Účel dabingfora

Vždyť to znáte. Vždycky je co vylepšovat a pokud vás něco napadne, případně chcete-li se nějak aktivně zapojit, budeme jenom rádi.
Zamčeno

Účel dabingfora

Pomoc tvůrcům dabingu
3
5%
Komplexní databázové informace o dabingu
17
28%
Oboje
39
65%
Jiné, upřesním v diskuzi
1
2%
 
Celkem hlasů: 60

Uživatelský avatar
anderson
Příspěvky: 1689
Registrován: 16 črc 2009 20:05
Poznámka: UŽIVATEL BYL ZABANOVÁN

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od anderson »

James55 píše:
anderson píše:Absolutne suhlasim. Ale meritom veci bolo to, ze samotni admini dabingfora povazuju profily "mrtvych" daberov za zbytocne a najradsej by ich zmazali. Resp. by ani dalsie nemali vznikat. Pomerne bizarny nazor od tzv. milovnikov kvalitneho dabingu.
Andersone, co kdyby sis přečetl pořádně, co jsem napsal? Podle mě je zbytečné vytvářet profily hercům, kteří jsou již 60 let po smrti, stejně tak jejich dabéři. Takové profily imho moc lidí neposlouží. Já vidím databázi především jako pomoc tvůrcům dabingu při obsazování. Nikde jsem nepsal, že by se neměly vytvářet profily známějších herců po smrti, kteří mají na kontě x filmů a dabingy s těmito herci se ještě vytvářejí (MGM...). Je to pouze můj názor, není to jakýkoliv příkaz ani nové pravidlo, jak si zjevně sám okamžitě usoudil.
P.S. Byl bych rád, kdybys nereagoval, nestojím tady o další hádku. V nejhorším případě přes SZ...
Na co ja budem alebo nebudem reagovat, to laskavo nechaj na posudenie mne samemu. Vyslovil som nazor, ze ak niekto z adminov povazuje profily "mrtvych ludi" za zbytocne, je to pomerne bizarny postoj. A ako pise Newmy, bolo by dobre keby sa vychadzalo z toho co si zelaju uzivatelia dabingfora a nie ty. Co sa tyka tych tebou tak protezovanych "tvorcov" - ja ich povazujem za celkom svojpravnych. A teda ak si nebudu chciet pozriet profil "mrtvoly" tak na neho nekliknu. Ale mozno sa mylim. Az tak dobre "tvorcov" nepoznam.
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6884
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Michaela2 »

James55 píše:]
Podle mě je zbytečné vytvářet profily hercům, kteří jsou již 60 let po smrti, stejně tak jejich dabéři. Takové profily imho moc lidí neposlouží. Já vidím databázi především jako pomoc tvůrcům dabingu při obsazování.

v tomhle s Jamesem souhlasím, přecejen DF bylo vytvořeno jako pomoc dabingovým tvůrcům se zaměřením na současný dabing a tudíž mi přijde zbytečné, aby tu měli profil dabéři z přelomu 19.-20.století, kteří nadabovali 2 filmy, nekdy mám pocit, když se dívám do databáze dabéru, jako by tam bylo více dabérů narozených v 19.století než těch současných. Ale ve finále je mi to jedno, protože se zajímám jen o současné dabéry a profily těch, co jsou už 100 let po smrti, nenavštěvuji ( neberte to jako neúctu, jen se přirozeně nezajímám o někoho, o kom jsem nikdy neslyšela)
Lukiz
Příspěvky: 3479
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Lukiz »

Podle diskuze by to vážně vypadalo, že dabingforum je pro současné tvůrce ale dle ankety výše má tato volba jen jeden hlas. :-? Že by to byla jen ta "ukřičená" menšina? ;)
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od James55 »

Lukiz: Já jsem psal o databázi herců, ne o celém Dabingforu, o kterém probíhá anketa.
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4695
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Newmy »

Ale no tak, Jamesi, to mám změnit anketu z celýho fora jen na databázi herců? A vážně věříš že by výsledek byl jiný? :D
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5042
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Joe Black »

Souhlasím s Jamesem... A myslím si, že tahle "debata" už se trochu odkloňuje od tématu "Účel dabingfora".
Uživatelský avatar
Hracka74
Příspěvky: 291
Registrován: 20 dub 2010 18:10

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Hracka74 »

ja si myslím, že každý profil má nějaký smysl, at to tu bere někdo jako databázi tak prostě do databáze patří každý profil. třeba dnes jsem se dozvěděla že Tereza Kerndlová taky dříve dabovala. a i když už v životě asi nic nenadabuje tak nějaký lidi by její profil zajímal a někoho zase né. lidi jsou různí a každého zajímá něco jiného
-fanynka Stanislava Fišera číslo 1.
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6884
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Michaela2 »

tak to by Tereze, a zároven i Gábině Partyšové a Agátě Hanychově měl honem někdo udělat profil - "paní dabérky" :roll: :D
Michel
Příspěvky: 719
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Michel »

