Zpřesnění pravidel

Vždyť to znáte. Vždycky je co vylepšovat a pokud vás něco napadne, případně chcete-li se nějak aktivně zapojit, budeme jenom rádi.
Odpovědět
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Zpřesnění pravidel

Příspěvek od Lukiz »

Nezkoumal jsem všechny příspěvky kohokoliv, ale ve vlákně Lásce na stopě se odehrál tento dialog:
kubik-dulik píše:Je možné předřadit Martinu Hudečkovou někam dopředu? Rozhodně šlo o trochu hlavnější roli a řekla toho více než třeba Martin Stránský, který řekl jednu větu...
Sen píše:Nikoliv, řídím se IMDB pořadím.
A z něj aspoň mě rozhodně neplyne nějaká ochota přesunout někoho výš o proti IMDB. Pokud tedy taková ochota tady je, pak skvělé, hurá do toho.
kubik-dulik
Příspěvky: 1977
Registrován: 11 črc 2010 17:27

Re: Zpřesnění pravidel

Příspěvek od kubik-dulik »

Lukiz mě předběhl, právě na film Lásce na stopě jsem chtěl poukázat a příkladů by se jistě našlo více i v jiných filmech, klidně si dám tu práci a na nějaký dabing, který přidal Sen se podívám.
Sen
Globální moderátor
Příspěvky: 7639
Registrován: 27 črc 2008 09:19

Re: Zpřesnění pravidel

Příspěvek od Sen »

A ona tam snad Molly Shannon hrála hlavní roli :-?? Reagoval jsem na Tvůj příklad s 2. místem, kde patrně Martina Hudečková nebyla . . .
kubik-dulik
Příspěvky: 1977
Registrován: 11 črc 2010 17:27

Re: Zpřesnění pravidel

Příspěvek od kubik-dulik »

A David Sparrow tam hrál hlavní roli? Nebo Jessica Kelly? Oba tam byli na hodně malou chvíli... herečka dabovaná Martinou Hudečkovou sice nehrála hlavní roli, ale ani to nebyl jenom nějaký štěk nebo "epizodka". Ale asis film viděl, ne? Troufám si tvrdit, že titulky čtené Bohuslavem Kalvou sedí, já bych asi při jejich tvoření dal Danu Syslovou před Marcelu Rojíčkovou.

Jinak Martina Hudečková byla na 4.místě a nyní je (pokud dobře počítám) na 16. Martin Stránský řekl jednu větu a je na 5.místě a v originálních dabingových titulcích byl ke konci. Čili se to dá aplikovat i sem!
Naposledy upravil(a) kubik-dulik dne 07 led 2014 00:17, celkem upraveno 1 x.
Lukiz
Příspěvky: 3478
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Zpřesnění pravidel

Příspěvek od Lukiz »

Když už v tom jsme tak Molly Shannon uvádí:
Wikipedie na 3. místě viz,
Allmovie na 3. místě viz,
rottentomatoes na 3. místě viz,
tvguide.com na 4. místě viz,
American Film Institute Catalog na 3. místě viz,
Film Index International (fii.chadwyck.co.uk) na 3. místě,
FIAF – International Index to Film Periodicals (fiaf.chad­wyck.com/ ) na 3. místě

a to už nemůže být náhoda.
Jenže zlaté prase IMDB ji má na 36. místě viz....
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4722
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpřesnění pravidel

Příspěvek od Newmy »

IMDb mívá někdy pořadí podle toho, kdy se herec objeví ve filmu, ne podle velikosti role, nevím zda je to tento případ.
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
kubik-dulik
Příspěvky: 1977
Registrován: 11 črc 2010 17:27

Re: Zpřesnění pravidel

Příspěvek od kubik-dulik »

Ano, je to právě tento případ. To ovšem neznamená, že my ji budeme mít na 36.místě taky (pokud by ke každému herci byl jiný dabér).
kubik-dulik
Příspěvky: 1977
Registrován: 11 črc 2010 17:27

Re: Zpřesnění pravidel

Příspěvek od kubik-dulik »

Ke zpřesnění pravidel bych ještě přidal, aby se filmy a seriály v doplňujících příspěvcích (hlavně) u herců psaly bez skoloňování a nebo když už, tak Ve filmu/seriálu s názvem X. Pak se člověk může splést. Někdy totiž film/seriál s předložkou "v" dává smysl. Viz Hugh Jackman a Ladislav Cigánek. Pokud film neznám, napsal bych to zrovna tak...
Uživatelský avatar
Budy
Příspěvky: 4092
Registrován: 18 kvě 2008 18:59

Re: Zpřesnění pravidel

Příspěvek od Budy »

Tak jsou 2 možnosti. Buď si to zkontrolovat (jako já) nebo to psát normálně do závorky. ;)
18.05.2008 – 07.05.2015
Uživatelský avatar
Joe Black
Příspěvky: 5051
Registrován: 03 čer 2008 21:09
Bydliště: Budovatelů 561, Chrást u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpřesnění pravidel

Příspěvek od Joe Black »

A nebo je varianta uvést název v uvozovkách... Např. XY v "Másle" nebo YX v "V Másle".
Odpovědět

Zpět na „Náměty a připomínky k fóru“