Náměty, připomínky ... • Dabingforum.cz

Náměty, připomínky ...

Vždyť to znáte. Vždycky je co vylepšovat a pokud vás něco napadne, případně chcete-li se nějak aktivně zapojit, budeme jenom rádi.

Re: Náměty, připomínky ...

Příspěvekod Sagres » 15 srp 2012 14:06

Tak jasně, když na to máš volný čas a uvádíš tam i termín poslední ankety... Já ho raději věnuji na vytvoření profilu nového, v databázi chybějícího. ;) U herců, kde jsou příspěvky na 5 stránkách to ještě beru, u těch kde je jich pár na 1. stránce je to podle mě naprosto zbytečný. A kdo se nechtěl probírat x stránkama příspěvků, tak přece nemusel, nové příspěvky skákaly přece logicky na konec. Forum je veřejné místo k hlásání názorů a ne k okleštění veškeré komunikace. :D Stávající systém mi tedy nijak špatný nepřišel, toť můj skromný názor. ;)
A Titus Welliver měl anketu nedávno, ovšem kdy přesně :?: .
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Sagres

Příspěvekod Joe Black » 15 srp 2012 18:14

Doplňovací příspěvky nepovažuji za "komunikaci" a jak jsem řekl, když se jedná o názory na dané herce nebo nějakého z dabérů, tak takové informace ponechávám. ;) A doplnit datum poslední ankety není podle mě nic těžkého...
Joe Black

Příspěvekod Slipio » 15 srp 2012 18:35

Toto je cesta správným směrem, nepodstané informační příspěvku jsou zde úplně k ničemu, když jsou doplněné do úvodního postu. Jak je to nově vyřešené se mi líbí.
Slipio

Příspěvekod Sagres » 15 srp 2012 18:58

To slipio:
Jasně tomu samozřejmě rozumím ... á propos kolik profilů herců a dabérů jsi vytvořil = kolik jich takto budeš "nově" upravovat? :D ;)
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Sagres

Příspěvekod Lukiz » 15 srp 2012 19:00

Já bych navrhnul, aby se např. koncem srpna vyhlásil jeden týden, kdy se na fóru zamkne přidávání nových "profilů" a všichni se vrhnou na údržbu svých stávajících :D
Lukiz

Příspěvekod palg » 15 srp 2012 20:02

no jo, ale všichni nemusí mít tu právě v tu kterou dobu čas...
palg
Správce ukázek

Příspěvekod ReDabér » 15 srp 2012 22:57

Lukiz: Prostě, každý bude opravovat své příspěvky postupně, žádný spěch.
ReDabér

Příspěvekod Geser » 16 srp 2012 13:05

Slipio píše:Toto je cesta správným směrem, nepodstané informační příspěvku jsou zde úplně k ničemu, když jsou doplněné do úvodního postu. Jak je to nově vyřešené se mi líbí.

Přesně tak. Aspoň ta bitva, co se tu o to kdysi vedla nebyla úplně zbytečná... Teda kromě toho, že se tu někteří zeleňáci pěkně vybarvili :)
Seriálový maniak.
Moji top dabéři: Ladislav Mrkvička, Bohdan Tůma, Ivana Andrlová, Vladislav Beneš.

Ani milion příspěvků na DF tě neudělá awesome, když se chováš jako pako.
Geser

Příspěvekod Michel » 21 srp 2012 20:09

Tak koukám, že než jsem stačil odpovědět Geserovi v naší debatě, která vznikla ve vlákně o srazu dabingfora, už je problematika spamu vyřešena. Dobrá práce. Myslím, že bylo zvoleno 2. nejideálnější řešení - tj. čistě informační příspěvky se mažou a informace, kdo co doplnil, se shromažďují v 2. příspěvku vlákna. První nejideánější řešení by podle mě bylo, aby se informační příspěvky přesouvaly do archivu (=složka Archiv na úvodní stránce podobně jako je např. složka Koš). Myslím, že by to bylo pro moderátory jednodušší, než informace z informačních příspěvků kopírovat do jednoho a ještě k nim doplňovat jméno uživatele a datum. A navíc by pak ani nemuselo být pravidlo, že informační příspěvky se mažou až po 14 dnech, protože informační příspěvek by se uživateli hlásil jako nový příspěvek ve složce Archiv. Nevím ovšem, jestli není přesouvání příspěvků nějak komplikovanější než mazání a jestli velký celkový počet příspěvků nějak negativně neovliňuje chod fóra. Pak je samozřejmě volba současného řešení pochopitelná.

A když jsme u těch návrhů a připomínek, tak v souvislosti se zavedením pravidla "Vyjadřujte se k tématu, o filmech k filmům, o hercích k hercům." bych se chtěl zeptat, jestli by nebylo vhodné a žádoucí aplikovat toto pravidlo také zpětně? Tj. v případě, kdy už někde nějaká OT diskuze vznikla, např. v tématu filmu diskuze, kdo je lepší dabér toho či onoho herce, nebo diskuze na téma synchronizace dabingu, tuto diskuzi přesunout na správné místo - tedy např. do vlákna příslušného dabéra, do sekce Obecné či Mimo mísu? Na jednom mém oblíbeném fóru je toto zcela běžná praxe a myslím, že to celkem podstatně příspívá k přehlednosti diskuze. Tady na dabingforu jsem jednou požádal jednoho moderátora, aby přesunul vzniklou OT diskuzi z vlákna filmu do sekce Obecné, protože diskuze souvisela s dabingem, ale nesouvisela už vůbec s daným filmem, a já jsem v ní chtěl pokračovat a on mi odpověděl, že považuje za nejlepší, aby diskuze zůstala ve vláknu s filmem, a pokud v ní chci pokračovat, mám v sekci Obecné založit nové vlákno. Je fakt, že teď v souvislosti se zavedením mazání informačních příspěvků budou mít moderátoři práce až nad hlavu, ale rád bych věděl, jaký mají na tuto problematiku názor. :-)
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Michel

Příspěvekod Newmy » 21 srp 2012 20:25

Michel píše:Nevím ovšem, jestli není přesouvání příspěvků nějak komplikovanější než mazání a jestli velký celkový počet příspěvků nějak negativně neovliňuje chod fóra.

Platí oboje :D

Michel píše:"Vyjadřujte se k tématu, o filmech k filmům, o hercích k hercům." bych se chtěl zeptat, jestli by nebylo vhodné a žádoucí aplikovat toto pravidlo také zpětně?

K přesouvání asi nikdo nedostal, já zatím jen mažu ve filmech staré doplňující příspěvky, na ty větší diskuze se mi zatím moc nechce :D

Mimochodem, za posledních 5 dnů ubylo 2248 doplňujících příspěvků ;)
http://www.masbirka.cz/kolekce/15-mcdon ... %9B%20doma - Happy Meal Konečně doma
http://www.animsvet.cz/ - Databáze animovaného filmu
Newmy

PředchozíDalší

Zpět na Náměty a připomínky k fóru