Ceny Dabingfora?

Vždyť to znáte. Vždycky je co vylepšovat a pokud vás něco napadne, případně chcete-li se nějak aktivně zapojit, budeme jenom rádi.
Uživatelský avatar
chovanecm
Senior admin
Příspěvky: 586
Registrován: 10 srp 2008 09:40
Poznámka: Máš zkušenosti s SSH, MySQL, případně PHP? Chceš pomoci fóru dál fungovat? Napiš. Já již na fóru nepůsobím. Pouze v urgentních případech, děkuji za pochopení.

Re: Ceny Dabingfora?

Příspěvek od chovanecm »

Nebo zasáhnout přímo do zdrojáků phpBB v PHP tam napsat kus kódu, který by vypsal to průměrné hodnocení a vedle odkaz, který by v novém okně otevřel nějakou hlasovací tabulku, kde by se dabing hodnotil řekněme na nějaké té stupnici 1-5 a pak by změny uložil do databáze. Samozřejmě s ošetřením, aby právě přihlášený uživatel už nemohl k danému dabingu hlasovat. Ale je fakt, že mě nenapadá způsob jak to realizovat, aby to fungovalo bez zásahu člověka zvláště tam, kde je uvedeno víc dabingů jednoho filmu.

Ale jinak super nápad!
Uživatelský avatar
-Q-
Příspěvky: 493
Registrován: 30 čer 2008 19:31

Re: Ceny Dabingfora?

Příspěvek od -Q- »

např. to řešit zadáním počtu dabingu kde automaticky by byl nastaven 1 a při přidání druhého by se pouze zeditovala číslovka..pokud by někdo zvlád pracovat s textem tak by se to dalo řešit podle počtu opákování "v českém znění" což stoprocentně určuje počet dabingů
nové dabingy vznikají, abychom pochopili krásu dabingů původních a vážili si jí
Uživatelský avatar
chovanecm
Senior admin
Příspěvky: 586
Registrován: 10 srp 2008 09:40
Poznámka: Máš zkušenosti s SSH, MySQL, případně PHP? Chceš pomoci fóru dál fungovat? Napiš. Já již na fóru nepůsobím. Pouze v urgentních případech, děkuji za pochopení.

Re: Ceny Dabingfora?

Příspěvek od chovanecm »

To je vlastně pravda. Neříkám, že se do toho chci pouštět, ale kdyby někdo ano, tak bych viděl postup takhle:

Vytipovat sekce, ve kterých by se toto uskutečňovalo (aby se hodnocení neukazovalo třeba v Náměty, připomínky)
v databázi udělat tabulku s hlasováními, kde by bylo číslo vlákna (proměnná t v URL) a řekněme za podtržítkem číslo dabingu, to by se zjistilo pomocí nějakého čítače právě přes to "V českém znění" - funkce preg_match_all by ten text vyhledala a nějak by se to pořešilo.
Do tabulky by se uložila informace o tom kdo, kde (číslo vlákna_číslo dabingu), kdy a jak hlasoval - výsledky by se pak braly přes agregační funkce.

A při výpisu vlákna by se na předchozí řádek před tím V českém znění vložila informace o aktuálním hodnocení dabingu (ošetřeno tak, aby v případě, že dosud nikdo nehlasoval, nebylo zobrazeno hodnocení 0% :-)) a nějaká stupnice pro známkování.

Se všemi zlepšováky sem!

Varianta 2:
ke každému dabingu přidělit unikátní kód a vložit na daná místa nějaký iframe, ale to je pak asi na používání náročnější.
Uživatelský avatar
ReDabér
Globální moderátor
Příspěvky: 5670
Registrován: 25 bře 2008 16:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ceny Dabingfora?

Příspěvek od ReDabér »

draky: "Anketa na dabingforu je samozřejmě dobrej začátek, ale trochu bych se bála, že účast ze strany dabingové veřejnosti nebude velká a ze strany "obyčejné" veřejnosti se bojím, že lidi budou hlasovat spíš pro svůj oblíbenej film / seriál, než reálně hodnotit úroveň dabingu. Nemluvě o technických problémech - jak zajistit, aby lidi nehlasovali víckrát."

