Náměty, připomínky ...

Vždyť to znáte. Vždycky je co vylepšovat a pokud vás něco napadne, případně chcete-li se nějak aktivně zapojit, budeme jenom rádi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5052
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Náměty, připomínky ...

Příspěvek od Joe Black »

Doplňovací příspěvky nepovažuji za "komunikaci" a jak jsem řekl, když se jedná o názory na dané herce nebo nějakého z dabérů, tak takové informace ponechávám. ;) A doplnit datum poslední ankety není podle mě nic těžkého...
Uživatelský avatar
Slipio
Příspěvky: 881
Registrován: 18 srp 2008 10:01

Re: Náměty, připomínky ...

Příspěvek od Slipio »

Toto je cesta správným směrem, nepodstané informační příspěvku jsou zde úplně k ničemu, když jsou doplněné do úvodního postu. Jak je to nově vyřešené se mi líbí.
Uživatelský avatar
Sagres
Příspěvky: 2950
Registrován: 31 pro 2010 11:07
Bydliště: Holoubkov

Re: Náměty, připomínky ...

Příspěvek od Sagres »

To slipio:
Jasně tomu samozřejmě rozumím ... á propos kolik profilů herců a dabérů jsi vytvořil = kolik jich takto budeš "nově" upravovat? :D ;)
Naposledy upravil(a) Sagres dne 15 srp 2012 19:21, celkem upraveno 6 x.
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Náměty, připomínky ...

Příspěvek od Lukiz »

Já bych navrhnul, aby se např. koncem srpna vyhlásil jeden týden, kdy se na fóru zamkne přidávání nových "profilů" a všichni se vrhnou na údržbu svých stávajících :D
Uživatelský avatar
palg
Příspěvky: 4370
Registrován: 05 led 2009 23:21
Bydliště: Senica

Re: Náměty, připomínky ...

Příspěvek od palg »

no jo, ale všichni nemusí mít tu právě v tu kterou dobu čas...
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5671
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Náměty, připomínky ...

Příspěvek od ReDabér »

Lukiz: Prostě, každý bude opravovat své příspěvky postupně, žádný spěch.
Geser
Příspěvky: 450
Registrován: 17 kvě 2008 15:25
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Náměty, připomínky ...

Příspěvek od Geser »

Slipio píše:Toto je cesta správným směrem, nepodstané informační příspěvku jsou zde úplně k ničemu, když jsou doplněné do úvodního postu. Jak je to nově vyřešené se mi líbí.
Přesně tak. Aspoň ta bitva, co se tu o to kdysi vedla nebyla úplně zbytečná... Teda kromě toho, že se tu někteří zeleňáci pěkně vybarvili :)
Seriálový maniak.
Moji top dabéři: Ladislav Mrkvička, Bohdan Tůma, Ivana Andrlová, Vladislav Beneš.

Ani milion příspěvků na DF tě neudělá awesome, když se chováš jako pako.
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Náměty, připomínky ...

Příspěvek od Michel »

Tak koukám, že než jsem stačil odpovědět Geserovi v naší debatě, která vznikla ve vlákně o srazu dabingfora, už je problematika spamu vyřešena. Dobrá práce. Myslím, že bylo zvoleno 2. nejideálnější řešení - tj. čistě informační příspěvky se mažou a informace, kdo co doplnil, se shromažďují v 2. příspěvku vlákna. První nejideánější řešení by podle mě bylo, aby se informační příspěvky přesouvaly do archivu (=složka Archiv na úvodní stránce podobně jako je např. složka Koš). Myslím, že by to bylo pro moderátory jednodušší, než informace z informačních příspěvků kopírovat do jednoho a ještě k nim doplňovat jméno uživatele a datum. A navíc by pak ani nemuselo být pravidlo, že informační příspěvky se mažou až po 14 dnech, protože informační příspěvek by se uživateli hlásil jako nový příspěvek ve složce Archiv. Nevím ovšem, jestli není přesouvání příspěvků nějak komplikovanější než mazání a jestli velký celkový počet příspěvků nějak negativně neovliňuje chod fóra. Pak je samozřejmě volba současného řešení pochopitelná.


