Musíme se řídit podle IMDB?

Vždyť to znáte. Vždycky je co vylepšovat a pokud vás něco napadne, případně chcete-li se nějak aktivně zapojit, budeme jenom rádi.
videofil
Příspěvky: 1996
Registrován: 05 srp 2010 09:09
Bydliště: Ostrava-Přívoz
Kontaktovat uživatele:

Musíme se řídit podle IMDB?

Příspěvek od videofil »

Každý z nás má určitou představu o tom, co by mělo patřit mezi film, seriál, minisérii. A já bych tady rád zavedl nějakou debatu, která by trvala nějakou dobu, třeba dva měsíce. Během této doby by se k tomu tématu měl možnost každý vyjádřit a poté bychom na základě těchto informací vytvořili nějaký model, podle kterého bychom se řídili.

FILM : Samostatný útvar, jehož délka může být různá, většinou však delší než 60 minut. Vyjímku tvoří např. dokumenty ( vlastní kategorie ) nebo povídky a pohádky ( jejichž délka může být kratší ) atd. Dle mého názoru zde mohou patřit např. i dvoudílné filmy, nebo pilotní filmy různých seriálů či jejich jednotlivých sérií.

SERIÁL: Útvar, který má tři a více dílů, jejichž délka nepřesáhne 60 minut. Dále seriály, jejichž díly mohou mít délku celovečerního filmu ( COLUMBO, KOMISAŘ MOULIN, VRAŽDY V MIDSOMERU...). Také zde patří seriály komediální, jejichž délka většinou nepřesáhne 30 minut.

MINISÉRIE: Útvar, který má většinou tři díly a minutáž delší než 60 minut.

VYTVOŘIT SI VLASTNÍ PRAVIDLA JE DLE MÉHO NÁZORU LEPŠÍ, NEŽ SE ŘÍDIT PODLE IMDB A NEUSTÁLE SE DOHADOVAT, KDE CO PATŘÍ. :!: :!: :!:
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4695
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Musíme se řídit podle IMDB?

Příspěvek od Newmy »

Už se to tu řešilo a vyřešilo se to tím, že se řídíme podle IMDB. Stačí to přijmout jako fakt a nikdo se dohadovat nemusí.

Představ si teď, že se udělají nová pravidla, ty budeš spokojený. Za měsíc přijde nový uživatel, nebude se mu to líbit a začne pod každým uplatněním toho pravidla psát, jak se mu to nelíbí a že chce změnu. Ty teď budeš v "mé" situaci, nový uživatel v "tvé". A co uděláš ty? Začneš ty pravidla znovu měnit, aby byl i on spokojený a po čase budeš měnit pravidla každý den s každým novým uživatelem, nebo mu napíšeš to co teď píšu já tobě? Nezdá se ti to jako začarovaný kruh? Zkus o tom popřemýšlet ;)
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Uživatelský avatar
Furiant
Příspěvky: 553
Registrován: 21 srp 2008 20:52
Bydliště: Jeseník
Kontaktovat uživatele:

Re: Musíme se řídit podle IMDB?

Příspěvek od Furiant »

Pepo, hezky jsi to rozepsal, ale mám pár připomínek... :)

Před nějakým tím pátkem jsem tu byl za velkého propagátora vytvoření sekce "Minisérie", jelikož když jsem založil profil nějaké uzavřené vícedílné série do seriálů, bylo mi to přesunuto do filmů, kam to ale IMHO nepatřilo. Takže jsem byl rád, že se vedení Dabingfóra tenkrát rozhodlo vytvořit tu novou sekci. Osobně za minisérii považuju vše, co má dva a více dílů a není to seriál. Veškeré zahraniční weby, i anglická wikipedie, "dvoudílné filmy" (což je pouze české označení) uvádějí jako minisérie - namátkou třeba Poslední templář, Alice, Labyrinth a spoustu dalších. Tím pádem bych i to, co má dvě části, označoval jako minisérie. Ano, samozřejmě Pán prstenů, Harry Potter apod. jsou samostatné filmy uvedené několik let od sebe a tedy jejich profily by měly být uvedené v sekci Filmy. Avšak ty dva díly Posledního templáře nebo Labyrinthu byly v premiéře v USA uvedeny týden po sobě (a myslím, že i u nás, alespoň ten Templář na Nově stoprocentně ano), takže bych jejich profily ponechal v sekci minisérie a nevymýšlel nějaké další stěhování... :)

Jinak souhlas s Newmym... :)
Váš seriálový ráj - SerialZone.cz
Lukiz
Příspěvky: 3479
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Musíme se řídit podle IMDB?

