Vyhlašování anket

Vždyť to znáte. Vždycky je co vylepšovat a pokud vás něco napadne, případně chcete-li se nějak aktivně zapojit, budeme jenom rádi.

Vyhlašování anket

Příspěvekod Sagres » 04 bře 2012 23:10

Chtěl bych zde upozornit a popřípadě i poprosit o nápravu, aby se sjednotilo a hlavně zprůhlednilo vyhlašování anket, když se tu na ně dává takový důraz.
Vypozoroval jsem zde nešvar, že někteří uživatelé (včetně několika moderátorů a včera tedy schválně i mě) vyhlašují ankety bez toho, aniž by přesně určili anketní otázkou, zda-li budou ve výsledku ankety akceptovat i další pozice nebo ne. To by mělo být známo zcela jasně předem :!: Zvolte nejlepší český hlas .... ? či Kdo by měl dabovat ... ? Dvorní dabér .... ? neříká už nic o tom, zda-li bude tedy obsazena následně i 2. a 3. pozice. Záleží tedy pak už čistě jen na osobním vkusu dotyčného uživatele! Když zadavatelé výsledky dané ankety kvitují, obsadí si jejím výsledkem všechny pozice (anebo třeba jenom první dvě), a když ne, tak jen jednu a o zbylé si vyhlásí raději anketu novou. Jediné, kde s tím nejde vůbec nijak manipulovat je samostatná anketa o 3. místo nebo rozstřel. Tudíž bych byl pro, aby každý volil jako anketní dotaz jen
Anketa o 1. místo
-"- 2. místo
-"- 3. místo
-"- 2. a 3. místo
-"- 1., 2. a 3. místo

Navíc bych byl i rád, aby se zde též sjednotilo to, že pokud se vyhlašuje nová anketa či reanketa, měly by být vždy shozeny předchozí pozice, o které dané hlasování má být. Tím se zamezí ovlivňování hlasujících předchozími výsledky.
Tam kde je 10 a více dabérů měla by být anketa už automaticky se dvěma hlasy, aby se snáze dosáhlo 18 hlasů a nemuseli nad tím zbytečně "bádat" moderátoři.
A i výsledky prvních 3 pozic (či vítěze a druhého pod ním) by nebylo od věci uvádět v profilu herce než bude ukončená anketa zcela odstraněna kamsi do análů DF. Někdy nestihnu ani zaregistrovat výsledek dalších pozic díky jeho bleskutrychlému odtranění. :shock:
Možná s tím nebude chuť něco udělat, ale každopádně by to bylo průhlednější, férovější a i bez dalších případných spekulací... Prostě připomínka, námět tu padl. ;)
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Sagres

Re: Vyhlašování anket

Příspěvekod Joe Black » 05 bře 2012 08:34

Já vždy používám formát názvu ankety "Jméno - 2. a 3. místo?" nebo "Jméno - 3. místo?" nebo "Jméno - rozstřel X / Y?" nebo "Jméno - dvorní?" (toto znamená u mě 1. - 3.) A protože většina anket se schvaluje moderátory, kde vypisuji všechny hlasy z ankety, tak výsledky mých anket jsou snadno dohledatelné...
Joe Black

Příspěvekod Sen » 05 bře 2012 17:45

Sagres píše:Vypozoroval jsem zde nešvar, že někteří uživatelé (včetně několika moderátorů a včera tedy schválně i mě) vyhlašují ankety bez toho, aniž by přesně určili anketní otázkou, zda-li budou ve výsledku ankety akceptovat i další pozice nebo ne. To by mělo být známo zcela jasně předem :!:

Tak tedy zcela jasně oznamuji, že moderátoři se obecně na základě výsledků dané ankety snaží obsadit maximální možný počet postů. Pokud je ale pořadí na dalších postech nejasné, je o ně vyhlášena anketa nová.
Sagres píše:Tam kde je 10 a více dabérů měla by být anketa už automaticky se dvěma hlasy, aby se snáze dosáhlo 18 hlasů a nemuseli nad tím zbytečně "bádat" moderátoři.

Asi tě zklamu :), ale u vícehlasých anket 20 hlasů obecně nepomůže. Důležitý je totiž počet hlasujících, nikolv hlasů.
Sen

Příspěvekod Michaela2 » 06 bře 2012 23:58

Sen píše:Tak tedy zcela jasně oznamuji, že moderátoři se obecně na základě výsledků dané ankety snaží obsadit maximální možný počet postů. Pokud je ale pořadí na dalších postech nejasné, je o ně vyhlášena anketa nová.
Sagres píše:Tam kde je 10 a více dabérů měla by být anketa už automaticky se dvěma hlasy, aby se snáze dosáhlo 18 hlasů a nemuseli nad tím zbytečně "bádat" moderátoři.