Joe Black píše:Souhlasím s Jamesem... A myslím si, že tahle "debata" už se trochu odkloňuje od tématu "Účel dabingfora".
To já si tedy naopak nemyslím. Zda zemřelé herce a jejich dabéry uvádět nebo neuvádět, to s tématem "Účel dabingfora" velmi úzce souvisí. Pokud má být dabingforum nejen pomůckou pro současné dabingové režiséry, ale také komplexní databází (a to podle mě jednoznačně být má), tak z toho přece jasně vyplývá, že by mělo obsahovat všechny české dabéry, kteří kdy existovali a všechny herce, kteří kdy do češtiny byli nadabováni. Tedy debata neodbočuje od tématu, jen rozebírá dílčí následek, který ze zvoleného Účelu dabingfora vyplývá.
Michaela2 píše:
James55 píše:]
Podle mě je zbytečné vytvářet profily hercům, kteří jsou již 60 let po smrti, stejně tak jejich dabéři. Takové profily imho moc lidí neposlouží. Já vidím databázi především jako pomoc tvůrcům dabingu při obsazování.

v tomhle s Jamesem souhlasím, přecejen DF bylo vytvořeno jako pomoc dabingovým tvůrcům se zaměřením na současný dabing a tudíž mi přijde zbytečné, aby tu měli profil dabéři z přelomu 19.-20.století, kteří nadabovali 2 filmy, nekdy mám pocit, když se dívám do databáze dabéru, jako by tam bylo více dabérů narozených v 19.století než těch současných. Ale ve finále je mi to jedno, protože se zajímám jen o současné dabéry a profily těch, co jsou už 100 let po smrti, nenavštěvuji ( neberte to jako neúctu, jen se přirozeně nezajímám o někoho, o kom jsem nikdy neslyšela)
No, to ano, to tady nikdo nepopírá, že původně dabingforum vzniklo jako pomoc dabingovým tvůrcům se zaměřením na současný dabing, a je to rozhodně dobře, že vzniklo, já jsem za to moc rád a jeho zakladatelů si velmi vážím a obdivuju je. Ale jaksi to není argument pro to, proč by dnes nemohl být jeho účel jiný. Pokud bylo v počátcích dabingfora takové přání, aby bylo zaměřeno pouze na současný dabing, mělo se to jasně definovat například v Pravidlech diskuze. Jinak totiž noví uživatelé a návštěvníci dabingfora nemají sebemenší šanci se toto dozvědět. Já jsem se to třeba úplně náhodou dozvěděl, když jsem si jen tak ze zvědavosti četl jednu Jamesovu a Markusovu diskuzi z roku 2008. A vsadím se, že většina všech uživatelů se o původním účelu dabingfora dozvěděla až teď v této diskuzi.
Tobě a Jamesovi se možná informace o mrtvých hercích a dabérech zdají zbytečné, ale podle mě jsou minimálně stejně tak hodnotné, ne-li dokonce hodnotnější než informace o hercích současných. Když například bude někdo sestavovat životopis Františka Filipovského a bude chtít zjistit, kde všude daboval, jistě velmi rád využije jeho zdejší profil. Jak už tady párkrát zmínil Historik, českým dabingem se dosud nikdo systematicky nezabýval, takže takovéto informace by jinak daný životopisec musel velice složitě dohledávat po archivech. V tomto je podle mě dabingforum naprosto jedinečné - zatím je to jediný web, který se systematicky zabývá historií českého dabingu a byla by velká škoda snažit se tento jedinečný prvek z něj vytlačit.

A když už jsme u těch osobních názorů, tak třeba já se 1000x radši podívám na profil Olivera Hardyho než třeba LeonardaDiCapria (také to neber jako neúctu ;) )
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Angus MacGyver
Příspěvky: 366
Registrován: 15 led 2010 23:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Účel dabingfora

Příspěvek od Angus MacGyver »

Pokud nakonec vznikne nová databáze, ať už jen s živými a nebo i mrtvými (dabingovými) herci, moc prosím, aby napřed byla stanovena, odsouhlasena a dodržována pravidla CO a JAK dělat... Jinak řečeno - aby nová databáze měla jednotnou štábní kulturu. To, co dnes dabingforum obsahuje je informačně hodnotné, ale rozhodně ne kompletní a formálně jednotné...

Souhlasím s tím, co pěkně vyjádřil Michel, že DF by se mělo snažit být co možná nejkomplexnější databází českého dabingu a již nežijící dabéři / herci zasluhují mít své profily. Jinými slovy 100% ANO retrospektivnímu principu.

Michaela2: Chápu tvůj postoj, že proč sem dávat informace, které jsou odkaz do minulosti, nicméně, použiju-li přirovnání - nabídněme uživatelům všechno a oni se u toho švédského stolu obslouží tím, na co budou mít chuť.

P.S. - Ohledně toho, co míním "jednotnou štábní kulturou", mrkněte do sekce "Náměty a připomínky" na mé 4 návrhy...
Zamčeno

Zpět na „Náměty a připomínky k fóru“