Značení dabingů

Vždyť to znáte. Vždycky je co vylepšovat a pokud vás něco napadne, případně chcete-li se nějak aktivně zapojit, budeme jenom rádi.
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6884
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Značení dabingů

Příspěvek od Michaela2 »

Furi: přesně, podáváš špatné informace a ostatní to do svých profilů dle Tebe mylně doplnují...účelem df není primárně podat info, kde jaký dabing běžel ,ale pro koho byl dabing vyroben...

ty zadáváš mylné info a já řeším kraviny
filmy jsou od jistého data promázávány, jsou ponechány pouze konstruktivní diskuze, takže není problém si info dohledat, kde daný dabing běžel a jelikož jsou doplnující příspěvky mazány, není třeba se prokousávat xx stranami ;)

nikdo by neřval, že tam chybí DVD, jelikož se udává jako první zadavatel a v 90.ketech to skutečně nemohlo vyjit na dvd :roll:
Uživatelský avatar
Furiant
Příspěvky: 553
Registrován: 21 srp 2008 20:52
Bydliště: Jeseník
Kontaktovat uživatele:

Re: Značení dabingů

Příspěvek od Furiant »

Michaela2: Když u závěrečných titulků nebyl řečen rok výroby dabingu a já ten film viděl na DVD, tak co jsem tam měl napsat? Jak já mám vědět, že ten dabing byl vyroben v devadesátých letech? To by mě tedy zajímalo, když jsem podle tebe asi úmyslně podal špatné informace... Že to šlo prvně na VHS jsem prostě nevěděl a ano, kdybych tam nedoplnil nic, řvali byste.
Váš seriálový ráj - SerialZone.cz
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6777
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Značení dabingů

Příspěvek od bloom »

Manche: Ano, je to ale pořád ta stejná jedna verze. ;)

Furiant: Problém není, že jsi nevěděl, že na DVD je VHS dabing, horší už je právě to uvedení v úvodním příspěvku, které zmatení autoří profilů herců nechtěně přebírají (viz Manche). To pak ve výsledku skutečně působí matoucím dojmem. Nemám nic proti, pokud se pod úvodním postem bude nacházet příspěvek typu:

1. dabing (VHS, vydáno také na DVD, uvedla také Prima, ČT)
2. dabing (HBO, uvedla také Nova)
3. dabing (BluRay)
Ale do úvodního příspěvku bych tyto údaje netahal.

Jinak s BobSilaosvým návrhem na uvádění identifikace podle pořadí vůbec nesouhlasím. Na DVD právě může vyjít třeba dabing VHS, který nevědomý autor tématu bude považovat za DVD dabing a datum jeho vzniku vztáhne k vydání DVD. Přitom před vydáním DVD mohla skutečně vzniknout jiná televizní verze, což by skutečným pořadím mohlo nepříjemně zamávat...
BobSilas
Příspěvky: 908
Registrován: 28 led 2009 15:39
Bydliště: Absurdistán

Re: Značení dabingů

Příspěvek od BobSilas »

@Michaela2: tohle označení je navrženo u filmu, a tam je to snad naprosto jasné
a právě proto jsem navrhl označovat dabing v profilech herců/dabérů pořadím mi přijde vhodnější, předešlo by se tak již zmiňovaným záměnám...
jak uvádí Furiant jemu je jedno kde byl dabing původně, a to je přesně to jak jsem se již zmiňoval že současného diváka zajímá kde je daný dabing k mání v současnosti. Třeba u filmu Kurýr / The Transporter není uvedeno že 1. DABING vyšel (jako první) také na VHS a evidentně to nikomu nevadí.

@ReDabér: Přesně stohoto důvodu je snadnější označovat dabingy číselně do profilů herců.

A pokud má někdo problém s přiřazením herce/dabéra/dabingu, tak by to neměl raději dělat když neví co kam patří, a měl by to přenechat někomu znalejšímu, přiřazovat něco bez znalosti daného filmu a dabingu je vážně nesmysl.