Asi tě zklamu :), ale u vícehlasých anket 20 hlasů obecně nepomůže. Důležitý je totiž počet hlasujících, nikolv hlasů.

já jsem si zrovna ted všimla, že v anketě Kiefer Sutherland jste se moc nesnažili obsadit všechna místa :D
1. Trojan - asi 15 hlasů ( prostě suverénně na 1)
2. Novotný - asi 8
3. Juřička - asi 6 hlasů

pak Brousek se Saicem 2, takže zde bych o jakési nejasnosti nemluvila, nechápu, proč byla vyhlášena nová, ale většinou se tak děje, jak píšeš...

no a co se týká 18 hlasů nebo hlasujících uživatelů, nevím, zda je to pravidlo, ale to ,co říkáš je nepravda, je-li nad 18 hlasů. ne hlasujících uživatelů, vyhlašuje výsledky autor topicu bez revize moderátora, tím nechci řici, ze mi to vadí, je mi to fuk ;)
oblíbení rež. - F.Jančík, Martin Kot
oblíbenkyně: P.Tišnovská, R.Slováčková, Z.Hykyšová, I.Hrubá, S.Vrbická, L.Juřičková, L.Vondráčková, E.Balzerová, Z.Slavíková, H.Ševčíková, M.Menšíková, K.Valová, K.Seidlová, Irena Máchová
oblíbenci: Lukáš Hlavica, Radek Škvor, Filip Jančík 8-)
Michaela2

Příspěvekod Sen » 07 bře 2012 10:09

Samozřejmě ke každému pravidlu existují výjimky :), ale pokud tě zajímá konkrétně KS, ptáš se nesprávného moderátora ;). Já bych s tím uvedených pořadím problém neměl.

Michaela2 píše: no a co se týká 18 hlasů nebo hlasujících uživatelů, nevím, zda je to pravidlo, ale to ,co říkáš je nepravda, je-li nad 18 hlasů. ne hlasujících uživatelů, vyhlašuje výsledky autor topicu bez revize moderátora, tím nechci řici, ze mi to vadí, je mi to fuk ;)

Nějaký příklad z nedávné doby? Před časem se kolem toho objevily nějaké nejasnosti, moderátoři diskutovali a dospěli k výše uvedenému závěru, takže teď by to mělo fungovat, jak jsem napsal.
Sen

Příspěvekod ReDabér » 07 bře 2012 17:25

no a co se týká 18 hlasů nebo hlasujících uživatelů, nevím, zda je to pravidlo, ale to ,co říkáš je nepravda, je-li nad 18 hlasů. ne hlasujících uživatelů, vyhlašuje výsledky autor topicu bez revize moderátora, tím nechci řici, ze mi to vadí, je mi to fuk

Toto pravidlo fungovalo vždycky (alespoň jsem si nikdy nevšiml vyjímky). 18 hlasů ještě není 18 hlasujících. Bylo by to nefér vůči hlasujícím v anketách s jedním hlasem.
ReDabér

Příspěvekod Michaela2 » 07 bře 2012 17:58

Sen píše:Samozřejmě ke každému pravidlu existují výjimky :), ale pokud tě zajímá konkrétně KS, ptáš se nesprávného moderátora ;). Já bych s tím uvedených pořadím problém neměl

to nebyl dotaz směřovaný na Tebe, to byla jen poznámka, že ne vždycky se tak děje, vyjímky jsou pěkná věc, pokud mají opodstatnění, pokud nemají, nahrávají Sagresově názoru, nelíbi-li se někomu obsazení zbývajících pozic, hodí novou anketu

[quote="Sen"
Nějaký příklad z nedávné doby? [/qu
ote]

no nevedu si deníček, kdesi na foru jsem četla 18 hlasů, jinde zase 18 hlasujících a vím, že u dvouhlasných anket, u kterých se snáze dosahuje těch 18 hlasů, se výsledky vyhlašovaly i bez vás, ale klid výsledky byly zcela jasné :D

a 2 hlasy u velkého počtu dabérů jsou fajn, anketa nemusí být rozplizlá do XX měsíců
oblíbení rež. - F.Jančík, Martin Kot
oblíbenkyně: P.Tišnovská, R.Slováčková, Z.Hykyšová, I.Hrubá, S.Vrbická, L.Juřičková, L.Vondráčková, E.Balzerová, Z.Slavíková, H.Ševčíková, M.Menšíková, K.Valová, K.Seidlová, Irena Máchová
oblíbenci: Lukáš Hlavica, Radek Škvor, Filip Jančík 8-)
Michaela2

Příspěvekod Michel » 07 bře 2012 18:10

Když už se tu diskutuje o způsobu vyhlašování anket a jejich výsledků, tak bych si dovolil dvě připomínky nebo spíš návrhy:
1) Po ukončení hlasování se obvykle v tématu s profilem herce objeví příspěvek některého z moderátorů s konečným pořadím. Nebylo by možné uvádět u místa zároveň i počet hlasů, které daný herec dostal? (Nemyslím v úvodním příspěvku, ale v tom, ve kterém se píše: "Anketa ukončena. 1. místo...") Podle mě to je celkem užitečná informace, zvlášť když se třeba po několika letech rozhoduje, jestli udělat novou anketu nebo ne.

