Zpřesnění pravidel

Vždyť to znáte. Vždycky je co vylepšovat a pokud vás něco napadne, případně chcete-li se nějak aktivně zapojit, budeme jenom rádi.

Re: Zpřesnění pravidel

Příspěvekod Lukiz » 30 led 2014 21:45

Tak v dialogové listině se všechno cizí píše "foneticky" - a podle toho to leckdy dopadne. Každopádně i úmyslně pozměněné přímení se u postav rozumným způsobem projeví "Al Bundy" x "Al Bunda", ale netřeba zase do toho vnášet odezdikezdismus ve stylu: "když trochu, tak všechno".
Lukiz

Příspěvekod Michaela2 » 30 led 2014 21:52

Lukiz píše:Tak v dialogové listině se všechno cizí píše "foneticky" .

bohužel ne vždy, pak dabéři neznalí jazyků to čtou dle sebe a leckdy to dopadé hrozně, jedno jméno a v podání x dabérů, vznikne x výslovností
oblíbenkyně: P.Tišnovská, R.Slováčková, Z.Hykyšová, I.Hrubá, S.Vrbická, L.Juřičková, L.Vondráčková, J.Postlerová, E.Balzerová, Z.Slavíková, H.Ševčíková, M.Menšíková, K.Valová, K.Seidlová
oblíbenci Lukáš Hlavica, Radek Škvor,Filip Jančík 8-)
Michaela2

Příspěvekod Džejňulka » 31 led 2014 17:41

Pár dialogových listin jsem viděla a bylo to tam foneticky (ale jasně, někdo může asi zapomenout) a většinou kurzívou - takže třeba Metjú. Proto si myslím, že i u Přátel bylo jistě tehdy napsáno v přímých promluvách postav: Fíbí, ale zase když mluvila Phoebe, bylo tam Phoebe: blá blá...
:lol: jinak vtipná věc tohle řešit!
Miluju český dabing, a proto mám strach, co se z něj stane.
Džejňulka

Příspěvekod puffy » 01 úno 2014 21:36

Mna zase prekvapilo a prilis sa mi to nepaci, ze sa tu niektori japonski herci zapisuju s nasou transkripciou. Napriklad
Takeši Kitano. Ja by som to ponechal v anglickej transkripcii ako Takeshi Kitano.
18.11.2009 - 28.12.2016
puffy

Příspěvekod Lukiz » 01 úno 2014 22:04

Popularni anglické transkripce jsou obecně často nepřesné, maji různé varianty a dochází k nevhodné redukci délky samohlásek. U jazyků které maji vytvořenou českou transkripci je zcela na místě dávat přednost právě české transkripci. Jsou to hlavně jazyky psané cyrilicí, dále japonština, korejština, mandarinska čínština, arabstina , řečtina aj.
Lukiz

Příspěvekod kubik-dulik » 09 úno 2014 22:14

Mohla by se alespoň pro začátek upravit pravidla, aby se psali všichni nedabující tvůrci a jejich správné funkce? Bohužel Sen píše jen ty, které se mu líbí. Zabývá se tady tím někdo nebo to byly jen výkřiky do tmy?!
HBO má 5 kanálů a mezi ně patří taky Cinemax ;)
kubik-dulik

Příspěvekod Lukiz » 09 úno 2014 22:22

Já jsem z Jamesova vyjádření na druhé stránce - "Tak samozřejmě pokud titulky byly kompletní, tak by vše mělo být i v profilu na DF. (...)"" (odkaz) pochopil, že kompletní výčet tvůrců z titulků se bere jako samozřejmost. Tajně jsem doufal, že explicitní uvedení do psaných pravidel není třeba a lze se tu lidsky a rozumně domluvit...
Lukiz

Příspěvekod Sagres » 12 úno 2014 10:51

Také by se možná mohly pořešit i fotografie herců, které by měli obsahovat hlavně (aktuálnější) tváře herců, aby bylo hned jasné, o koho vůbec jde. (Někomu ani jména hned nic neřeknou a zná herce hlavně podle tváří.) Na "umělěcké" fotografie typu Isla Fisher, Isabelle Huppert, Marion Cotillard apod. asi nejsem na DF vůbec zvědavý, to si mohu najít kdekoliv na netu, když to budu chtít vidět. ;)
Nejoblíbenější dabérky: Monika Žáková - Simona Vrbická - Lucie Benešová - Sylva Sequensová - Naďa Konvalinková - Jitka Sedláčková - Eva Horká - Zora Bösserlová - Helga Čočková
Zlatý dabing z éry ČST
Sagres

Příspěvekod Lukiz » 12 úno 2014 11:29

Obávám se, že když má někdo zcela jiný žebříček hodnot a dobře míněné rady ignoruje, tak bude kašlat i na pravidla. Takovéhle zjevné nedostatky by měli bez řečí opravovat moderátoři hned, jak to uvidí.
Lukiz

Příspěvekod Džejňulka » 12 úno 2014 18:25

Sagres píše:(Někomu ani jména hned nic neřeknou a zná herce hlavně podle tváří.) Na "umělecké" fotografie typu Isla Fisher, Isabelle Huppert apod. asi nejsem na DF vůbec zvědavý, to si mohu najít kdekoliv na netu, když to budu chtít vidět. ;)

S tímto naprosto souhlasím, když vidím podobně umělecké fotky, musím si většinou rozkliknout profil herce (i když asi spíš herečky většinou :D ) někde jinde (na imdb,...), abych ho poznala.
S aktuálností fotek je problém, když se někdo neustále mění např. účes, makeup výrazně) a také všichni stárneme, takže by se foto muselo měnit vícekrát. Já se u svých profilů snažím volit fotky, kde je člověku dobře vidět do obličeje, takže i když nějak změní image a zestárne, je stále alespoň třeba podle očí k poznání.
Miluju český dabing, a proto mám strach, co se z něj stane.
Džejňulka

PředchozíDalší

Zpět na Náměty a připomínky k fóru