@bloom: A jaký má vlastně toto forum primární účel? když ne informace o daném dabingu včetně toho kde se vyskytuje :-? a pro koho je vlastně toto forum určeno? Já se až doposud patrně mylně domníval že je pro diváky co sledují filmy.
Názory jsou jak díra v zadku, každej má svoji. (Drsný Harry)
Důvěra je jako panenství, jakmile ho ztratíš, je pryč, navždy.

S tohoto fóra se stává velká konkurence tohoto fóra !
poslední dobou se tu řeší stejné věci :>
Uživatelský avatar
Furiant
Příspěvky: 553
Registrován: 21 srp 2008 20:52
Bydliště: Jeseník
Kontaktovat uživatele:

Re: Značení dabingů

Příspěvek od Furiant »

Okay, tak to teď budu dělat takhle, pokud sem ještě nějakej profil filmu založím... :) Já prostě vyjádřil svůj názor, vy jste zelení, tak si to dělejte, jak uznáte za vhodné. Mně prostě jen přijde blbost tam vypisovat jen původní nosič (protože označení VHS nebo DVD neznačí zadavatele jako v případě Nova, Prima, ČT), ale ok, beru na vědomí...
Váš seriálový ráj - SerialZone.cz
Uživatelský avatar
Manche
Příspěvky: 1871
Registrován: 15 lis 2008 13:07
Bydliště: Sušice

Re: Značení dabingů

Příspěvek od Manche »

bloom píše:Manche: Ano, je to ale pořád ta stejná jedna verze. ;)
Tak jsem to u toho herce poupravil, snad je to takhle správně... Mám tam teda ještě někam doplnit info, že se stejným dabingem to vyšlo i na DVD?
BobSilas
Příspěvky: 908
Registrován: 28 led 2009 15:39
Bydliště: Absurdistán

Re: Značení dabingů

Příspěvek od BobSilas »

Manche: A nebylo by snadnější zapsat to takto jednoduše?

Bohdan Tůma (Formule! - 2.dabing)
Jaroslav Kaňkovský (Formule! - 1.dabing)
Jiří Schwarz (Formule! - 3.dabing)

pro rychlé ověření bych ještě otagoval film, takhle mi to přijde mnohem přehlednější a jednoduší, nemusíte vypisovat zadavatele, kteří jsou (nebo by měli být) uvedeni u filmu a ty hranaté závorky tam jsou jaksi k ničemu. Tímto způsobem by to zvládl zapsat i ten, kdo film neviděl, tedy bez znalosti filmu a dabérů.

Pak když chci vědět kde je k mání např. 1.dabing kliknu na film, kde vidím na prvním řádku, že vyšel na VHS a je k mání také na DVD. Páni, co vám na tom připadá složitého? Snadněji už to snad ani nejde.
Názory jsou jak díra v zadku, každej má svoji. (Drsný Harry)
Důvěra je jako panenství, jakmile ho ztratíš, je pryč, navždy.

S tohoto fóra se stává velká konkurence tohoto fóra !
poslední dobou se tu řeší stejné věci :>
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6884
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Značení dabingů

Příspěvek od Michaela2 »

Manche: máš to dobře ;)
Uživatelský avatar
puffy
Příspěvky: 1130
Registrován: 18 lis 2009 17:46

Re: Značení dabingů

Příspěvek od puffy »

BobSilas: To co si teraz napisal je pekne, ale ma to jeden podstatny problem. Pokial tu este konkretny film nema samostatny profil (a takych je sakra vela), tak ako mame pri tomto znaceni vediet o aky dabing sa jedna?
18.11.2009 - 28.12.2016
Uživatelský avatar
bloom
Globální moderátor
Příspěvky: 6777
Registrován: 18 črc 2008 17:43

Re: Značení dabingů

Příspěvek od bloom »

BobSilas: Už jsme s kolegy moderátory začali probírat, jak v hlavním příspěvku uvádět informace o tom, kde dabing běžel, kde vyšel. Nicméně první na čem jsme se shodli, bylo, že v herecké sekci se nic měnit nebude, identifikace zůstane podle média a TV stanice, pořadí by do všeho jen vneslo větší zmatek.
Odpovědět

Zpět na „Náměty a připomínky k fóru“