FDb.cz

Povídejte si i o věcech, které nesouvisí přímo s dabingem

FDb.cz

Příspěvekod Joe Black » 02 srp 2010 12:30

Tak jsem se rozhodl napsat mail do FDb ohledně chyby u Harry Pottera (dabing postavy Narcissy Malfoyové) a nepatrně jsem naznačil, že v databázi mají chyb, co se dabingu a jmen herců či dabérů týče, více a přišla mi odpověď:
FDb píše:Určitě budeme rádi za každé informace týkající se chyb v naší databázi. Za spolupráci předem děkujeme a těšíme se.

Takže tímto Vás všechny prosím, jestli byste mi mohli SZ poslat jakoukoliv chybu, kterou na FDb.cz naleznete. Já poté jednou za nějaký časový úsek chyby odešlu. Díky z spolupráci!
Joe Black

Re: FDb.cz

Příspěvekod ReDabér » 02 srp 2010 14:33

Casper: Kathleen Harvey nedabuje nějaká A. Votočková, ale Nikola Votočková.
Zachraňte Willyho 2: Annii nedabuje nějaká A. Peterková, ale Vlasta Peterková.
Filip Schwarz neexistuje, je to Filip Švarc.
Zuzana Šulcová neexistuje, je to Zuzana Schulzová.
Jiří Švarc neexistuje, je to Jiří Schwarz.
Julia Nickson-Soul má 3 profily: Julia Nickson-Soul (Julia Nickson / Julie Nickson), Julia Nickson-Soul a Julia Nickson.
Jessica Lucas nehrála ve filmu Stáhni mě do pekla.
Sarah Clarke nehrála ve filmu Twilight sága: Nový měsíc.
Ve filmu Ztracený princ mají, že Anežka Pohorská hrála a zároveň dabovala princeznu Auroru - poue ji dabovala.

Vím, že ne všechno se týká dabingu, ale taky by si to mělo fdb.cz poopravit.
ReDabér

Příspěvekod ReDabér » 23 srp 2010 17:49

Gillian v Chůvě v akci nedabuje Dana Černá ale Dagmar Čárová.
ReDabér

Příspěvekod Džejňulka » 25 lis 2010 22:00

http://www.fdb.cz/lidi/20309-katerina-lojdova.html
Koukněte na tohle: životopis je o Kateřině Lojdové starší, fotky jsou míchané Katky mladší i starší a filmografie je také smíchaná. Tak to by se tedy mělo jako nějak opravit.
Miluju český dabing, a proto mám strach, co se z něj stane.
Džejňulka

Příspěvekod ReDabér » 30 lis 2010 23:22

Zbyšek Horák nemohl hrát ve filmu Komedie s klikou (1964), protože se narodil r. 1966.
Petra Jindrová-Lupínková nemohla hrát ve filmu On a jeho sestra (1931), protože se narodila v r. 1964.
ReDabér

Příspěvekod ReDabér » 11 pro 2010 11:48

Zvíře v Krásce a zvířeti nedabuje Miroslav ale Martin Zounar.
V Dobrodruzích z velkoměsta Bonnii nedabuje Marie ale Zuzana Skalická.
ReDabér

Příspěvekod okalis » 11 pro 2010 19:11

Vše nad tímto příspěvkem jsem naposílal přes aktualizační formulář, takže až to pověření členové zpracují, bude opraveno. Něco již opravené bylo, ale na ty Kateřiny Lojdové si fakt netroufám - ani se nedivím, že v tom je takový zmatek, protože ty dvě paní jsou jen pár let od sebe; takže kdo na to má, nechť pošle podrobné podklady pro opravu na tonda@fdb.cz .
Pokud naleznete nějaké další chyby a nejste a nechcete být registrováni na FDb, napište na výše zmíněný mail, sem, případně přímo na můj mail (viz moje osobní stránky). Doufám, že i nějaký jiný člověk registrovaný zde i na FDb někdy aktualizace na základě této diskuse někdy pošle a informuje zde o tom.
okalis

Příspěvekod ReDabér » 12 pro 2010 13:08

Od té samotné Kateřiny Lojdové by měly být tituly - Čarodějky, Červený kamínek, Horákovi, Kouzelné dobrodružství, Lovec, O vílách Rojenicích - přesunuty ke Kateřině Lojdové(1) (i s obrázky!). T těch ostatních dabingových titulů si nejsem jistý, ale asi taky k ní patří.
ReDabér

Příspěvekod ReDabér » 27 pro 2010 12:46

Musím se přiznat, že mě na fdb.cz štve to, že když se zapíná musím nějakou chvíli počkat, než se "usadí". Zkrátka se stránka za nějakou dobu posune směrem dolů. Takže najednou omylem kliknu na nějakou reklamu nebo na něco jiného. To samé je, když chci rovnou po otevření stránky něco napsat do vyhledávače. Po zmáčknutí enteru zjistím, že místo "Jan Bartoš" se vyhledává Jn Batoš. A zase musím čekat než se stránka "vyhopsá"...
ReDabér

Příspěvekod okalis » 27 pro 2010 21:47

Tak na to ti poradím jednoduchou věc: zaregistruj se. Po přihlášení totiž některé reklamy včetně táhle zmizí. Upřímně bez přihlášení (z lenosti) tam teď něco hledám kvůli té reklamě jenom velmi zřídka, a navíc mě štve, že přihlašovací okénko je těsně pod ní, takže když rádoby do něj kliknu ve chvíli, kdy si prohlížeč myslí, že už tam reklama je, hned jsem na nějaké pochybné stránce, kde jsem být nechtěl. Ale živí nás to, tak si nestěžuji.
okalis

Další

Zpět na Mimo mísu