse Zimmera (Batman začíná, Temný rytíř), Michaela Giacchina (Star Trek, Mission Impossible III), Jamese Newtona Howarda (Znamení, Batman začíná, Temný rytíř), Johna Ottmana (X-Men 2, Valkýra) a samozřejmě velikána Ennia Morriconeho (Hodný, zlý a ošklivý, Tenkrát na západě).
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5045
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba k filmům

Příspěvek od Joe Black »

Já také Elfmana (ať už zmiňovaný Edward nebo také Karlík a továrna na čokoládu, kde i sám zpíval) ale také úžasnou hudbu má Faunův labyrint.
Uživatelský avatar
Kubaz
Příspěvky: 405
Registrován: 07 dub 2008 18:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba k filmům

Příspěvek od Kubaz »

Tak Williams je velká klasika...co složí se neskutečně vreje do paměti a je z toho kult. Jen mi trochu vadí, že sám sebe docela vykrádá...obzvlášť akčnější pasáže a jeho divoký trubky. :D
No a nerad bych opomenul Hanse Zimmera, který co vezme do ruky promění v poklad. Využívá sice hodně počítačů, ale je to opravdu machr. Gladiátor, Piráti 2 a 3, Temný rytíř, Madagaskar a hlavně jeho podle mého vrcholný soundtrack ke Lvímu králi. ;) Jenda Pokoj holt hládne hudebnímu průmyslu. :D
Když jste zmínili Michaela Giacchina, tak jeho soundtrack ke Star Treku byl pro mě velmi příjemným překvapením, ale to se dalo čekat po jeho výborné hudbě k seriálovým Ztraceným.
Ale pokud bych měl mluvit o mém top soundtracku, tak nejdokonalejší, nejvypiplanější, nejkompaktnější, nejatmosferičtější a nejfantastičtější je pro mě právě hudební doprovod k Pánovi Prstenů od Howarda Shorea.

A na závěr otázečka...Co si myslíte o novince od Jamese Hornera - Avatarovi? Jedni ho milují a jedni nenávidí. Prý sám sebe vykrádá a je až do uší bijící, že hlavní motiv je do půlky shodný s motivem z Titanicu. Podle mého ale pro film hudba funguje skvěle, co na tom, že je ohraná. :D
Dabing X Originál?...většinou jde jen o to, co vidíte dřív...
Uživatelský avatar
MikeZ
Příspěvky: 534
Registrován: 01 zář 2008 15:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba k filmům

Příspěvek od MikeZ »

Mě se ta hudba hodně líbila. Opravdu to není nic objevného, nebo originálního a chvilkama se Horner opravdu vykrádá, ale obsahuje pár opravdu krásných melodií a měl jsem z něho dobrý pocit. Obzvláště skladby "Becoming one with the people" a "Pure spirit of the forest" se mi hodně líbily. A ta písnička od Leony Lewis je taky docela dobrá. Za mě tedy rozhodně palec nahoru (stejně jako film, tomu jsem dal 10/10)
Uživatelský avatar
Kubaz
Příspěvky: 405
Registrován: 07 dub 2008 18:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba k filmům

Příspěvek od Kubaz »

MikeZ píše:Mě se ta hudba hodně líbila. Opravdu to není nic objevného, nebo originálního a chvilkama se Horner opravdu vykrádá, ale obsahuje pár opravdu krásných melodií a měl jsem z něho dobrý pocit. Obzvláště skladby "Becoming one with the people" a "Pure spirit of the forest" se mi hodně líbily. A ta písnička od Leony Lewis je taky docela dobrá. Za mě tedy rozhodně palec nahoru (stejně jako film, tomu jsem dal 10/10)
Jo jo...dovolím si souhlasit. "Becoming one with the people..." je jedna z nejlepších skladeb. Velmi mile mě ale překvapila i hodně akční "War". Ale přesně jak říkáš, nic objevného, ale funguje dobře.
Dabing X Originál?...většinou jde jen o to, co vidíte dřív...
Uživatelský avatar
Brocc
Příspěvky: 1287
Registrován: 24 úno 2009 18:38
Bydliště: Českomoravská Divočina....

Re: Hudba k filmům

Příspěvek od Brocc »

mno o "Jendovi" :lol: se opravdu nemá cenu rozepisovat, jeho práce je luxus, jenom bych doplnil mého oblíbeného Černého jestřába + soundtrack k videohře CoD: Modern Warfare 2, to byla taky těžká paráda...

hodně už toho tu padlo, ale za sebe řeknu určitě Klause Badelta a jeho Stroj času a hodně mě zaujal Ilan Eshkeri hudbou k Hvězdnému prachu...

teď mě napadá, že v týhle kategorii mám oblíbených věcí až až... Vangelis, Jerry Goldsmith (hlavně The 13th Warrior), Steve Jablonsky, Howard Shore.. hudba z Hancocka, Duny, mno je toho habaděj.... :D v neposlední řadě trailerový věci..

sice je to topic o filmový hudbě, ale nemůžu nezmínit hudbu z World of Warcraft a vůbec všech věcí od Blizzardu a z druhého Assassin's Creed...
Uživatelský avatar
Kubaz
Příspěvky: 405
Registrován: 07 dub 2008 18:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hudba k filmům

Příspěvek od Kubaz »

Brocc píše:mno o "Jendovi" :lol: se opravdu nemá cenu rozepisovat, jeho práce je luxus, jenom bych doplnil mého oblíbeného Černého jestřába + soundtrack k videohře CoD: Modern Warfare 2, to byla taky těžká paráda...
Tak COD MW2 není jen jeho práce, ale spolupracoval na něm se spoustou dalších, ale jeho jménu je holt zastínilo. Nicméně souhlasím, že je fakt parádní.
Brocc píše:hodně už toho tu padlo, ale za sebe řeknu určitě Klause Badelta a jeho Stroj času a hodně mě zaujal Ilan Eshkeri hudbou k Hvězdnému prachu...
Taky nesmíme zapomínat, že první soundtrack k Pirátům je taky práce Klause Badelta včetně té nejznámější a nejhranější filmové melodie posledních let - "He is a pirat"
Jinak Hvězdný prach je jeden z mých nej filmů a jeho hudba je moc fajn, ale nějak bych si dikázal představit trochu víc.
Brocc píše:v neposlední řadě trailerový věci..
No tohle je kategorie sama pro sebe a vzhledem k tomu, že to není věc veřejná tak málo lidí ví, že existují trailerové společnosti, které se zabývají jen tvorbou pro upoutávky. Nevím do jaké míry si do toho pronikl ty, ale některá alba mých oblíbených společností dalekosáhle překonávají všechny soundtracky co jsem zatím slyšel. (Two Steps From Hell, Immediate Music, X-Ray Dog a třeba Audiomachine)
Dabing X Originál?...většinou jde jen o to, co vidíte dřív...
Odpovědět

Zpět na „Mimo mísu“