2) Jak už napsal Sagres, nepřijde mi úplně šťastné, že někdy se celkové pořadí určuje už z první ankety a někdy se ještě vyhlašují ankety o další místa. V některých případech totiž rozdílný způsob hlasování může dát naprosto odlišné výsledky. Nebylo by možné to nějak sjednotit? Podle mě by bylo nejlepší, kdyby se hlasovalo o každé místo zvlášť, protože pak se každý uživatel může vyjádřit k tomu, kdo je podle něj 1. nejlepší dabér, 2. nejlepší dabér a 3. nejlepší dabér daného herce. Zatímco když se pořadí sestavuje pouze z jediné ankety, tak každý uživatel má možnost se vyjádřit pouze k tomu, kdo je podle něj 1. nejlepší dabér daného herce.

Díky za případné zvážení a vyjádřžení se k návrhům :-)
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Michel

Příspěvekod Sen » 08 bře 2012 18:23

Michaela2 píše:
Sen píše:Samozřejmě ke každému pravidlu existují výjimky :), ale pokud tě zajímá konkrétně KS, ptáš se nesprávného moderátora ;). Já bych s tím uvedených pořadím problém neměl

to nebyl dotaz směřovaný na Tebe, to byla jen poznámka, že ne vždycky se tak děje, vyjímky jsou pěkná věc, pokud mají opodstatnění, pokud nemají, nahrávají Sagresově názoru, nelíbi-li se někomu obsazení zbývajících pozic, hodí novou anketu

Však já ten názor tak úplně nepopírám ;). Obvyklý postup jsem popsal výše, někdy se ale od něj moderátoři odchýlí.
Sen

Příspěvekod Sagres » 09 dub 2012 19:25

Joe Black píše:Já vždy používám formát názvu ankety "Jméno - 2. a 3. místo?" nebo "Jméno - 3. místo?" nebo "Jméno - rozstřel X / Y?" nebo "Jméno - dvorní?" (toto znamená u mě 1. - 3.) A protože většina anket se schvaluje moderátory, kde vypisuji všechny hlasy z ankety, tak výsledky mých anket jsou snadno dohledatelné...

Souhlasím, Tvoje ankety jsou přehledné, jasné a naprosto v pořádku. Kvituji i shození předchozích žebříčků a počet oddabovaných počinů v anketě viz. Vanessa L. Williams, klobouk dolů. Jen "dvorní" tu znaméná u každého něco jiného...
Sen píše:Tak tedy zcela jasně oznamuji, že moderátoři se obecně na základě výsledků dané ankety snaží obsadit maximální možný počet postů. Pokud je ale pořadí na dalších postech nejasné, je o ně vyhlášena anketa nová.

To ale není vždy pravda, když se nějakému moderátorovi u jeho ankety o 2. a 3. místo třetí post nelíbí, vyhlásí si vesele novou anketu a za tím si stojím. Konkrétně jasný obsazení předchozí ankety u Andie MacDowell. Žáková se tam jako jediná umístila na 3. pozici za Pleštilovou, ale umístěna stejně nebyla. Zadavatel si raději vyhlásil novou, protože mu tam nefigurovala jeho favoritka o 13 let mladší jednozářezová Munzarová. :-: Tak k čemu se ty reankety pak vyhlašují, když se takto snažíte předchozí žebříček udržet stůj, co stůj! ;) :D :lol:
Sen píše:Asi tě zklamu :), ale u vícehlasých anket 20 hlasů obecně nepomůže. Důležitý je totiž počet hlasujících, nikolv hlasů.

Dobře, ale pak tedy řeší moderátoři stejně 95% výsledků anket, protože v současnosti bohužel nikde nehlasovalo více jak 18-20 hlasujících. (A kde tomu tak bylo, tak profil patřil jednomu z moderátorů.) Pak to dopadá tak, že ani po 24 dnech od skončení ankety není nově obsazen žebříček např. u Joan Cusack. Docela by mě zajímalo, jak takové řešení vůbec probíhá a kolik moderátorů se ho vlastně účastní :?: Navíc jeden proti druhému u Vašich svěřenců přece nepůjdete. :) Kdyby se výsledky anket plně akceptovali i u trochu nizšího počtu hlasujících bez revize moderátorů (třeba 12), nebyly by výsledky anket zbytečně rozplizlé, vy si ušetřili práci a my nemuseli xx dní čekat na výsledky Vašeho rokování. Ale kdo si takto bude chtít omezit svůj vliv, že? :)
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Sagres

Další

Zpět na Náměty a připomínky k fóru