Lidi nejsou malí, nezpůsobilí děcka. Když jim řekneme, že je důležité se odpoutat od svého oblíbeného filmu/seriálu a jen hodnotit dabing, tak to tak udělají. A pokud někdo dá hlas svému oblíbenému filmu/seriálu, tak to může udělat stejně tak i člen "odborné" poroty a nezabráníme tomu.
Opsha
Příspěvky: 432
Registrován: 17 črc 2008 11:51
Bydliště: Praha, Hradec Králové

Re: Ceny Dabingfora?

Příspěvek od Opsha »

Tak rozhodně by to chtělo anketu uzavřít a dát možnost hlasovat až od X smysluplných příspěvků....
(jestli to technicky jde, na programování jsem levej jak turecká šavle, končím u základů HTML)
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů dlouhodobě nepřítomen.
Kdyby se něco dělo - PM.
Uživatelský avatar
chovanecm
Senior admin
Příspěvky: 586
Registrován: 10 srp 2008 09:40
Poznámka: Máš zkušenosti s SSH, MySQL, případně PHP? Chceš pomoci fóru dál fungovat? Napiš. Já již na fóru nepůsobím. Pouze v urgentních případech, děkuji za pochopení.

Re: Ceny Dabingfora?

Příspěvek od chovanecm »

Opsha píše:Tak rozhodně by to chtělo anketu uzavřít a dát možnost hlasovat až od X smysluplných příspěvků....
(jestli to technicky jde, na programování jsem levej jak turecká šavle, končím u základů HTML)
Ovšemže to jde. No ale problém je ten, že počítač nechápe, co je "smysluplný příspěvek". Takže by se musel zavést cosi jako seznam uživatelů, kteří smí hlasovat - a ti uživatelé by se museli vybrat ručně na základě nějakých kritérií...
Opsha
Příspěvky: 432
Registrován: 17 črc 2008 11:51
Bydliště: Praha, Hradec Králové

Re: Ceny Dabingfora?

Příspěvek od Opsha »

To jo, já právě počítal, že to bude seznam lidí schválených adminy...
Z důvodu žabomyších válek a přístupu některých expertů dlouhodobě nepřítomen.
Kdyby se něco dělo - PM.
Uživatelský avatar
chovanecm
Senior admin
Příspěvky: 586
Registrován: 10 srp 2008 09:40
Poznámka: Máš zkušenosti s SSH, MySQL, případně PHP? Chceš pomoci fóru dál fungovat? Napiš. Já již na fóru nepůsobím. Pouze v urgentních případech, děkuji za pochopení.

Re: Ceny Dabingfora?

Příspěvek od chovanecm »

A nebo jestli existuje nějaký plugin pro phpBB, kde se uživatelé hodnotí navzájem - taky možnost...
Uživatelský avatar
Brocc
Příspěvky: 1318
Registrován: 24 úno 2009 18:38
Bydliště: Českomoravská Divočina....

Re: Ceny Dabingfora?

Příspěvek od Brocc »

koukám, že od původního záměru se to začalo poněkud vzdalovat, se mi zdá... :D
Uživatelský avatar
chovanecm
Senior admin
Příspěvky: 586
Registrován: 10 srp 2008 09:40
Poznámka: Máš zkušenosti s SSH, MySQL, případně PHP? Chceš pomoci fóru dál fungovat? Napiš. Já již na fóru nepůsobím. Pouze v urgentních případech, děkuji za pochopení.

Re: Ceny Dabingfora?

Příspěvek od chovanecm »

Taky mě to napadlo. Navrhuji odteď oddělit diskuzi Cen Dabingfora a hodnocení dabingů...
Zamčeno

Zpět na „Náměty a připomínky k fóru“