Příspěvek od Lukiz »

Myslím, že rozdíl film seriál není takový problém, jako dost neurčitá kategorie minisérie. To je pro nezasvěcené naprosto nejasný pojem, takže IMHO náhodný návštěvník to stejně v drtivé většině to stejně bude hledat mezi filmy nebo mezi seriály. (Tady se nabízí úvaha jestli to tu děláme pro jen pro radost party lidí co sem furt chodí a náhodný návštěvník je tu na obtíž, nebo se to tu dělá pro všechny lid...). Ke všemu jsou tu ty minisérie strašně upozaděny, např. v horním menu není odkaz na seznam minisérií.

No ta vize dvoudílných filmů jako filmů (a nikoliv jako minisérií) protože to je daleko intuitivnější, vezměme třeba Císařův pekař a pekařův císař, je to snad minisérie? A podobných filmů je řada: Spartakus / Spartacus, Hrabě Monte Christo. Aby se člověk vyznal v tom proč se něco dvojdílného ocitne mezi filmy a něco mezi minisériemi, to je snad na vyšší školu IMDB. :D
videofil
Příspěvky: 1996
Registrován: 05 srp 2010 09:09
Bydliště: Ostrava-Přívoz
Kontaktovat uživatele:

Re: Musíme se řídit podle IMDB?

Příspěvek od videofil »

Newmy: To je sice tvůj názor a máš na to právo. A já názor tvůj i ostatních opravdu respektuji. ;) Ale že jste o tom vy, moderátoři kdysi rozhodli, ještě neznamená, že se o tom tady nemůžeme bavit znovu. Tady přece nejde o to, co se líbí jenom mě, ale o určitou logiku. Když přistoupím na tvůj argument, že to přijmeme jako fakt. Tak mi řekni, kdyby čistě teoreticky, některé tituly označené třeba jako minisérie byly na IMDB najednou označené jako filmy nebo seriály a nebo naopak. To se jako bude všechno přesouvat i tady? Nepřipadá ti to přece jenom trošku absurdní? A co když se to na IMDB po nějaké době zase změní? Bude se to měnit zase i tady? Není to snad práce navíc? Řídit se podle IMDB je možná pohodlnější, ale není opravdu lepší, když tu každý napíše svojí představu, co si pod čím představuje a po nějakém čase se to tady vyhodnotí. Například většina lidí ( to je jen příklad ) napíše, že za minisérii považují třeba trojdílné filmy, kdy minutáž každého dílu má třeba více než 60 minut. Tak se takové tituly budou vždy automaticky doplňovat mezi minisérie. Na IMDB je to pokaždé jinak, zatímco tady by to bylo jasně stanoveno. ;) A to na základě debaty, do které by se zapojil každý.
Uživatelský avatar
starpep
Příspěvky: 800
Registrován: 25 led 2010 21:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Musíme se řídit podle IMDB?

Příspěvek od starpep »

Seriál má 6 a více dílů :) pod tento počet je to minisérie :) Ale možná, že některé minisérie mají 6 dílů, to netuším, ale možné to je :)
Tvůrce velice amatérských titulků filmu Pán Času: Hledání Nekonečna
Uživatelský avatar
Newmy
Příspěvky: 4695
Registrován: 08 dub 2008 19:16
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Musíme se řídit podle IMDB?

Příspěvek od Newmy »

Když už o tom chcete debatovat, tak minisérie není stanovená ani počtem dílů, ani časem na jeden díl. Minisérie je dílo, které odvypráví kompletní děj v předem daném počtu dílů ;)
http://nalovustatistik.cz/ - Statistiky soutěžního pořadu Na lovu
https://dabdb.cz/ - Nová databáze českého dabingu
Uživatelský avatar
Michaela2
Admin
Příspěvky: 6884
Registrován: 17 srp 2011 02:29
Bydliště: Praha

Re: Musíme se řídit podle IMDB?

Příspěvek od Michaela2 »

Newmy to rozsekl a finitooooooooo :D
Lukiz
Příspěvky: 3479
Registrován: 18 pro 2008 22:25

Re: Musíme se řídit podle IMDB?

Příspěvek od Lukiz »

No to je definice, která ovšem nesedí např. na české prostředí protože ČT dlouhá léta dělala jenom seriály na předem známý počet, z nich občas některý populárnější získal po odvysílání "další řadu".
Uživatelský avatar
Furiant
Příspěvky: 553
Registrován: 21 srp 2008 20:52
Bydliště: Jeseník
Kontaktovat uživatele:

Re: Musíme se řídit podle IMDB?

Příspěvek od Furiant »

starpep: Např. Generation Kill je minisérie a má 7 dílů. ;) A koukám, že je v seriálech, takže prosím moderátory o přesunutí do minisérií. Dále třeba Bratrstvo neohrožených (také prosím o přesunutí) nebo Pacific, které mají 10 dílů a stále to jsou minisérie...
Váš seriálový ráj - SerialZone.cz
Odpovědět

Zpět na „Náměty a připomínky k fóru“