A když jsme u těch návrhů a připomínek, tak v souvislosti se zavedením pravidla "Vyjadřujte se k tématu, o filmech k filmům, o hercích k hercům." bych se chtěl zeptat, jestli by nebylo vhodné a žádoucí aplikovat toto pravidlo také zpětně? Tj. v případě, kdy už někde nějaká OT diskuze vznikla, např. v tématu filmu diskuze, kdo je lepší dabér toho či onoho herce, nebo diskuze na téma synchronizace dabingu, tuto diskuzi přesunout na správné místo - tedy např. do vlákna příslušného dabéra, do sekce Obecné či Mimo mísu? Na jednom mém oblíbeném fóru je toto zcela běžná praxe a myslím, že to celkem podstatně příspívá k přehlednosti diskuze. Tady na dabingforu jsem jednou požádal jednoho moderátora, aby přesunul vzniklou OT diskuzi z vlákna filmu do sekce Obecné, protože diskuze souvisela s dabingem, ale nesouvisela už vůbec s daným filmem, a já jsem v ní chtěl pokračovat a on mi odpověděl, že považuje za nejlepší, aby diskuze zůstala ve vláknu s filmem, a pokud v ní chci pokračovat, mám v sekci Obecné založit nové vlákno. Je fakt, že teď v souvislosti se zavedením mazání informačních příspěvků budou mít moderátoři práce až nad hlavu, ale rád bych věděl, jaký mají na tuto problematiku názor. :-)
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Náměty, připomínky ...

Příspěvek od Newmy »

Michel píše:Nevím ovšem, jestli není přesouvání příspěvků nějak komplikovanější než mazání a jestli velký celkový počet příspěvků nějak negativně neovliňuje chod fóra.
Platí oboje :D
Michel píše:"Vyjadřujte se k tématu, o filmech k filmům, o hercích k hercům." bych se chtěl zeptat, jestli by nebylo vhodné a žádoucí aplikovat toto pravidlo také zpětně?
K přesouvání asi nikdo nedostal, já zatím jen mažu ve filmech staré doplňující příspěvky, na ty větší diskuze se mi zatím moc nechce :D

Mimochodem, za posledních 5 dnů ubylo 2248 doplňujících příspěvků ;)
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Michel
Příspěvky: 718
Registrován: 30 črc 2010 21:00
Bydliště: Havířov, přechodné Olomouc

Re: Náměty, připomínky ...

Příspěvek od Michel »

Newmy píše: Platí oboje :D
Aha, jasně :-) No, říkal jsem si, že by nebylo špatné se za dlouhých zimních večerů občas pročítat archivem, občas tam člověk narazí na zajímavé hlody - např. http://www.dabingforum.cz/viewtopic.php?p=82450#p82450 :-D a taky by se možná občas hodilo mít k dispozici diskuze o tom, kdo ve filmu vlastně dabuje či nedabuje, nebo pro porovnání starší výsledky anket, ale holt když metaforicky řečeno nejsou na archiv prostory a personál a příliš velký přínos pro dabingforum nemá, tak se nedá svítit :-)
Newmy píše:K přesouvání asi nikdo nedostal, já zatím jen mažu ve filmech staré doplňující příspěvky, na ty větší diskuze se mi zatím moc nechce :D

Mimochodem, za posledních 5 dnů ubylo 2248 doplňujících příspěvků ;)
Tak to je slušné tempo :-)
Snad časem dojde i na to přesouvání.
„Mou filozofií je, že každá věta ve filmu by měla být přeložena takovým způsobem, aby průměrný český divák při sledování téže scény zažil přibližně tytéž pocity jako průměrný divák v zemi původu filmu.“ František Fuka
Odpovědět

Zpět na „Náměty a připomínky k fóru“