Náměty, připomínky ...

Vždyť to znáte. Vždycky je co vylepšovat a pokud vás něco napadne, případně chcete-li se nějak aktivně zapojit, budeme jenom rádi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5045
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Náměty, připomínky ...

Příspěvek od Joe Black »

Já mám třeba na mysli seriál, který má x dílů a např. v pěti nebo více dílech daboval vedlejší role, tak se to dá použít. Například teď sleduji druhoou řadu seriálu Čarodějky a Kateřina Petrová tam dabuje hodně vedlejších rolí. Takže asi nějak tekhle. Stačí v pár dílech...
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5665
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Náměty, připomínky ...

Příspěvek od ReDabér »

A kdo v té druhé řadě dabuje Jenny (Karis Paige Bryant)? Je na chvíli v hlavních postavách, ale nikde jsem to nenašel.
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5045
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Náměty, připomínky ...

Příspěvek od Joe Black »

ReDabér: Bohužel u videa, které mám není u titulků český zvuk a opravdu nevím. Také by mě to zajímalo. Ona totiž Jenny je pouze v prvních několika dílech a ta její dabérka pak dabuje různé vedlejší role někdy i v pozdějších řadách, ale tam už je to opravdu nevýznamné. Prý by mohli opět dávat Čarodějky (na Nova Cinema) a tak bych tam s napětím čekal na titulky. :-)
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Náměty, připomínky ...

Příspěvek od Budy »

Není moc složité nové psaní dabérů ve filmu? Je to přehlednější, ale zdlouhavé!
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Náměty, připomínky ...

Příspěvek od James55 »

Budy píše:Není moc složité nové psaní dabérů ve filmu? Je to přehlednější, ale zdlouhavé!
Já vím, zdlouhavé to je, ale lepší. Chceme vyjít vstříc lidem pracujících v dabingu, kterým příjde tohle lepší.
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Náměty, připomínky ...

Příspěvek od Budy »

Budu se muset podřídit, ale předtím jsem jen napsal jména a bylo to!
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Náměty, připomínky ...

Příspěvek od James55 »

Budy píše:Budu se muset podřídit, ale předtím jsem jen napsal jména a bylo to!
Aspoň si budeš své práce více vážit :D
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7639
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Náměty, připomínky ...

Příspěvek od Sen »

Dnes jsem si nový způsob psaní dabingů vyzkoušel a je opravdu velmi zdlouhavý. Dovoluji si proto odhadnout, že nyní nové dabingy asi nebudou přibývat takovou rychlostí jako dosud, takže bych se přimlouval za nějaký kompromis mezi pohodlím čtenářů jednotlivých vláken a jejich tvůrců.

Především mne zdržovalo vytváření odkazů na profily ve jménech herců. Nebylo by místo toho možné vždy na konci dabingu uvést odkaz na Seznam dabérů a režisérů a u jmen nějakým vhodným jednoduchým způsobem (např. hvězdičkou) pouze dávat najevo, že jsou v tom seznamu obsažena? Jelikož je seznam uspořádán podle abecedy, vyhledání jména v něm může zájemce provést velmi rychle. Všechny ostatní změny bych zachoval.
Uživatelský avatar
James55
Senior admin
Příspěvky: 3071
Registrován: 22 bře 2008 12:22

Re: Náměty, připomínky ...

Příspěvek od James55 »

Já vím, že je to zdlouhavé, ale je to pro lepší přehlednost. Brzy se budeme snažit, abychom zde měli ty automatické odkazy, ale zatím si musíme vystačit takhle
Uživatelský avatar
Markus
Senior admin
Příspěvky: 3323
Registrován: 22 bře 2008 17:04
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Náměty, připomínky ...

Příspěvek od Markus »

Souhlasím s Jamesem. Však přidávání nových filmů není závod. Když přibude jeden film za den, tak se svět nezboří... ;)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Náměty a připomínky k fóru“